huawei menic a baterie

AC i DC dobíječe baterií ze záložních zdrojů (například z elektrocentrály, z rozvodné sítě), návody, nápady, praktické zkušenosti
Odpovědět
matko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 18, 2021 2:50 pm
Reputace: 0

huawei menic a baterie

Příspěvek od matko »

Zdravicko idem si po radu poradte aku bateriu mozem pripojit k Huawei menicu okrem tych co su napisane original? mam ponuky z ciny na 10 kw baterie za polovicne ceny ako su tu niesu vsak v technickom liste viete poradit ako ich tam pripojit aby fungovali? mate nejaku radu?
dakujem krasne
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: huawei menic a baterie

Příspěvek od LIX »

Na meniče huawei fungujú len LUNA batérie. Ak chceš stratiť záruku tak použi čokoľvek z Číny a hladaj na google.
Keď už si chcel používať batérie z Číny, mal si si kúpiť Goodwe. Inak zaujímalo by ma ako máš ošetrené technické pretoky do siete.
matko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 18, 2021 2:50 pm
Reputace: 0

Re: huawei menic a baterie

Příspěvek od matko »

nemam ziadne prietoky do siete resp len ked nieco prestreli... ved som sa dal nalakat na huawei a teraz to banujem
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: huawei menic a baterie

Příspěvek od LIX »

A vieš že batéria ti nebude fungovať ak vypadne DS bez krabice za ďalších 1000€ backup? :lol:
matko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 18, 2021 2:50 pm
Reputace: 0

Re: huawei menic a baterie

Příspěvek od matko »

LIX píše:A vieš že batéria ti nebude fungovať ak vypadne DS bez krabice za ďalších 1000€ backup? :lol:
byvam v centre mesta za 5 r vypadol 2 x takze to neriesim
matko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 18, 2021 2:50 pm
Reputace: 0

Re: huawei menic a baterie

Příspěvek od matko »

vsetko je o elektronika a pouzitia namiesto volovim podme konstruktivne nieco riesit viem ze sa da aj pylontechu baterie pripojit ale platit za BMS cez 1000€ sa mi nechce vieme este nejaku inu radu cez komunikaciu? dakujem
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: huawei menic a baterie

Příspěvek od LIX »

Ak chceš teda teda radu, osobne by som ti radil kúpiť tú LUNA batériu.
Na tomto fóre sa nejak extra nikto huaweiom a podobnými ongridmi nikto moc nezaoberá, my si sami skladáme všetko, často až od elektroniky, ale na ostrovné systémy, poprípade hybridy.
Mimochodom mám pocit že na batériu LUNA je 10 ročná záruka a to ti nikto z číny negarantuje.
matko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 18, 2021 2:50 pm
Reputace: 0

Re: huawei menic a baterie

Příspěvek od matko »

LIX píše:Ak chceš teda teda radu, osobne by som ti radil kúpiť tú LUNA batériu.
Na tomto fóre sa nejak extra nikto huaweiom a podobnými ongridmi nikto moc nezaoberá, my si sami skladáme všetko, často až od elektroniky, ale na ostrovné systémy, poprípade hybridy.
Mimochodom mám pocit že na batériu LUNA je 10 ročná záruka a to ti nikto z číny negarantuje.
keby to bola vyhodna kupa ktora ma aj navratnost baterie nemam problem ale navratnost je v nedohladne a tolke peniaze niesom ochotny dat...tak porad aky menic predam huawei a kupim iny potrebujem ale jednofazovy
Thoma_CPU
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 18, 2022 10:37 pm
Reputace: 1

Re: huawei menic a baterie

Příspěvek od Thoma_CPU »

Ahoj, taky řeším nyní to samé nyní.

Baterie Luna 2000 jsou HV = jsou drahé :-( pokud člověk nemá extra drahou elektřinu tak se to ani dle mého výpočtu nemá šanci vrátit za životnost baterie

Ještě se k tomu dá dle dokumentace připojit snad LG Chem 7 a 10 HV verze. Cenově jsou +-stejné ale mají omezení v nižším napětí.

Do nějakého Home-made řešení nevím jestli chodit přeci jen to není obyč baterka s nízkým napětím. Co jsem koukal tak ostatní HV baterie jsou ještě dražší.

BTW:
- Jaké máte zkušenosti s Huwaei měniči ? v ČR to nikdo moc nemá. Ale z nějakého vůvodu se mi jejich řešení líbí.
- Napadlo mne že bude lepší využít přebytky do bojleru nebo akumulační nádoby jelikož ta *batt* stojí fakt ranec :D ale jak na to ? Dá se to nějak propojit přímo s měničem nebo koupit nějaký WattRouter ?

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek