Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrálou?

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Elektrofil
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 02, 2020 12:50 pm

Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrálou?

Příspěvek od Elektrofil »

Zdar všem,
Mám hotovou elektrárnu od Solidsun :
4,5kWp , Goodwee 10K-ET a 3x Pylontech Force H2 a navíc komunikační zařízení Blueberry.

Vše jede jak má, když je v noci laciný proud, tak "malina" dá impulz a v ty levné časy, aku dobije a odpoledne
ikdyž třeba nesvítí, tak neplatím 3x ceny....Ale cena pořád roste a i vnoci je to palba za cca 200Eur za 1MWh...
Napadá mě varianta nabíjet ty Pylontechy pomocí centrály ... (neřešte prosím cenu paliva, tu mám pořešenu)...
Ale jak na to ? Kde to spojit? a nic nepoškodit. Asi budu muset shodit hlavní jistič, aby se mi to nebilo se sítí...
Ale co s malinou ta přece dává povely měniči kdy zapnou a jaký výkon tlačit. Je nutná 3f centrála?

Ještě mě napadla prasárna, že mám volný string a že bych těch 230v z centrály usměrnil, trochu vyfiltrovat a napojil na něj, že by se to tvářilo, jako další panely.

Tady moje fantazie končí... Prosím o Vaše rady a znalosti...

děkuji RS
radex
Příspěvky: 59
Registrován: pon lis 07, 2011 3:06 pm

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od radex »

Ahoj,sorry, že nemám odpověď,naopak by mě zajímalo, jestli jsi na něco přišel, nebo něco zkusil.
Mám GW3648 jednofázový,3xPylontech US2000+. Taky jedu ceny denního trhu OTE. Nemám žádnou malinu, dobíjení levnějším proudem nastavuji v aplikaci střídače PVmaster. V říjnu jsem to považoval za technickou zajímavost a ekonomický nesmysl. Teď to už měsíc dělám. Dobíjení z elektrocentrály jsem doteď považoval za technickou zajímavost a ekonomický nesmysl. Přece kdyžtak přejdu k někomu, kdo má předkoupeno levněji. Jenže teď když koukám na vývoj cen ...začínám věřit, že ceny můžou uletět tak, že mě za pár tmavých týdnů vykostí o tisíce, dřív než se zpapíruje opruz s přechodem. A na jaře další papírování ? Nebo taky ceny nevyletí.
Takže elektrocentrála vypadá jako solidní ekonomická pojistka. Taky stojí tisíce, ale jde nastartovat hned. A zůstane mi. Aby jela efektivně, potřebuje stálou zátěž. Dobít baterky - ideální. A jsem tam co ty.
misa84
Příspěvky: 97
Registrován: úte říj 19, 2021 10:21 pm

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od misa84 »

řeším to samé taky jsem dotazoval nikdo neví, zatím co ostatní výrobci v návodu centrálu doporučují goodwe nikoliv
pokud by byla invertorová nevidím důvod přoč by to nejelo, výrobce dokonce uvádí že by měli jít dvě spřáhnout paralelně tj ideál nemělo by vadit občasné přetoky (goodwe houpe s bateriemi téměř neustále)
machradekk
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 16, 2021 5:32 pm

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od machradekk »

[quote="Elektrofil"]Zdar všem,
Mám hotovou elektrárnu od Solidsun :
4,5kWp , Goodwee 10K-ET a 3x Pylontech Force H2 a navíc komunikační zařízení Blueberry.

Zdravím, připojím se k debatě..., jsem v opačné situaci, máme zde naše malé "soudomí" na společné jedné 3f přípojce a máme zde již nějaký pátek nainstalovaný 3f dieselagregát 400v (3x16A) s automatickým startem. Tedy odpadne síť a jednotka ATS během cca 5s startuje agregát. Ten nás výkonově při rozumném využívání uspokojí všechny. Zkrátka nebudeme zrovna péci v troubě všichni najednou... Naposledy cca před měsícem běžel např.10hod v kuse, poněvadž porucha na VN, chjo.
No a nyní uvažuji o FVE (cca 16kWp panely, cca 25-30kWh baterie). Výkon hybridního asymetrického měniče nejlépe 3x5kW nebo cca 15kW 3f se vstupní přetížitelností a samozřejmě asymetrií. Řeším tedy, jak to správně vymyslet tak, aby to dávalo co největší smysl a bylo co nejvíce bezobslužné. Tedy, že by start agregátu musel asi řídit měnič FVE a to navíc až v momentě kdy nebudou stačit baterie nebo nesvítí a zkrátka nevyrábí a vybito. V zimě běžná situace.
Takže by řešení mělo umět jet i delší dobu v ostrovním režimu i když s podporou agregátu, nemáte to někdo již takto vyřešené?
Díky za případné doporučení.
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od Mojm10 »

Elektrofil píše:Zdar všem,
Mám hotovou elektrárnu od Solidsun :
4,5kWp , Goodwee 10K-ET a 3x Pylontech Force H2 a navíc komunikační zařízení Blueberry.

Vše jede jak má, když je v noci laciný proud, tak "malina" dá impulz a v ty levné časy, aku dobije a odpoledne
ikdyž třeba nesvítí, tak neplatím 3x ceny....Ale cena pořád roste a i vnoci je to palba za cca 200Eur za 1MWh...
Napadá mě varianta nabíjet ty Pylontechy pomocí centrály ... (neřešte prosím cenu paliva, tu mám pořešenu)...
Ale jak na to ? Kde to spojit? a nic nepoškodit. Asi budu muset shodit hlavní jistič, aby se mi to nebilo se sítí...
Ale co s malinou ta přece dává povely měniči kdy zapnou a jaký výkon tlačit. Je nutná 3f centrála?

Ještě mě napadla prasárna, že mám volný string a že bych těch 230v z centrály usměrnil, trochu vyfiltrovat a napojil na něj, že by se to tvářilo, jako další panely.

Tady moje fantazie končí... Prosím o Vaše rady a znalosti...

děkuji RS
Vtipne, jsem v te same situaci. Cenu el. energie resim kazdou hodinu, a take nabijim baterie v noci. a 200 eur to je jeste dobry. K tomu jeste krmit elektromobil.. Centralu mam, ale nedobijim primo baterie, nybrz primo spotrebice ale to je jen pro nouzi. Osobne nemam na to odpoved. Goodwe to zakazuje a nechci to riskovat. Navic nemam levne palivo.
Moje strategie je, vydrzet do jara a pak se napakovat prodejem.

K te centrale, co takhle nabijet primo ty baterie? Ty H2 se k tomu ale asi nebudou hodit, nevim, neznam je.
FRSO
Příspěvky: 2267
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od FRSO »

Nejedná se o ostrovní elektrárny, takže vám tu nikdo neporadí. Proč to neřešíte s tím, kdo vám to prodal, namontoval a napakoval se na vás dotací.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
jan.semrad
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 29, 2021 8:18 am

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od jan.semrad »

Elektrofil píše:Zdar všem,
Mám hotovou elektrárnu od Solidsun :
4,5kWp , Goodwee 10K-ET a 3x Pylontech Force H2 a navíc komunikační zařízení Blueberry.

Vše jede jak má, když je v noci laciný proud, tak "malina" dá impulz a v ty levné časy, aku dobije a odpoledne
ikdyž třeba nesvítí, tak neplatím 3x ceny....Ale cena pořád roste a i vnoci je to palba za cca 200Eur za 1MWh...
Napadá mě varianta nabíjet ty Pylontechy pomocí centrály ... (neřešte prosím cenu paliva, tu mám pořešenu)...
Ale jak na to ? Kde to spojit? a nic nepoškodit. Asi budu muset shodit hlavní jistič, aby se mi to nebilo se sítí...
Ale co s malinou ta přece dává povely měniči kdy zapnou a jaký výkon tlačit. Je nutná 3f centrála?

Ještě mě napadla prasárna, že mám volný string a že bych těch 230v z centrály usměrnil, trochu vyfiltrovat a napojil na něj, že by se to tvářilo, jako další panely.

Tady moje fantazie končí... Prosím o Vaše rady a znalosti...

děkuji RS
Zdravím, mám rychlý dotaz, píšete, že máte rozfungované spínání nabíjení baterií ze sítě prostřednictvím Raspi. Mám integrovaný GoodWe měnič do Home Assistenta a chtěl bych právě na základě denního trhu, dobíjet baterie. Nemáte někde odkaz na ovládání měniče pro zapnutí/vypnutí nabíjení a parametrů nabíjení?
FRSO
Příspěvky: 2267
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od FRSO »

Podmínky fora:
Na tomto fóru budu diskutovat pouze o ostrovních nebo poloostrovních systémech, popřípadě o tématech souvisejících s ostrovními systémy nebo obecně o soběstačností a osobní nezávislosti na státu, nebo státní infrastruktuře. Toto akceptuji a pro svou FVE nehodlám využívat podporu/dotace, zelený bonus, ani nehodlám energii prodávat do sítě.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od tomas »

V pondělí jsem zkoušel nabíjet centrálou Honda ECT 7000 P a se střídačem Solax G4 X3-Hybrid-15.0 D, 9 kusů Pylontech H48050. Střídač se k centrále bez problému přifázoval, potom začal plynule narůstat nabíjecí výkon a při překročení cca 500W centrále poklesly otáčky a střídač se odpojil a nahlásil nízkou frekvenci v síti. Takže jsem nabíjecí výkon omezil na 500W a zkusil to znovu. Po dosažení 500W to fungovalo, ale centrála s tím měla dost problém, otáčky kolísali měla problém to uregulovat. Až budu mít více času, zkusím to ještě jednou a dám tam analyzátor sítě abych viděl co se tam děje.
Možná byl problém i v tom, že jsem neodpojil elektroměr podle kterého Solax reguluje výkon, ten zůstal na spotřebě domu. A když Solax spustil nabíjení, tak se spotřeba neprojevila v elektroměru a by z toho zmatený a nabíjení přerušoval a centrála to nebyla schopná uregulovat.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od tomas »

Tady jsem zveřejnil video ve kterém se Solax hybrid 15kW přifázuje k centrále Honda ECT 7000 P a nabíjí akumulátory výkonem kolem 1,7 kW. Výkon je omezen frekvenčním poklesem (otáček centrály), střídač tu centrálu zatíží jen do poklesu frekvence 49 Hz, takže ji nepřetíží. Centrála má regulátor napětí takže napětí je stabilní, ale na úkor frekvence kterou udržet nedokáže, není to invertorová centrála.
V předchozím pokusu to nebylo stabilní a jen do 500W, problém zřejmě způsoboval elektroměr přes který ta energie nešla a to mátlo střídač.
Teď byl od střídače odpojen elektroměr a by střídač nehlásil chybu odpojeného elektroměru, tak jsem ve střídači nastavil že tam není elektroměr ale MT. Dále jsem mu v nastavení ručně vnutil nabíjení akumulátorů.
Také jsem zkusil připojit i panely a jejich výkon se přičetl k nabíjecímu výkonu centrály.
https://www.youtube.com/watch?v=1PIa0nYMW4Y

Grafy z analyzátoru sítě
mereni_analyzatorem.pdf
grafy z analyzátoru
(201.28 KiB) Staženo 123 x
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
vlr
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 21, 2022 2:24 pm

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od vlr »

Honda ECT 7000P je třífázová centrála. Bylo by možno připojit i jednofázovou centrálu (invertorovou)? Jak se bude Solax chovat?
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od tomas »

Jednofázovou centrálu pouze s jednofázovým Solaxem. Třífázový Solax bude hlásit výpadek sítě na dvou fázích a síťová ochrana nedovolí se k síti připojit.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od tomas »

Po nočních bouřkách, má distributor u některých zákazníků potrhané vedení a vypadá to že nasadili centrály a napájí s nimi některé části obce. Jeden střídač Solax se nemůže přifázovat, hlásí že je v síti až 80,45 Hz. :o Co to používají za šmejdy které nezvládnou držet otáčky? O kousek výše se mi to přifázovalo k 7kW Hondě a distributor dotáhne centrálu za několik mega a elektrárna hlásí 80,45 Hz :roll: nechápu.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
rva
Příspěvky: 3509
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Goodwee 10K-ET, Pylontechy a pokus dobít elektrocentrál

Příspěvek od rva »

Pokud někdo řeže dřevo na cirkulárce, tak se asi nestačí divit, jak mu ten kotouč pěkně běží.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek