Infinisolar 5,5e a vánoční trápení

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Stehla
Příspěvky: 4
Registrován: pát pro 31, 2021 8:45 pm

Infinisolar 5,5e a vánoční trápení

Příspěvek od Stehla »

Zdravím všechny, v první řadě chci poděkovat za všechny informace, díky kterým jsem si dokázal postavit domácího hybrida. Dva měsíce fungoval skvěle jak má, ale pak přišel Boží hod a začalo to..
Mám 6Kwp na střeše, batery box 6Kw lifepo4 od mivvy a Infinisolar 5,5e. nastavení off grid I. Baterku to odpojovalo při asi 15% stavu (dle BMS), vše fungovalo jak jsem to nastvil. Jenže ráno 25tého, jsem došel na hajzl (mám tam mobil napojený na BMS) a s hrůzou jsem zjistil že baterka je v mordách a zachránila ji asi BMSka která ji odpojila při nějakých 43V..
Když to shrnu, od té doby si infini dělá co chce a těžce dlabe na mé pokusy o nastavení. Ať v solarpoweru (ver 1,16) nastavím cokoli, tak vždy pri dostatku slunce si hlídá pouze výšku nastaveného plovoucího napětí, na tu hodnotu to dobije (53V) a konec, už s baterkou dál nepracuje a energii ze slunce dál nevyužije, vše táhne z ČEZu. Když odpojím ČEZ tak se chová jako invertor, mixuje slunko nabíjí/vybíjí podle spotřeby, ale jakmile napojím ČEZ, tak se zase přepne a chová se dál natvrdle.
Prostě ty energie nemixuje a jak má ČEZ k dispozici tak přepne na bypass a hotovo. Jako by se choval jen jako záložní zdroj.
Nevím jestli se to dá nejak hard resetovat, protože reset v Solarpoweru nastaví základní nastavení, které se změní i v měniči, ale on na něj dlabe, i přes to, že je v něm uloženo (kontroloval jsem to i přes vestavěné rozhrani). Zkoušel jsem i různé Grid tie with backup apod a stále to samé.
Asi to vypadá na reklamaci, pokud někdo nemáte nějaký nápad. Jen se mě to nechce celé odpojovat a někam vozit a čekat :| Třeba mám něco blbě..
Přílohy
IMG_20211231_200636.jpg
IMG_20211231_200648.jpg
IMG_20211231_200709.jpg
příštipkář
Příspěvky: 37
Registrován: pát zář 27, 2013 9:06 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Infinisolar 5,5e a vánoční trápení

Příspěvek od příštipkář »

Zdravím, sice ti neporadím s dobíjením, ale zaráží mě, proč máš aktivní umlčovače alarmů. Dozvěděl by ses o problému mnohem dříve. Přeji pohodový rok 2022 a pevné zdraví.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Infinisolar 5,5e a vánoční trápení

Příspěvek od LIX »

Prečo máš nastavené off grid I? Mám pocit že ja mám offgrid III navolené aby som nemal pretoky. Ďalšia vec, to máš 16s a nastavené iba 53V? WTF? Nastav si tam aspon 56V prosím pekne. Ak ti nejde nastavovať tak sprav tvrdý reštart. Battery cut of 50V a reconect battery aspoň 53V! Musí tam byť väčší rozdiel lebo ti to bude pripájať a odpájať baterku.
Tie nastavenia ti nejdú uložiť? Skús sa hore znova prihlásiť ako administrátor, lebo je možné že nie si prihlásený a môžeš iba sledovať a nenastavovať parametre.
Přílohy
16410476943025624575297416535666.jpg
16410476161481248900905950964450.jpg
Stehla
Příspěvky: 4
Registrován: pát pro 31, 2021 8:45 pm

Re: Infinisolar 5,5e a vánoční trápení

Příspěvek od Stehla »

Zdravím, diky za odpovědi. K tomu plovoucímu napětí- od mivvy mám doporučené absorpční napětí na 55,2V a následné plovoucí na 53,5V tak jsem to měl původně nastavené. Není 56V plovoucích moc? Chápu to tak, že 55,2V je vrcholné napětí při jehož dosažení nabíjení přejde do fáze plovoucího napětí těch 53,5V, aby se články nepřebíjely.
A ten režim offgrid I jsem tam měl proto, že díky připojenému relé sítě měnič při přetížení plynule přešel do bypassu a pak se zas plynule přešel zpět. Nikdy s tím nebyl problém. Teď tohle nastaveni měnič sice přijme ale chová se jako gridtie with backup. Nenabíjí, jen je jakoby v záloze a při odstřihnutí od gridu, přejde na režim inverter a začne pracovat s PV a baterkou, jinak ne.
Zkoušel jsem teda tu doporučovanou offgrid III a podle návodu by měl měnič při přetížení během 15ms přepnout relé na bypass a pak snad zpátky, ale to se nestalo, při přetížení vyhodí chybu 17 a vypne se, žádný bypass. Další zvláštnost pak byla, že když jsem nastavil hodnotu napětí pro zastavení vybíjení tak, aby to přeplo, tak to vyhodnotilo správně, seplo relé na síť a baterie se měla z PV dobíjet. Jenže místo toho měnič z PV bral jen nějakých 90w (a dnes svitilo) a baterka se nedobíjela. Prostě pokaždé když to má začít nějak pracovat s gridem, tak to začne blbnout..

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek