XTM4000 update FW

Regulátory Studer
kamils
Příspěvky: 58
Registrován: čtv črc 15, 2021 5:10 pm

XTM4000 update FW

Příspěvek od kamils »

Zdravím odborníky na Studer,
dneska se mi přihodila černá můra všech update FW. Umřelo mi XTM během update FW, RCC zahlásilo ztrátu spojení a bylo hotovo. Nevíte jak postupovat dále? XTM nereaguje na nic, nesvítí, nekomunikuje. Nevím jestli nejde aktivovat nějak bootloader, či jinou cestou obnovit možnost update přes RCC. Jtag interface, ...
Díky za informaci.
kamils
Příspěvky: 58
Registrován: čtv črc 15, 2021 5:10 pm

Re: XTM4000 update FW

Příspěvek od kamils »

Ahoj,
je to originál ze Secondsolu. Byla tam původní verze (tuším XTM hlásilo 1.5.4) a nahrával jsem 676, poslední na webu. 232i jsem nezkoušel, ale pod proudem to je, svítí uvnitř LED a napájí RCC, ale RCC už ho nevidí. Postupoval jsem podle návodu - SD karta s novým FW a zasunout do RCC, přenášelo to celkem dva soubory a na konci druhého vyskočila hláška o ztrátě spojení. Celkem jsem to dělal podruhé tak nevím jaká fáze ještě měla přijít.
Problém mohl nastat kvůli tomu, že jsem napájel XTM ze zdroje na stole a pokud krátkodobě zabral měnič mohla proudová pojistka na zdroji omezit napětí, ale nic takového jsem neviděl.
Několikrát jsem to odpojil od napájení a nechal delší dobu, ale nic se na panelu nerozsvítí, nepípne, jen vnitřní zelená LED. Je to náhradní XTM, tak nejsem v časovém presu, ale rád bych to vyřešil.
S tou 232i to vyzkouším, ale nejsem u XTM, mám ho v práci a tak pokusy mohu provést až v pondělí.
kamils
Příspěvky: 58
Registrován: čtv črc 15, 2021 5:10 pm

Re: XTM4000 update FW

Příspěvek od kamils »

Pokud někoho zarazila zmínka o práci, pak jsem to zmínil proto, že se živím jako programátor embedded systému a v současné době se snažím rozběhnout vyčítání parametru XTM přes SDS s odesíláním na MQTT server. V práci mám plný servis vývojových prostředků a s těmi to jde líp. Tolik na vysvětlenou.
kamils
Příspěvky: 58
Registrován: čtv črc 15, 2021 5:10 pm

Re: XTM4000 update FW

Příspěvek od kamils »

Tak záhada je vyřešena.
Problém byl ve velikosti napájecího napětí. Mělo byt 48V, ale v reálu bylo 24V (dvoukanálový laboratorní zdroj má možnost sériového provozu, ale ten nefunguje).
Zajímavé je, že stará verze FW na 24V jela bez problému, ale nová ani ťuk.

Byl jsem asi hodně rychlý v psaní, než bych pořádně znovu všechno překontroloval po sobě. Člověk se pořád učí.
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: XTM4000 update FW

Příspěvek od bol-St »

No ještě, že tak. Už jsem si říkal že umřelo další XTM se Secondsolu. To vyčítaní parametrů XTM děláš předpokládám pro sebe a ne pro firmu ?
kamils
Příspěvky: 58
Registrován: čtv črc 15, 2021 5:10 pm

Re: XTM4000 update FW

Příspěvek od kamils »

Celé to dělám pro sebe, ve firmě nevěří na FV. Jen "vytěžují" prostředky zaměstnavatele ve volném čase.
V konfiguraci systému jaký mám, nevidím pospolu kolik energie přitéká z FV (střídač Solax) a kolik dodává/ukládá XTM.
Pokud se to povede a bude o to zájem, dám to sem.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek