Zachování fóra MYPOWER

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Odpovědět
MilosV
Příspěvky: 72
Registrován: pon říj 05, 2020 11:28 pm
Reputace: 12

Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od MilosV »

Vážení kolegové,
při čtení vlákna o zdražení el. energie mi došlo, že jsme odchodem admina přišli o provozovatele tohoto webu.
Vlastní elektrárnu jsem si postavil i díky sledování a čerpání informací z tohoto webu.
Byla by velká škoda o tento web přijít, už jen vzhledem k zachování zde shromážděných informací a zachování odkazu Filipa.
Je nějaká možnost, jak tento web dlouhodobě zachovat?
2x 11s panelů 310Wp, Axpert MAX 7200, baterie LiFePo4 3p16s 360 Ah.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od Mikel »

Ono jedna vec je zachovani tohoto fora a druha ta zasadni vec je udrzba a funkcnost tohoto fora aby se neprislo o data za celou dobu provozu. To vidim jako mozny problem. Nejsem si jisty, zda bude nekdo schopy FP nahradit a v jeho praci se orientovat a pripadne to cele datove udrzovat. Cas ukaze :(
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od kodl69 »

Začal bych jednoduchými otázkami: kde je to na webhostingu?
Má někdo přístupové údaje pro administraci?
Pokud bude na oboje odpověď ano, může se řešit něco dalšího. Mám dojem, že to snad ani nejde na jednom serveru, ale je to rozstrkaný kdo ví kde, hlavně microlog...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od Mikel »

Tak nektere veci kolem serveru uz resi p. Kolarik.
Tak uvidime co a jak bude a jak to cele dopadne.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
Teya
Příspěvky: 19
Registrován: pon lis 20, 2017 10:50 pm
Reputace: 35

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od Teya »

Zdravím zdejší solárníky.
Jen chci dát info, ať víte, že jsem na existenci i provoz Mypower.CZ nezapomněla. Admin tu (zatím) chybí, to je fakt, nicméně důležitější jsou teď technické věci, které řeší Ing. Kolařík. Až se trochu vzpamatuju z toho byrokratického blázince, který mi Filipovo úmrtí přineslo, a vyřeší se dědické řízení, budeme pak s panem Kolaříkem řešit další záležitosti kolem fóra včetně těch provozních. Nalézt nového schopného admina bohužel není jen tak, programátora a další lidi rovněž. Ovšem vše je v řešení.
Ing. Kolaříkovi za správu a péči o Mypower.CZ patří můj velký dík a vám všem tady vespolek přeji klidné a pohodové vánoční svátky, do nového roku především pevné zdraví (protože co je víc, že...), spoustu energie, slunce do panelů a zkrátka ať vás potká jen to dobré a nic zlého.
Uživatelský avatar
dipos
Příspěvky: 64
Registrován: čtv pro 02, 2021 8:12 pm
Reputace: 3
Lokalita: Jindřichov u Krnova
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2 700
Kapacita baterie [kWh]: VŽDY bude 0 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava-město

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od dipos »

Dobrý den Všem.
Jsem zde novým členem, a úvodem děkuji ( nevím komu ) za aktivaci účtu na fóru.
Byl jsem šokován zprávou o komplikacích s aktivací a osobně mne to dost zasáhlo.
Zachování tohoto fóra považuji za velmi důležité, je zde mnoho vědomostí a hlavně zkušeností všech členů. Navíc Filip si nezaslouží, aby jeho celoživotní dílo skončilo ve stoupě.
Nevím jak bych já nyní mohl pomoci, snad přispět malým penízem na zachování provozu webhostingu.
Web se musí zachránit, je to Filpovo dítě.
2,7 kWp, ECO Solar Boost 3 kW ( provozní záloha ), ECO Solar Boost 3,5 kW PRO, Boilery 120 L + 100 L + další tepelné spotřebiče Remoska, olejový radiátor, varná konev, fritéza.
Stále zůstavá ještě na střeše, musím jít k lékaři. NE, kašlu už na to, účel plní perfektně a utrácet další peníze kvůli pár kWh za ledničku nemá smysl jak ekonomický tak i zvýšený nárok na provoz.
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am
Reputace: 67

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od bublich »

Naprosto souhlasím.Navíc pokud provoz ml.paní nějak pomůže v nelehké situaci,o to více.Rád přispěji.
MilosV
Příspěvky: 72
Registrován: pon říj 05, 2020 11:28 pm
Reputace: 12

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od MilosV »

Velice mě těší informace o snaze o zachování tohoto fóra. Považuji za samozřejmé že v případě potřeby přispěji.
A Teye ale i všem ostatním - prožijte krásné a klidné Vánoce, hodně zdraví a věřme že klidnější a konečně normální nový rok.
Hodně sluníčka na panelech i v duši.
Miloš
2x 11s panelů 310Wp, Axpert MAX 7200, baterie LiFePo4 3p16s 360 Ah.
Uživatelský avatar
Teya
Příspěvky: 19
Registrován: pon lis 20, 2017 10:50 pm
Reputace: 35

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od Teya »

Děkuji za zpětnou vazbu i za zprávy, které mi sem tam chodí, čímž se zároveň chci omluvit, pokud občas někomu z vás neodepíšu - zkrátka mi teď chybí čas i kapacita, nicméně vše nabízené beru na vědomí a děkuji za jakoukoli aktivitu či nabídku pomoci. Až to bude aktuální, postupně se vám zkusím ozvat a třeba se společně dohodnout na dalších postupech. Pokud jde o finanční výpomoc - osobně jsem ten typ, který by si o peníze nikdy nikomu neřekl, což ale neznamená, že by nepomohly... Nicméně financovat se prozatím vše bude z Filipových peněz, a to právě až po skončení dědického řízení, do té doby se k nim nedostanu. Až toto bude možné, začneme s Ing. Kolaříkem řešit jednotlivé kroky, jako financování domény, nalezení programátora, admina, redaktora článků a dalších funkcí.
Těší mě když vidím, kolika lidem není Filipova práce lhostejná, chata byla takový jeho pevný bod na Zemi a Mypower.CZ v podstatě druhé dítě... Budu ráda, když to tu společně nenecháme padnout. Jsem si jistá, že by byl za to nesmírně rád.
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od Matess »

nechci do toho zasahovat v tuto chvíli víc než je nutné, ale souhlasím s tím co tu padlo. Mám tuto studnici informací velice rád včetně komunity která tu kolem toho vznikla. Za mě je udržení fóra placením někomu kdo k tomu nemá žádný vztah velmi drahou cestou a současně udržení fóra člověkem co se v oboru živí taky potencionálním problémem z pohledu nějaké nestrannosti. Jelikož se naše firma živí v tomto oboru (poskytování internetu, hosting apod., tvorba webů,...) nabízím v tomhle pomocnou ruku (zatím spíše teoreticky, protože nevím jak velké to celé doopravdy je). Opravdu nechci aby to zde upadlo do zapomnění (minimálně fórum) a informace které dostáváme mě zatím moc neuklidňují. Chápu že máte zcela jistě jiné starosti, ale pokud by bylo možné sem otevřeně napsat v jakém je to stavu bylo by to mnohem lepší.
Ivo12s
Příspěvky: 535
Registrován: ned kvě 06, 2012 3:47 pm
Reputace: 38
Lokalita: Kolínsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4880
Kapacita baterie [kWh]: 35
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od Ivo12s »

Pořád je to o prioritách a ty jsou asi pořád jasné.
Každopádně registruji, že aktuálně již několikátý den nefunguje monitoring můj ale ani jiných uživatelů. Už se to v minulosti jednou stalo - nějak se nedohodly ty databáze a grafika myslím. Každopádně vím, že to Admin tenkrát musel rozběhnout, nebyla to nějaká jen lapálie...
http://s1.mypower.cz/microlog-online
Cannot find slave server to process your request. Please try again later.
100% OSTROV SČ KRAJ = 16 panelů Canadian Solar CS3K-305; 2 větve 2S4P; 2x Regulátor Victron BlueSolar Charger MPPT 150/60; Měnič 1F Smart Phoenix Inverter 48V 5000VA 230V; Monitoring Victron BMV700 + Raspberry Pi 4B; Energy Meter ET112 a spousta kabelů.
Baterie LiFePo4 =2P x 48V/120Ah +16S x 120Ah + 1P/311Ah= cca 35,2 kWh, skládaná z článků Winston WB-LYP60AHA a EVE LF304 ✔ Zlepšení pozice u vyhledávačů; Aktuální stav FVE instalace.
SvetZitrka
Příspěvky: 103
Registrován: pát dub 23, 2021 10:47 pm
Reputace: 4

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od SvetZitrka »

No jo, fakt "Cannot find slave server to process your request. Please try again later." a neběží to ani na HTTPS :o. Navíc od 1.1.2022 vstoupila v ČR platnost nová cookies legislativa https://digichef.cz/consent-mode-cookies-lista (consent mode) a není úplně jednoduché to implementovat, obzvláště když to celé běží na 10 let staré verzi phpBB 3.0.11.

Jsou tu skvělé informace a rád sem chodím za inspirací, tak snad se to nesesype jako domeček z karet. Pokud by fórum potřebovalo pomoct, klidně napište PM, je to můj denní chleba.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Zachování fóra MYPOWER

Příspěvek od vata »

@Matess: zcela s Vámi souhlasím. Bez ohledu na to, jak si cením práce a výsledků jakékoliv firmy, která se tu kolem tohoto fóra motá*, bych si taky přála, aby se fóra ujal spíš nějaký spíš idealista než pragmatický obchodník. Píšu o fóru, ne o mikrologu, na ten mám jiný - byť uznávám, že v téhle cloudové době už podívínský - názor.
Protože ta synergie, která tu diskuzemi a přítomností vzájemně si konkurujících eshopů vzniká, je dobrá pro všechny, to se vážně povedlo. Kiliánův týdeník byl mimochodem taky fajn.
Ovšem rozhodnou pozůstalí, a popravdě, upřímně Vám tuhle roli, Teyo, nezávidím.

*) Mimochodem můj eshop byl jedním z prvních tady, a zájmu o můj SW vděčím hlavně tomuto místu setkávání, to pro pořádek.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek