Obrana majitelů ostrovních FVE

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...

Jak na legislativní komplikace?

Spojit se a vytvořit sdružení
47
69%
Připojit se k jinému sdružení
9
13%
Nechci zastupování, ale podpořím
12
18%
 
Celkem hlasů: 68

Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

tomas píše:Vyhláška a tudíž povinnost autorizace instalačních firem má začít platit v únoru
http://czepho.cz/aktualne/legislativa/1 ... it-v-unoru
Nějak začínám nabývat dojmu, že to tu vůbec nikomu nevadí a podle všeho to vypadá, že si za montáž všichni rádi připlatí.
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od JiříK »

Vadí-nevadí, prostě na to serou! Víš, jak Heydrich říkal Čechům? Smějící se bestie. Takže národ se opět zařídí po svém a těm penisům, co tohle vymysleli, se budou smát do xichtu.
By mě zajímalo, kolik je takových fantastických zákonů, které jsou prostě na hlavu postavené a tudíž se na ně sere...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od tomas »

Chtělo by to více zviditelnit. Nominujte to na paskvil roku zde:
http://www.zakonroku.cz/?utm_source=pro ... zakon-roku
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

Petice by mozna taky byla jedno z reseni, ale obavam se prudkeho nedostatku podpisu.
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od JirkaK »

JiříK: Napsal jsi to pěkně, docela mě to pobavilo :-). Někdo to holt fakt asi bude řešit tak, že to nebude řešit vůbec, na ten paskvil se vykašle a podle selského rozumu si to prostě sám hodí na střechu a hotovo...

tomas: No nevím, jestli tohle je nějak víc významný způsob zviditelnění, podle toho, kolik tam je nominací, to vypadá, že to není nějaký moc aktivní/známý projekt, nebo se pletu?

mypower: Myslím, že lidi na to ani tolik nekašlou, ale jenom to prostě tak nějak utichlo, když se delší dobu nic nedělo. Mimo to (mluvím třeba za sebe) ne každý je schopný něco nějak víc organizovat, takže to chce najít někoho akčního a schopného (třeba tebe), kdo se do toho pustí a navrhne nějakou cestu, kterou se ubírat, a ostatní něčím pomůžou podle svých možností a schopností. Já bych třeba přispěl aspoň nějak finančně, popř. možná i jinak, ale v dohledné době na tom s časem nejsem nijak růžově. Klidně i ta petice je možnost, ale asi by to holt bylo jen na osobním sbírání podpisů :-(.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od střídač »

Pokud chceme cokoli změnit, je třeba společného tlaku. Petice má účinky jen popsaného papíru. Pokud nejsme politickou stranou, druhý krok je minimálně sdružení. Pro sdružení je dle ankety jen asi 26 lidí. Je to žalostně málo, leč pro začátek dostačující. Přirozeně musí být přítomna víra. Věřím, že s růstem cen energií ono kritizované ustanovení zákona bude srát stále víc lidí, čemuž v konečném důsledku politici, paradoxně naší zástupci, ustoupí.

Z druhé strany, po roce je prohřešek promlčen.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

střídač píše:Pokud chceme cokoli změnit, je třeba společného tlaku. Petice má účinky jen popsaného papíru. Pokud nejsme politickou stranou, druhý krok je minimálně sdružení. Pro sdružení je dle ankety jen asi 26 lidí. Je to žalostně málo, leč pro začátek dostačující. Přirozeně musí být přítomna víra. Věřím, že s růstem cen energií ono kritizované ustanovení zákona bude srát stále víc lidí, čemuž v konečném důsledku politici, paradoxně naší zástupci, ustoupí.

Z druhé strany, po roce je prohřešek promlčen.
Přesně tak .. takže...

Ohledně OS: zde na foru už od 1.2.2013 (10 dnů) existuje privátní fórum, kde jsem já a několik lidí (6). Někteří dosud ničím nepřispěli (zprávou) někteří mají problém být neanonymní, někteří na to nemají čas, zbytek je jakš takš aktivní. Obávám se, že v tomto privátním fóru umírá aktivita. Proto nabývám dojmu, že nezbývá nic jiného, než to nakopnout a zkusit sehnat pro možné budoucí sdružení ještě více aktivnější lidi. I když FVE mám a zákon mě nějak netankuje, tak s ohledem na mé smýšlení založeném na svobodě jednotlivce mě tankuje a to pořádně, takže prostě nečinnost neberu. Pokud má někdo zájem o členství v přípravném sdružení a činnost (tím nemyslím čtení příspěvků v privátním fóru 1x týdně ale skutečné činy v reálném světě a aktivní komunikaci s ostatními členy na privátním fóru), nechť mi do SZ napíše následující:

Jméno a příjmení,
ročník,
město odkud pocházíte/kde je možná vaše působnost,
vaše schopnosti a dovednosti.

Toto bude uvedeno jako profil v privátním fóru aby ostatní členové věděli kdo je kdo a co kdo umí a čím může být v budoucím OS užitečný. Nebo by možná mohlo vzniknout OS i bez tohoto fóra (a mého "nakopávání"), nechť klidně vznikne, já budu jen rád a mile rád svými znalostmi/schopnostmi/možnostmi podpořím, ovšem obávám se, že pokud se dodnes mimo fórum nic nezformovalo, asi se to nepovede nikdy, dokud to někdo nezformuje.

Najde se někdo aktivní? Přinejmenším z těch co hlasovali pro vznik sdružení? Privátní komunikační platforma pro činnost sdružení je technicky připravena - už 10 dnů = privátní fórum viditelné pouze pro členy.

:wood:
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od střídač »

No, tak začínáme a pro jistotu si dáme i termín podání registrace na 28.02.2013.
Myslím si, že jakákoli uzavřenost by byly na škodu. Řešme to veřejně, snad se i víc lidí přidá!!

Ze zákona 83/1990 Sb.

§ 6
(1) Sdružení vzniká registrací.

(2) Návrh na registraci mohou podávat nejméně tři občané, z nichž
alespoň jeden musí být starší 18 let (dále jen "přípravný výbor"). ^1)
Návrh podepíší členové přípravného výboru a uvedou svoje jména a
příjmení, data narození a bydliště. Dále uvedou, kdo z členů starších
18 let je zmocněncem oprávněným jednat jejich jménem. K návrhu připojí
stanovy ve dvojím vyhotovení, v nichž musí být uvedeny:
a) název sdružení,
b) sídlo,
c) cíl jeho činnosti,
d) orgány sdružení, způsob jejich ustavování, určení orgánů a
funkcionářů oprávněných jednat jménem sdružení,
e) ustanovení o organizačních jednotkách, pokud budou zřízeny a pokud
budou jednat svým jménem,
f) zásady hospodaření.
(3) Pokud stanovy neurčují něco jiného, jedná jménem sdružení až do
vytvoření orgánů uvedených v odstavci 2 písm. d) přípravný výbor.

Především by bylo vhodné (úkol pro admina) zorganizovat NÁZEV.
Další krok je sídlo (úkol pro admina), asi to musí vzít někdo domů.

Osobně zplodím základní návrh STANOV!! tak do třech dnů

Předpokládám, že každý za své, ono to vytřídí lidí kterým jde o věc, a kdo se chce vést, tudíž žádné příspěvky.

Registrace sdružení na ministerstvu vnitra je zdarma a nic nám nebrání provést ve stanovách později jakoukoli změnu.
Podpisy pod návrh můžeme řešit korespondenčně.
Admin nachystá budoucí platformu pro sdružení k 01.03.2013 a taky ji s tímto datem spustí.
No, s těmi penězi to přece jen bude problém, musíme se složit na doménu a hostování.
FIO má účet zdarma a internetově ovládané, snad to je opět úkol po založení sdružení pro admina (chudák admin).

Kdo se přidá jako třetí do přípravného výboru.

Jsem z Olomouce.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od drama »

Vzorové stanovy jsou na webu EPS, doporučuji se jich držet, zejména kvůli tomu, aby sdružení někdo lehce "nepřebral". Sdružení jako takové ovšem v tomto případě myslím nemá žádnou právní výhodu - nevstupuje do žádného řízení. Jako jedinou cestu vidím, po poradě s právníkem, ústavní žalobu. Možná by se dalo získat pro tuto věc buď 17 senátorů, či 41 poslanců, protože zatím se to jinak k ústavnímu soudu nedostane (nebo už někdo dostal pokutu?).
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od střídač »

"aby sdružení někdo lehce "nepřebral". " jen ať přebírá, z druhé strany nevím co lze touto formou přebrat. Nebo jsme doopravdy tak blbí.

"nevstupuje do žádného řízení" a do jakého řízení BY vstupovalo. Jediná forma vstupu je do poslanecké sněmovny, a zdá se mi, že s tím nějak nepočítáme.

"Možná by se dalo získat " nic vám nebrání změnit MOŽNÁ BY na ZÍSKÁM!

Můžeme si myslet, že onen zákon je nespravedlivý, ale ta nespravedlnost, nerovnost je uvedená v zákoně a mám obavy, že cesta ÚS je cestou mimo. Ono je to stejný jak se zbraněmi. Proč BY je nemohl vlastnit každý. Ona z toho má vládnoucí třída strach, tak vlastnictví zbraní jen pro vyvolené a urputně bojující. U zmiňovaného zákona je ono ustanovení vcelku logické, ztížit rozšíření a tím zachovat zisky stávajícím distributorům. Kam by přišli, kdyby si každý dal svépomocí na střechu elektriku a nebyl na nich závislý.

Hlavní účel sdružení, krom jiného, je kooperace v podobě tlaku na změnu. Od nepaměti platí: malá dobře organizovaná skupina ovládne velikou nedobře organizovanou skupinu.

Zkusme být onou dobře organizovanou skupinou!!!
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od SJM »

střídač píše: "nevstupuje do žádného řízení" a do jakého řízení BY vstupovalo. Jediná forma vstupu je do poslanecké sněmovny ...
Domnívám se, že drama chtěl tímto slovním spojením upozornit na skutečnost, že se OS může (má právo) účastnit různých řízení, která mají vztah k předmětu činnosti OS. Za takové řízení ovšem nelze považovat zákonodárný proces nebo podnět Ústavnímu soudu ČR.
střídač
Příspěvky: 544
Registrován: stř led 02, 2013 4:28 pm

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od střídač »

Mám takový neodvratitelný švejovský pocit. Ještě jsme nic neudělali, ale máme obavy z dalekosáhlých důsledků.

Dovolím si ještě jednou a jinými slovy zopakovat:
účel založiti sdružení je ve dvou rovinách
- sdružit zájemce o problematiku
- vytvořit tlak na politiky.

Onen tlak bude činný dle množství členů, případně příznivců a úrovně organizovaní.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

střídač píše:Mám takový neodvratitelný švejovský pocit. Ještě jsme nic neudělali, ale máme obavy z dalekosáhlých důsledků.

Dovolím si ještě jednou a jinými slovy zopakovat:
účel založiti sdružení je ve dvou rovinách
- sdružit zájemce o problematiku
- vytvořit tlak na politiky.

Onen tlak bude činný dle množství členů, případně příznivců a úrovně organizovaní.
Zdravím mrkněte na soukromou zprávu. Nahoře vpravo - odkaz "1 nová zpráva".
Pavel.Simon
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 08, 2011 9:13 pm
Bydliště: Liptov

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od Pavel.Simon »

střídač píše:"...

Hlavní účel sdružení, krom jiného, je kooperace v podobě tlaku na změnu. Od nepaměti platí: malá dobře organizovaná skupina ovládne velikou nedobře organizovanou skupinu.

Zkusme být onou dobře organizovanou skupinou!!!
Tu si trafil klinec po hlavičke. Tá malá skupina je napr. parlament alebo vláda. A ovláda celú republiku. Bohužiaľ je aj parlament a vláda tá veľká skupina a je ovládaná malou skupinou - tá však už nieje tak ľahko pomenovatelná.
A nieje môj cieľ oslavovať silu skupiny, len trochu ukázať, že sústredenie musí byt silné.
1. 4 x 225 Wp Sunway do 24/135 AGM do 1 x Involar 250 W z i4WiFi - beží večer
2. 4 x 225 do 4 Involar od i4WiFi - beží občas (riešim druhý akumulátor)...
https://EnergiaWeb.sk
Petr

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od Petr »

Pavel.Simon píše:je ovládaná malou skupinou - tá však už nieje tak ľahko pomenovatelná.
V tomhle ohledu a v případě novely se dá při troše úsilí dostat až na konkrétní jména. Stačí si zjistit kdo z lobistů radostně zatleskal a je jasno.
Java475
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 13, 2013 1:43 pm

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od Java475 »

Dobrý den,

jsem tady nováček, ale snad jsem již stihnul přečíst všechny příspěvky v tomto vláknu. Je to dost zajímavé a celkem vám fandím, snad se časem i připojím. Možná jsem se špatně díval, ale nikde jsem tu nenašel napsánu jednu věc, tak si nejsem jist, zda ji berete v úvahu. Jde o platnost onoho předmětného § 7 odst. 4 písmeno b), který dle článku III novely 318/2012 začne platit až za rok, tedy k 1.1.2014. Problém to sice vůbec neřeší, ale jakýsi prostor to poskytuje - třeba na lepší přípravu k "boji". Když se podíváte třeba na aktuální znění zákona 406/2000 (tedy mj. ve znění 318/2012), např. zde:

http://portal.gov.cz/app/zakony/zakon.j ... =15#seznam

pak tam písmeno b) obsahuje pouze text "neplatilo".

Nebo se v něčem mýlím ?
Tedy pokud tady píšu něco, co všichni víte, omlouvám se za zdržování a budu rád, když mi tento můj první příspěvek admin smaže.

Osobně hodlám vsadit na to, že jde o instalaci v budově (střecha?). Já hodlám (snad) provést instalaci na zahradě.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od rob.brno »

Pánové, už si dáváte do prasátka peníze na nový recyklační poplatek za panely co máte na střeše? :-)
http://solarninovinky.cz/2010/index.php ... 1303&rm=15


PS: Naštěstí se to asi týká pouze těch FV, které mají licenci ERU.
Nebo, že by úředníci vyrazili do terenu a počítali na všech střechách panely? :-)

PS2:Nově prodané panely od 1.1.2013 mají již poplatek v prodejní ceně.
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Bydliště: Slavkov

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od MilanK »

Recyklační poplatky jsou zase další podvod. Až ty panely doslouží uplně to bude za nějakých 30 let. Bude cena materiálů které jsou na nich použity tak vysoká že se budou vykupovat. Co tam je tak nebezpezpečné pro ekologii ? Hliník, Sklo,Křemík,Měď,folie. Vše jde zpětně odprodat i dnes.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od rob.brno »

MilanK píše:Recyklační poplatky jsou zase další podvod. Až ty panely doslouží uplně to bude za nějakých 30 let. Bude cena materiálů které jsou na nich použity tak vysoká že se budou vykupovat. Co tam je tak nebezpezpečné pro ekologii ? Hliník, Sklo,Křemík,Měď,folie. Vše jde zpětně odprodat i dnes.
Udajně i nějaké těžké kovy, je to zmíněno i v tom článku. Ale jejich separace by se snad mohla zaplatit z výnosu těch ostatních eko-materiálů.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Obrana majitelů ostrovních FVE

Příspěvek od mypower.cz »

mno .. pak uz zbyvaji leda autorske poplatky .. Co kdyz vyrobena energie bude slouzit pro napajeni notebooku, ktery bude slouzit ke sdileni nelegalnich souboru, ze jo ...

Hele hlavni myslenka dne.. Jak tuhle byrokracii zarazit. Ne jak se ji prizpusobit a splnit jeji pozadavky, ale jak ji zarazit. Jak hrebik do zeme. A nechat zrezivet. Diplomatickou ("žádám vás..."), logickou ("zduvodnete opodstatnenost nakladu"), nebo silovou cestou ("prostě NE!")?