Batéria SYL SH-5.12KWH a komunikačné porty

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
m.budzak112
Příspěvky: 37
Registrován: čtv srp 05, 2021 7:37 pm
Bydliště: Nitra

Batéria SYL SH-5.12KWH a komunikačné porty

Příspěvek od m.budzak112 »

Čaute dostala su ku mne baterka SYL SH-5.12KWH za celkom dobrú sumu, avšak mam problém s komunikačnými portami. Batéria ma 3 vystupy ( vid. obrázok. Návod je dosť strohý a píše sa tam, že comunication port RS485/CAN ... avšak tie porty nie sú nijak označené existuje možnosť,že majú kompatibilitu na obidva tieto typy káblov vo všetkých slotoch? Po druhé chcem isť zapojiť dve paraelne, avšak taktiež som sa nedočítal, či ako.

Inventer ---> COM1 (bat. 1)
COM2 (bat 1) ----> COM 2 (Bat. 2) ?

Taktiež to chcem spojiť s inventorom victron a ten používa VE.CAN to CAN. bus A/B a neviem ktorý wiring zvoliť . Strašne ma štve, že tá spoločnosť SYL nemá ani customer support, ktorý by odpovedal. Preto Vás prosím, či sa niekto s týmto nestretol poprípade poslal nejaky link na wiring RJ45 káblov pomohli by ste mi veľmi.

Obrázek

Ináč sorry za pomerne dosť veľa mojich príspevkov. Vždy hľadám odpovede v starších prispevkoch, avšak nenašiel som :sun:
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Batéria SYL SH-5.12KWH a komunikačné porty

Příspěvek od tomas »

Zapojení komunikačního konektoru RJ45 bývá
pin 4 modrý BMS_CANH
pin 5 modrý bílý BMS_CANL
pin 7 hnědá bílá BMS_485A
pin 8 hnědá BMS_485B
pin 2, 3, 6 GND
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
m.budzak112
Příspěvky: 37
Registrován: čtv srp 05, 2021 7:37 pm
Bydliště: Nitra

Re: Batéria SYL SH-5.12KWH a komunikačné porty

Příspěvek od m.budzak112 »

Nedalo mi to a musel som dať dole kryt lebo som chcel vedieť, či tam nie sú DIP switche. Nakoniec to tam vyzerá takto (vid. obrázok)
COM1 ---> CAN-L/CAN-H vyzerá na Victron typ A bez gnd.
COM2 ---->485A1/485/B1
COM3 --> 485A2/485/B2

takže to znamená, že najlepšie by bolo prepojiť druhú paraelne na COM2 ---> COM2 cez 485?


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek