Elektro revize plnotučného ostrovu RD

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
OstrovVOstrove
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 12, 2018 8:27 pm

Elektro revize plnotučného ostrovu RD

Příspěvek od OstrovVOstrove »

Ahoj vespolek.

Dostavěli jsme rodinný dům, který je po elektrické stránce naprostý ostrov.
Dům nám takto stavební úřed povolil. Ale teď pred dokončením chtějí revizi elektro.
Zásuvkové okruhy 230AC mám pměrně standardně, jen je mam různě rozhozené na 3 nezávislé DCAC měniče. To bz snad neměl být problém zrevidovat jako standarní podružný rozvaděč.

Se zbytkem to asi bude horší. Celá FVE, DC rozvody ke světlům řízené z vlastní řídicí desky, tlačítkové vypínače, DC ohřev vody v AN, baterka, Rozvaděč AC měničů který vlastně dělá z IT výstupu měničů síť TN-C a dále TN-S. Do toho je tam spousta 1f elektroměrů, přepětovky, chrániče. Upřímně asi to prevedení nevypadá moc profesionálně, a ještě pár věcí není dotaženo. Ale technicky věřím že to mám v pořádku. (kvalitní spoje, značení vodičů,dimenze kabelu, správné zapojení chránčů a tak :-D).

Možná se toho zbytečně bojím, ale mám strach že to žádný sériový revizák nebude chtít dělat :-( Taky nevím jak by měla vypadat dokumentace (kromě AC rozvaděče a zásuvek).

Ano. vymslel jsem si to sám a kromě pár schémat na papíře k tomu projekt nemám :-(. Ale mám elektrovzdělání a platnou vyhlášku 50 §6.

Neřešili jste někdo podobný problém? Nebo nevíte o někom kdo by byl ochoten to zkozultovat a zrevidovat?

Pro ilustraci obrázek aktuálního stavu.
IMG_20211223_075840.jpg
IMG_20211223_075800.jpg
Ostrov 5,4kWp | 19kWh LiFe |5kW Epever + 3kW Epever + 300W Victron phoenix
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am

Re: Elektro revize plnotučného ostrovu RD

Příspěvek od Mojm10 »

Myslim, ze by to nemel byt problem. Jde tam o to, aby to bylo bezpecne. Jestli to funguje nebo ne, to uz je jina vec. Proste jak rikas, jistice, chranice, dimenzace. Ani ty prepetovky asi nikoho nezajimaji z pohledu revize ke kolaudaci. Joo, ale pojistovna, to je jina..

Ja osobne jsem mel revizi, pote po kolaudaci barak predelal na ostrov, (ted uz jen uplne odpojit a moz odvahu na zimu) takze delam chytryho..

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek