Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned lis 28, 2021 5:46 am

Malá FVE co časem snad vyroste

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Předchozí

Re: Malá FVE co časem snad vyroste

Příspěvekod LorD.FreD » pon lis 15, 2021 6:52 pm

Tak 4x pylontech us3000c jsou doma.... děkuji kobra23 ;-)

jsem zvědavý jak se na to budu časem koukat, zda pylony byla cesta vedle nebo ne... ale tak kdyžtak nebudu moct říct že jste mě nevarovali :D
?
LorD.FreD

Příspěvekod LorD.FreD » ned lis 21, 2021 6:57 pm

Multiplus, RS450/100, Cerbo, 8x Jinko 350wp celočerný, Lynx objednáno (panely na druhý string objednám na jaře).... možná sem se zbláznil ale nebudu vyrábět busbary ale spojím to přes lynx power in, měnič i RS odjistím mega pojistkama 125A

Kde tápu a nad čím přemýšlím...

1, Chci provozovat ostrov (s jistotou že přetoky nebudou = úplné odpojení od DS) ale DS do multiplusu natáhnu (kvůli možnosti nabíjení aku v temnu) fázi budu jistit 20A (leží mi tu nevyužitej aspoň ho využiju), stačí odpojit jen fázi nebo radši i N ? :D

2, Měnič i regulátor odjištěnej mám... jistit i cestu "baterie->Lynx" ? čím ? Koukal jsem na XNH00-A160 ale nevím zda je to vůbec potřeba (když se cokoliv stane odpadne RS i multiplus a rozpojí se to ? nebo uvažuji mylně ?) , případně jakou pojistku zvolit - baterie bude připojena 2x orig. kabel pylontech jelikož to je snad 21mm tak aby se omezili ztráty, asi bych jistil 200A když bych odpojovač dal jen na + tak 2x100A ? :?:

3, Kolik toho tahat z domovního rozvaděče (právě dokončuji rekonstrukci elektro v celém RD - vše rozkopáno, možno si ještě vymýšlet) zbylo mi tu cyky 5x10 asi zbytečnej overkill i na případný provoz s paralelním měničem... ale to ničemu nevadí ne ? + táhnout asi utp z rozvaděče (signály vytěžování ? to je věc co zatím vůbec nechápu, ale budu řešit za pochodu) + ještě něco silovýho ? (na co např? nemám představu, sem nováček)

4, Jak jsem psal, dokončuji elektro - rozvaděč 165 pozic (5x33), ideálně bych chtěl mít vše v jednom - aktuální obsazenost bude - 3x33 zatím plánuji horní a spodní řadu nechat volnou, ale do 14dní to chci už dokončit... nějaké poznatky na co myslet ?

5, rozvod od měniče do rozvodů by měl vypadat jak ? Zatím si myslím že přímo z měniče povedu kabel do dom.rozvaděče, (pak jistič ? - přijde mi asi zbytečný ? případně jaký?) => elektroměr (abych věděl co se mi podařilo už vyrobit/spotřebovat => Hager sft440 => Hager sft440 .... chci dva přepínače idea je letní/zimní provoz => chránič => rozvod el...
?
LorD.FreD

Příspěvekod rva » ned lis 21, 2021 7:32 pm

Máš- li dvoutarif, může se hodit aby v rozvaděči byl signál, kdy jsi na NT. Třeba pro dobíjení baterek nebo kdy se má přepnout v zimě vše na distributora.
rva

Příspěvekod LorD.FreD » ned lis 21, 2021 7:51 pm

rva píše:Máš- li dvoutarif, může se hodit aby v rozvaděči byl signál, kdy jsi na NT. Třeba pro dobíjení baterek nebo kdy se má přepnout v zimě vše na distributora.

Dvoutarif mám D45D... ale rozdíl VT-NT je jen v distribuci = což je ve výsledku 00 prd že to neřeším ani při normálním provozu....

nicméně signál HDO v rozvaděči je... pokud myslíš hlavní domácí rozvaděč kam bych chtěl vše směřovat u měniče zatím plánuji jen DC rozvaděč (svodič + odpojovač panelů pro každý string) pokud to je správně nevím, ale rád si nechám poradit
?
LorD.FreD

Předchozí

Zpět na Plánované elektrárny