Též vám Axpert pořádně nenabíjí Pb baterie?

Měniče Axpert
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am

Re: Též vám Axpert pořádně nenabíjí Pb baterie?

Příspěvek od Lukinon »

Aha já mám life
simecky
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 10, 2020 9:02 pm

Re: Též vám Axpert pořádně nenabíjí Pb baterie?

Příspěvek od simecky »

No, koupil jsem si lifepo baterie z ciny co jsou narvane "do autobaterky". Nemají přístupne BMS (mají jen svůj vnitřní bez napojení s dipslay, kde vidím napětí, teplotu a vnitřeně si ma údajně hlídat zkrat a odpojit se). Když jsem je zapojil, tak jsem viděl vlastním monitoringem napětí, jak krásně při pomalé spotřebě drželi dlouho dobu v noci Volty v rovné křivce a přes den byl vidět dlouho dobu pouze float charge hodnota.... nabíjet to začalo až po nějaké době ale nechce mě je to dobít doplna přes tu krásnou dlouho křivku, co jsem měl na začatku.

Axperta zvažuji vyměnit (mám už více panelů, než můžu z nich brát kvůli zimě, takže silnějí menič na léto by se mě hodil). Neexistuje něco, co reálně měří Amperovou konzumaci baterek a podle toho pozná, že baterka už nepapá a je plna? Je něco co se dá pořídit? (mě se líbil původně InfiniSolar V-5K-48 https://voltronicpower.com/en-US/Produc ... ar-V-1K-5K, naštěstí jsem ho ještě nekoupil, protože jsem ho reálně u nás nikde nenašel a určitě rodina voltronicu bude mít stejné dobíjecí problémy přes všechny jejich měniče)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek