Jaké PLC

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
nesvara
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 05, 2021 12:23 pm

Re: Jaké PLC

Příspěvek od nesvara »

Tak to jsem nevěděl. Další důkaz, že SDSka jsou mnohostranně využitelná. Na ten odkaz kouknu.
Případné otázky Vám rád zodpovím.
kamils
Příspěvky: 67
Registrován: čtv črc 15, 2021 5:10 pm

Re: Jaké PLC

Příspěvek od kamils »

rob.brno píše: Včera mi podpora z SDS uváděla, že PWM výstup lze použít i jako analog. 0-10V, takže by neměl být převodník Pwm-analog potřeba.
Podle dokumentace (https://wiki.merenienergie.cz/subdom/wi ... _MICRO:_ST) je PWM výstup otevřený kolektor. Toho lze využit pro jednoduchý převod PWM na výstup 0-10V R-C článkem.
soami
Příspěvky: 548
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Jaké PLC

Příspěvek od soami »

Novinka je SDS macro-st. Má 4x pwm, 2 dvojice se stejnou frekvencí, každý výstup regulovaný sólo. 6x relé a ram paměť zálohovanou baterií. Plus display. Provozuji několik měsíců pro řízení TČ. Je třeba poptat mailem, v eshopu zatím není nabízeno. Asi chtějí nejdřív doprodat starou verzi macro-lm.
rob.brno
Příspěvky: 958
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Jaké PLC

Příspěvek od rob.brno »

Jo to SDS macro-st vychází na 4200kč.
Je to tak, k získání 0-10V analog se musí použít převodník, ten výstup je digitální. Lépe mi vychází převodník od Wattrouteru, lze jej napájet 12V, je levnější a menší.
soami
Příspěvky: 548
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Jaké PLC

Příspěvek od soami »

Převodník pwm/0-10v je z Aliexpress za 50kč, i když já jsem vzal jejich DIN za 700...- spěchal jsem. Záleží na potřebách. To SDS je univerzální PLC, s možností si napsat cokoliv pro MaR. Mj. PWM není digitální výstup.
Edit-nenapsal jsem to přesně. Z pohledu nastavení SDS to je digitální výstup- neumožňuje změnu výstupu, pouze nastavení střídy. Každopádně absence přímého výstupu 0-10 je určitě škoda. Stejně tak převodník 0-10 od onlinetechnology je problematický, jelikož je vlastně 0-11,5V, s čímž je třeba v programu počítat...
rob.brno
Příspěvky: 958
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Jaké PLC

Příspěvek od rob.brno »

Dík za tip na Ali....
On ten onlinetechnology převodník je problematický i v tom, že vyžaduje napájení 24V, 12V je údajně málo.
Daniel
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 31, 2021 9:00 pm

Re: Jaké PLC

Příspěvek od Daniel »

rob.brno píše:Díky, za popis vašeho řešení.
Jinak zvýšení "citlivosti" S0 výstupu obyč. elměru jsme řešili zde:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... ler#p16191

Včera mi podpora z SDS uváděla, že PWM výstup lze použít i jako analog. 0-10V, takže by neměl být převodník Pwm-analog potřeba.
Ahoj @rob.brno,
podařilo se Ti to už dotáhnout do nějaké realizace nebo alespoň někam posunout návrh? Mám podobnou sestavu FVE (goodwe gw5k-et, 5 kWp, baterky) a řeším to co Ty. Původně jsem myslel, že to vyřeším wattrouterem, ale pokud by to zvládlo SDS a mohl bych navíc "vyčítat" a řídit střídač, tak by to bylo super.
Díky předem za sdílení zkušeností.
rob.brno
Příspěvky: 958
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Jaké PLC

Příspěvek od rob.brno »

Ahoj,

do finálního výrobku je ještě hodně daleko. Zatím jsem si koupil SDS Micro ST a wallbox. V novém roce SDS-ka trochu podražily. Ted se zrovna prokousávám základními operacemi, jak nahrát do SDS program a web.

Podle mě se s Watrouterem nedá dosáhnout toho co s SDS, velice se mi zamlouvá možnost přes jeho web nastavovat parametry nebo zapínat/vypínat různé funkčnosti.