Epsolar ET4415

Diskuze o regulátorech EP Solar
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Epsolar ET4415

Příspěvek od 007ToMMaS »

Zdravím, chcel by som sa opýtať aké mate sním skúsenosti máte ho vyskúšaný? prípadne aké má nevýhody a plusy?
Osobne by som šiel radšej do epsolar kôli nižšej cene oproti TriStar MPPT60A lebo epsolar má LAN aj vypínanie zátaže čo TriStar má iba ako prídavný modul ktorý stoji 180eur a samotný tristar stojí 580 tak mi cenovo výhodnejší vychodí Epsolar. Epsolar vychádza okolo 400€ 40A verzia... skúšali ste alebo máte ho? Ďakujem
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
prochazka85
Příspěvky: 221
Registrován: ned kvě 20, 2012 9:20 pm

Re: Epsolar ET4415

Příspěvek od prochazka85 »

mel jsem moznost provozovat oba zminene regulatory a musim rice ze rozdil mezi nimy je asi
jako rozdil mezi Dacia Logan a Mercedes GLK :)

Dacia logan vas taky doveze z mista A do mista B,ale jde o to jak.

Epsolar jako regulator funguje to je jiste, ovsem tristar z panelu vyzdima odhadem tak o 20% vice.
Epsolar ma napr. funkci HVD (odpojeni pri vysokem napeti) ovsem tato funkce funguje velmi nespolehlive
a kolikrat se stalo ze nez se to stihlo vypnout napeti prelitlo pres 32V coz neskousnul menic.
pak najednou se to odpojilo nojo jenze pak uz se to nepripojilo a muselo se to resetovat.
Naproti tomu tristar drzni max povolene napeti a nepreleze vic jak o 0.2V a tim padem me nikdy nespadl za HVD

dalsi vec, epsolar poskytuje o sobe strasne malo informaci, takze se musite spolehat na to ze to nejak funguje,
kdezto tristar pres lan muzete velmi detailne monitorovat a nastavovat.

puvodne jsem uvazoval presne jako vy, rikam si tristar je moc drahy koupim epsolar to musi taky fungovat.
no fungovalo ale nebyl jsem moc spokojen, takze nakonec jsem tristar taky kupoval a proto me vysel jeste draz
nez kdybych ho koupil zrovna, a to je to co radim vam.
kupte tristar a nebudete litovat.
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Epsolar ET4415

Příspěvek od luge »

prochazka85 píše:mel jsem moznost provozovat oba zminene regulatory a musim rice ze rozdil mezi nimy je asi
jako rozdil mezi Dacia Logan a Mercedes GLK :)

Dacia logan vas taky doveze z mista A do mista B,ale jde o to jak.

Epsolar jako regulator funguje to je jiste, ovsem tristar z panelu vyzdima odhadem tak o 20% vice.
Epsolar ma napr. funkci HVD (odpojeni pri vysokem napeti) ovsem tato funkce funguje velmi nespolehlive
a kolikrat se stalo ze nez se to stihlo vypnout napeti prelitlo pres 32V coz neskousnul menic.
pak najednou se to odpojilo nojo jenze pak uz se to nepripojilo a muselo se to resetovat.
Naproti tomu tristar drzni max povolene napeti a nepreleze vic jak o 0.2V a tim padem me nikdy nespadl za HVD

dalsi vec, epsolar poskytuje o sobe strasne malo informaci, takze se musite spolehat na to ze to nejak funguje,
kdezto tristar pres lan muzete velmi detailne monitorovat a nastavovat.

puvodne jsem uvazoval presne jako vy, rikam si tristar je moc drahy koupim epsolar to musi taky fungovat.
no fungovalo ale nebyl jsem moc spokojen, takze nakonec jsem tristar taky kupoval a proto me vysel jeste draz
nez kdybych ho koupil zrovna, a to je to co radim vam.
kupte tristar a nebudete litovat.
Bol som na tom že si mal EP 4215.
Myslel som si že ET 4415 je už iná trieda. Tak asi nieje.
prochazka85
Příspěvky: 221
Registrován: ned kvě 20, 2012 9:20 pm

Re: Epsolar ET4415

Příspěvek od prochazka85 »

mas pravdu, to jsem se vazne prehlidnul, moje chyba

tzn. ten muj puvodni post se tyka EP 4215 !!!!

takze ET 4415 neznam a nemohu srovnavat.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Epsolar ET4415

Příspěvek od vata »

Zdravím, k té funkci "odpojení napětí" při vysokém napětí: Tristar neodpojuje - on skutečně spojitě reguluje tak, aby napětí na bateriích nepřesáhlo nastavenou mez (s nějakou tolerancí a rychlostí). S odpojováním jsem se setkala u CXN, kdy skutečně bez pardonu odpojil panely od baterek, se všemi důsledky, zátěž nezátěž.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Epsolar ET4415

Příspěvek od 007ToMMaS »

Osobne rozmýšľam nad týmto novým modelom lebo malo by to byť oproti predchádzajúcim modelom niečo iné a cca 800€ za regulátor by som nerád vyhodil aj keď by som bol určite spokojný. Na tomto modeli sa dá podla toho čo je popísané v návode všetko pekne nastaviť tak ako na tristare a tiež je tam správa cez lan a nastavovanie:)
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Epsolar ET4415

Příspěvek od 007ToMMaS »

Tak regulátor sa chystám zajtra obiednať aby došiel tento týždeň. Dúfam dojde a dúfam má funkcie ktoré popisuje predajca na svojej stránke. Fakt nenajde sa ktosi kto ho vyskúšal? ďakujem.

Zistil som že nemajú 40A model na sklade tak asi zoberiem 60A ale tiež to nemá odpájanie záťaže:( zistujem či to nemá nejaký prídavný modul na odpájanie záťaže. alebo trošku dosť pošetriť a zobrať tristar? ale tá možnosť sa mi moc nepozdáva lebo môj osttrovný systém je vyradený z prevácky už vyše týždňa :(
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm

Re: Epsolar ET4415

Příspěvek od bert »

Zdravím!
Ja mám tento:http://shop.mypower.cz/regulator-mppsol ... 8v-80a-151 regulátor. Má display, nastavitelné všetko čo potrebujem, teplotné čidlo, dva nastavitelné relé výstupy, spolupracuje navzájom viacej regulátorov. Majú aj 50A verziu. Ja mám dva 80A kusy (som "zarytý" 24-voltista :lol: ), no a zatiaľ spokojnsť. Ešte som sa k odpájaniu záťaže doteraz nedostal. Odpájam jednotlivé spotrebiče manuálne, podľa potreby. Pri nových batériách som sa k tomu zatiaľ neuchýlil ;) . Ja chcem namiesto odpájania, skôr pripájať dobíjanie.
Prajem všetkým veľa slnka. *sun*
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Epsolar ET4415

Příspěvek od 007ToMMaS »

Zdravím, má aj sledovanie stavu pomocou LAN? to ma dosť zaujíma sledovanie stavu na diaľku... ďakujem

edit: nakoniec sme sa rozhodli a obiednali sme tristar MPPT 60A :) má veľa možností rozširovania v budúcnosti čo je dobrá vec:) dúfam nebudeme lutovať :)
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
para007
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:57 pm
Bydliště: Vsetín

Epsolar ET4415

Příspěvek od para007 »

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat zda li někdo tento regulatou už ma ?
A na první poznatky,mam Vážny zajem ho koupit.
Děkuji :(
Foxxx
Příspěvky: 214
Registrován: úte bře 05, 2013 8:34 am
Bydliště: Podolí Brno-venkov

Re: Epsolar ET4415

Příspěvek od Foxxx »

Zdravím

Má někdo tento Epsolar ? Epsolar ET4415 nebo ET6415N

Jak funguje ? poznatky ?

Dají se hodnoty nabíjení upravovat ? Konečné napětí atd?? aby se to dalo použít z LiFeYPO4 ?

Díky za odpověd

Plánuji stavbu FV na chalupě a postupně si vše snažím nastudovat. Ale zároveň se to snažím finančně držet nějak rozumně.

Diky Fox
Ostrov na chatě 6 x 55Wp amorf + oplocký = 10L bojler. 1,2Kw (6x poly), 24V 140Ah LiIon :-) . PCM60X , Mppsolar 3000VA / 2,4Kw , rozvody 24V/12V
Foxxx
Příspěvky: 214
Registrován: úte bře 05, 2013 8:34 am
Bydliště: Podolí Brno-venkov

Re: Epsolar ET4415

Příspěvek od Foxxx »

Opravdu nikdo nemá ?
Ostrov na chatě 6 x 55Wp amorf + oplocký = 10L bojler. 1,2Kw (6x poly), 24V 140Ah LiIon :-) . PCM60X , Mppsolar 3000VA / 2,4Kw , rozvody 24V/12V

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek