Parametry nastaveni REVO VM PLUS 5500-48

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
jardajar
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 06, 2020 9:15 am

Parametry nastaveni REVO VM PLUS 5500-48

Příspěvek od jardajar »

Ahoj solárníci. Používám měnič REVO VM PLUS 5500-48, manuál k nahlédnutí zde. (CZ verze je mizernější, než originál, ale ten mám pouze papírový).
Zaujalo mě, že v manuálu jsou popsané parametry 1 až 14, ale v menu jsou ještě parametry 15 až 18 (viz fotky v příloze). Nenapadá vás podle označení, co se jimi nastavuje? Parametr 15 má jednotku Ampér, zbytek je patrný z fotek.

Zkoušel jsem hledat v různých návodech, i z jiných měničů, Axpertů, apod. Vůbec vlastně nevím, co je REVO VM PLUS zač.

Dík.
Přílohy
Parametr 18.
Parametr 18.
Parametr 17.
Parametr 17.
Parametr 16.
Parametr 16.
Parametr 15.
Parametr 15.
kolsa
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 21, 2022 2:47 pm

Re: Parametry nastaveni REVO VM PLUS 5500-48

Příspěvek od kolsa »

15 bLC - OFF - při jaké zátěži (A) vypnout baterie
16 bLt - 5 - čas? čeho nevim, kolikrát?
17 - bSd - 6% - kdy se baterie vypnou - spodní hranice
18 - bSC - do kolika % nabíjet baterie

a vy mi napište, jestli ho provozujete legálně(schválili vám ho do DS?)
máte přetoky do DS?
měnil jste nějaké hodnoty?
jardajar
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 06, 2020 9:15 am

Re: Parametry nastaveni REVO VM PLUS 5500-48

Příspěvek od jardajar »

Supr, díky. :)

Co se týče přetoků tak nevím. Provozuji to buď jako ostrovní systém, nebo vůbec (přívod sítě nemám zapojený, baterie dobíjím pouze ze solárů). Ale podle možností nastavení mi to připadá, že do sítě posílat neumí a jedná se spíš o kombinovaný měnič. Možná mě někdo vyvede z omylu. Zkoušet to každopádně nebudu, protože mám elektroměr s registry přetoků (nevím, zda to distribuce aktivně vyčítá, ale jde to). Hlavní motivace kromě ceny byla možnost battery cutout voltage od 36V, protože mám 12S Li-ion. Nevýhoda je, že při odpojené síti nelze z vypnutého stavu nastartovat při napětí baterie pod 46V.

Na moje pokusy je měnič OK, ale celkový dojem je, že se jedná o nedotažený klon Axperta. Ukazuje nesmyslnou hodnotu proudu z PV, má velkou chybu v měření výkonu PV, v zobrazených parametrech je položka kWh, která ale stále ukazuje nulu, apod. :D Co mi ale vadí nejvíc je vlastní spotřeba 70W při zapnutém DC/AC měniči. Deklarovaný výkon dává.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek