komfortní stupně správného ostrovníka

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: komfortní stupně správného ostrovníka

Příspěvek od kodl69 »

"příslušenství ke krbu s výměníkem- oběhovku teploměry termostaty elktromagnetický hlavice časovače" tohle jsem vyřešil bez výměníku, bez elektroniky, bez vody, bez radiátorů, bez spotřeby elektrické energie, a komfort mi přijde dostatečnej (topení se věnuju cca 5 minut denně, jednorázově, ne co chvilku přikládat), ale spolehlivost o několik řádů vyšší, než tvoje řešení. Teda kecám, ve dvou místnostech mám elektricky ovládaný klapky na horkovzduch, ale to byla cena za instalaci do starýho baráku, kdyby se to plánovalo odznovu, tak tohle nevzniklo, to byla nouzovka...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
skopec
Příspěvky: 137
Registrován: pon srp 16, 2021 8:35 pm

Re: komfortní stupně správného ostrovníka

Příspěvek od skopec »

kodl69 píše:"příslušenství ke krbu s výměníkem- oběhovku teploměry termostaty elktromagnetický hlavice časovače" tohle jsem vyřešil bez výměníku, bez elektroniky, bez vody, bez radiátorů, bez spotřeby elektrické energie, a komfort mi přijde dostatečnej (topení se věnuju cca 5 minut denně, jednorázově, ne co chvilku přikládat), ale spolehlivost o několik řádů vyšší, než tvoje řešení. Teda kecám, ve dvou místnostech mám elektricky ovládaný klapky na horkovzduch, ale to byla cena za instalaci do starýho baráku, kdyby se to plánovalo odznovu, tak tohle nevzniklo, to byla nouzovka...
Jak?
D34: 3,3kWp 174° (6*235 Wp + 6*310 Wp) + EPsolar Tracer 6420AN + Epsolar IPower IP5000-42-Plus-T + 4* VRLA GEL 12V/150Ah + 16*LiFePo4/120Ah, WIFI: 50Wp 174° + PWM KLX1230+3*VRLA AGM 12V/17Ah, Včely: 10Wp 180° + Epsolar LS LS1024B + VRLA AGM 12V/17Ah, Automatizace: 15 * Wemos D1 mini/lite
misa84
Příspěvky: 98
Registrován: úte říj 19, 2021 10:21 pm

Re: komfortní stupně správného ostrovníka

Příspěvek od misa84 »

kodl69 píše:"příslušenství ke krbu s výměníkem- oběhovku teploměry termostaty elktromagnetický hlavice časovače" tohle jsem vyřešil bez výměníku, bez elektroniky, bez vody, bez radiátorů, bez spotřeby elektrické energie, a komfort mi přijde dostatečnej (topení se věnuju cca 5 minut denně, jednorázově, ne co chvilku přikládat), ale spolehlivost o několik řádů vyšší, než tvoje řešení. Teda kecám, ve dvou místnostech mám elektricky ovládaný klapky na horkovzduch, ale to byla cena za instalaci do starýho baráku, kdyby se to plánovalo odznovu, tak tohle nevzniklo, to byla nouzovka...
To jsem byl ještě mladej a blbej teď bych volil těžký kamna s hypokaustem :-) třeba u druhýho baráku jednou :-D
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: komfortní stupně správného ostrovníka

Příspěvek od kodl69 »

Mě se to podařilo s trochou kompromisů dostat do třicet let starýho baráku...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
misa84
Příspěvky: 98
Registrován: úte říj 19, 2021 10:21 pm

Re: komfortní stupně správného ostrovníka

Příspěvek od misa84 »

gratuluji :-) u mýho 202 let starého baráku se to přímé nabízelo jenže to jsem nic nevěděl o světu...né že bych teď věděl... :-D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek