Obrana majitelů ostrovních FVE

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět

Jak na legislativní komplikace?

Spojit se a vytvořit sdružení
47
69%
Připojit se k jinému sdružení
9
13%
Nechci zastupování, ale podpořím
12
18%
 
Celkem hlasů: 68

Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

výše zmíněný poplatek na likvidaci FV panelu/ů je jen další buzeranská hovadina od našich posranců ... už dnes existule řada firem zabývajících se odkupem , zpracováním a prodejem surovin z FV panelů . Většina evropských výrobců a kompletérů FV panelů již řadu let odvádí nějaké % do fondů na budoucí likvidaci svých produktů . Nevím jak Vy , ale já se rozhodně nemíním zbavovat fungujících panelů , vezmu-li v úvahu že jeden z prvních FV panelů vyrobených na počátku 80-tých let v Japonsku s přerpokládanou životností 5 let funguje dodnes na 75% původního výkonu :arrow: ty dnešní by pak měli vydržet x generací :yes: . Mediální kecy o obrovských skládkách nebezpečného odpadu na polích které zůstanou po zanilevších s.r.o. (solární elektrárny na polích a jejich vlastníci) je také nesmysl :arrow: za 15 až 19 let sice skončí dnešní podpora (pokud ji ti nahoře nezruší dříve) , kdo by se zbavoval tak hodnotného majetku ? Třeba budou fungovat dál a pokud ne , tak konstrukce , kabely , ploty speněží ve šrotu , FV panely rozprodají a bude uklizeno :yes: . Kdyby došlo na to nejhorší čím nás dnes neustále straší , to že s.r.o. zanikne a elektrárna osiří , jak dlouho si myslíte že vydrží vše na svém místě ? Moc dlouho nee :lol: vzhledem k čezké povaze :roll: .

Je to na palici ... člověk reflektuje nabídku vlády , ale jen se prohodí garnitůra tak je člověk najednou veřejným nepřítelem , co bylo dohodnuto a stvrzeno smlouvami najednou neplatí a jestli se ti ti človíčku nelíbí tak je to tvůj problém ... už ani nespočítám kolikrát mě votravovali tím druhým pilířem ... tůdle SE*U vám na to ... na důchod si střádám sám a jinak (třeba domácí recyklací kovů :yes: ) .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Pavel.Simon
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 08, 2011 9:13 pm
Reputace: 1
Bydliště: Liptov
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od Pavel.Simon »

rob.brno píše:
MilanK píše:Recyklační poplatky jsou zase další podvod. Až ty panely doslouží uplně to bude za nějakých 30 let. Bude cena materiálů které jsou na nich použity tak vysoká že se budou vykupovat. Co tam je tak nebezpezpečné pro ekologii ? Hliník, Sklo,Křemík,Měď,folie. Vše jde zpětně odprodat i dnes.
Udajně i nějaké těžké kovy, je to zmíněno i v tom článku. Ale jejich separace by se snad mohla zaplatit z výnosu těch ostatních eko-materiálů.
Štandardné poly/mono kryštály neobsahujú ťažké kovy. Ozaj je to hliník, sklo, kremík, meď (sem tam striebro) fólie.
Tie ťažké kovy sú len v niektorý technológiách - First solar -CdTe - kadmium telurid. A tie sa zasa výrobca pri predaji zaväzuje odobrať.
1. 4 x 225 Wp Sunway do 24/135 AGM do 1 x Involar 250 W z i4WiFi - beží večer
2. 4 x 225 do 4 Involar od i4WiFi - beží občas (riešim druhý akumulátor)...
https://EnergiaWeb.sk
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Reputace: 8
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od atom »

mezi těžké kovy patří právě i měď a cín :roll:
a když je potřeba ty nebezpečné, jedovaté a zlé panely očernit tak se to někomu náramně hodí
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od joseff »

mypower.cz píše:mno .. pak uz zbyvaji leda autorske poplatky .. Co kdyz vyrobena energie bude slouzit pro napajeni notebooku, ktery bude slouzit ke sdileni nelegalnich souboru, ze jo ...

Hele hlavni myslenka dne.. Jak tuhle byrokracii zarazit. Ne jak se ji prizpusobit a splnit jeji pozadavky, ale jak ji zarazit. Jak hrebik do zeme. A nechat zrezivet. Diplomatickou ("žádám vás..."), logickou ("zduvodnete opodstatnenost nakladu"), nebo silovou cestou ("prostě NE!")?

Ja navrhuju na povinnost platit recyklacni poplatky za panely reagovat slusne napriklad takto:

Dekuji za vasi nabidku, ale neni pro me vyhodna, proto jsem se rozhodl, ze ji nevyuziji. Fotovoltaicke panely rozhodne nebudou po doslouzeni predstavovat problematicky odpad, ale budou zdrojem cennych surovin, jejichz recyklace a znovupouziti neni problematicke. Proto za jejich likvidaci nehodlam platit. Po doslouzeni je prodam napriklad teto firme xy nebo yz, ktera se vykupem nefunkcnich panelu zabyva a ziskane financni prostredky opet investuju do obnovitelnych zdroju. Toto sve rozhodnuti stvrzuji cestnym prohlasenim, ktere zasilam v priloze ...


CESTNE PROHLASENI

Ja, nize podepsany, Karel Novak, cestne prohlasuji, ze se osobne postaram o to, aby moje fotovoltaicke panely po doslouzeni neskoncily jako odpad a odevzdam je k recyklaci nejblizsi firme, ktera se o zpetny odber stara a nabidne mi nejvyssi vykupni cenu techto cennych surovin.

Jmeno a prijmeni:
Adresa:
Rodne cislo:
Cislo obcanskeho prukazu:

Datum:

Podpis:

Dekuji za pochopeni a preji prijemny den!


P.S. Pokud nekdo znate firmy, ktere nefunkcni panely odebiraji/vykupuji k recyklaci, hodte je sem, cim vice jich bude, tim lepe to bude ve zduvodneni vypadat
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

Ted uz jen vymyslet jak tohle cestne prohlaseni zapusobi na prodejce, ktery ti to bez zaplaceni recyklacniho poplatku prodat nebude moci :) Jinak to zaplati ze sveho :)

Neco jako zadat prodejce pri prodeji prazdneho HDD aby ti neuctoval autorske poplatky :) Plati tenhle nesmysl vubec jeste? Jak tak ctu tak jakesi evropske soudy kvuli tomu se konaly ..

Osa nam to prozradi :)
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od joseff »

Jasne, ze novy panel mi asi zadny prodejce bez zaplaceni recyklacniho poplatku neproda, tak jsem to ani nemyslel.

Ja jsem to pochopil tak, ze by se melo vybirat i zpetne za panely zakoupene pred rokem 2013 - nebo to chapu nespravne? A prave v takovem pripade by se tak dalo branit.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od JiříK »

http://www.blisty.cz/art/67564.html
Článek dle mého poněkud zvláštní, nebo nám něco uniklo? Viz odstavec akumulátory.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od tomas »

Na akumulátory asi také brzo dojde.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od rob.brno »

tomas píše:Na akumulátory asi také brzo dojde.
Jakým způsobem?
Že by recyklační poplatek?
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm
Reputace: 1

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od JirkaK »

Pak nezbývá, než nakupovat v zahraničí (mimochodem, není tam recyklační poplatek už teď? - což bych teda třeba u olova fakt nechápal).
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od vata »

Tak jsem to shlédla (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... ce-2-cast/), ale nepochopila... O akumulátorech hovoří pí Vitásková někdy po 56 minutě, kdy je navrhuje použít jako distribuční síť...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od Pan Taum »

Tak nějak doufám, že dojde k tomu o čem už dlouho sním - Aby se povolovaly pro připojení do sítě pouze takové obnovitelné zdroje, které mají alespoň krátkodobou akumulaci jejich jmenovitého výkonu (stačí jedna hodina) . Konečně by totiž sklapli všichni, kteří nadávají na OZE jako na nestabilní zdroj- akumulace (baterie, setrvačník, vodík apod.) by jim sebrala poslední argument a bylo by možné na část roku bez obav z blackoutu vypínat uhelné elektrárny.

U každého větrníku (hlavně u Němců!) a u každé velkopolní FVE by měl být povinně takový 1MWh kontejner na vykrývání špiček a zkvalitnění dodávky elektriky
1mwh.png
1mwh2.png
http://gwl-power.tumblr.com/post/330784 ... ore-photos
http://www.youtube.com/watch?&v=mW8Tv-capj8
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od vata »

Tak tomu říkám baterka :)
No, ona mi připadala taková jakási už pomýlená a Moravec jí pak utnul dalším tématem. Nejsem si jistá, že to tak myslela, jak sníte :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od JiříK »

vata píše:Tak jsem to shlédla (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... ce-2-cast/), ale nepochopila... O akumulátorech hovoří pí Vitásková někdy po 56 minutě, kdy je navrhuje použít jako distribuční síť...

Tak jsem to shlédl též. Ta paní patrně ví, co mluví a je otázkou času, kdy se jí něco nehezkého přihodí. Ať už nějaká aférka z útlého dětsví (školka apod.), nebo do ní drcne auto...
S těmi akumulátory jsem to pochopil takto: Paní má vizi-dle mého správnou-že podpoří domkaře investicí do samostatnosti (poloostrov, ostrov). Jenže má obavu-oprávněnou-že pokud si já udělám s takovouto podporou ostrov, tak prachy tudy unikající bude distributor, výrobce atd. chtít vymámit z těch, co tedy ostrov nemají a jsou připojeni na DS bez jakýchkoliv vychytávek ala fotovoltaika apod. Ta paní tam dloouho nepobude...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od vata »

Jojo, působilo to na mě jak první díl Chobotnice.
To byl taky můj první dojem, ale napodruhé se mi už tomu nechtělo uvěřit. Viděla jsem Drábka před pár měsící, jak mluví o energetické koncepci, a taky se to ostrovníkům mohlo poslouchat dobře...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od rob.brno »

JiříK píše: Tak jsem to shlédl též. Ta paní patrně ví, co mluví a je otázkou času, kdy se jí něco nehezkého přihodí. Ať už nějaká aférka z útlého dětsví (školka apod.), nebo do ní drcne auto...
S těmi akumulátory jsem to pochopil takto: Paní má vizi-dle mého správnou-že podpoří domkaře investicí do samostatnosti (poloostrov, ostrov). Jenže má obavu-oprávněnou-že pokud si já udělám s takovouto podporou ostrov, tak prachy tudy unikající bude distributor, výrobce atd. chtít vymámit z těch, co tedy ostrov nemají a jsou připojeni na DS bez jakýchkoliv vychytávek ala fotovoltaika apod. Ta paní tam dloouho nepobude...
Otázkou jest kdo je kdo a z které strany vlastně vyrůstají chapadla té chobotnice: http://respekt.ihned.cz/c1-36298250-vit ... na-kariera

Paní má vize, ale jaksi se jí "proti" vládě zatím nedaří je prosadit. Slibů už bylo plno.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od SJM »

http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... egislativy

Mgr. Jiří Dienstbier je předseda legislativní rady vlády a ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu a současně je předseda Legislativní rady vlády.
Možná by bylo vhodné, aby se zdejší komunita obrátila (asi prostřednictvím admina) na pana ministra s žádostí o zohlednění a zajištění rovné příležitosti pro drobné ostrovní a hybridní solárníky (do 10 kWp), tedy o úpravu návrhu nové energetické legislativy a aby takový návrh jako předseda Legislativní rady vlády ČR prosadil - pokud je mi známo, tak jsme si formálně všichni rovni, alespoň podle platné Ústavy a Listiny práv a svobod.
Máte nějaké návrhy?
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od gupa »

Včem spočívá nynější nerovnost?

Mne to nyní vyhovuje, mám klid, ČEZ a EON a podobní když se donich přímo neryje také rozvíjí klid, dotace nepotřebuji a když nějaký hajzl závidí a ryje a udává coby soused, vlastně krom bezpečnosti a pár oficiálních zákonných limitů a povinností pro podnikatele co mají licenci vyrábět elektřinu, mi to jaksi vyhovuje nynější stav.

Taková rovnost znamená vyrovnat podmínky = obtíže a obstrukce pro všechny. Oto tu jde?
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od SJM »

myslím že podstata věci je v tom, že současný stav i připravovaná novela energetického zákona a zákona a podporovaných zdrojích je ku prospěchu velkých hráčů v ekonomice a na trhu, v neprospěch těch zbylých.
gupa píše:Včem spočívá nynější nerovnost? ...mi jaksi vyhovuje nynější stav.
Nepochybuji že je Vám známo, že pokud máte přípojku k DS, tak mimo úhrady energie a úhrady přepravy energie a nákladů distributora a zisku distributora hradíte ještě daň - poplatek na podporu nákladů a v některých případech nepřiměřeného zisku některých členů společnosti.
Další návrhy by mohly být např. k drobným přetokům do DS u hybridních instalací ap.
V Německu byly po poslední novele tamního zákona, pokud je mi známo, zavedeny příspěvky na akumulaci ee, v důsledku to mimo větší nezávislosti vede ke stabilizaci distribuční sítě a ke snížení nákladů na distribuční síť.
Naposledy upravil(a) SJM dne pon zář 15, 2014 10:42 pm, celkem upraveno 1 x.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm
Reputace: 6

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od SJM »

Oprava opak. odeslání

Odpovědět