malá rozšířitelná FVE

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od mihlit »

Díky, to by možná šlo taky použít, přestože nějaké té desce bych asi zatím dal přednost.

Nevím, jestli to na tu moji zabere, ale vyzkouším :D
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od kodl69 »

ty lišty jsou odkud? to jsou nějaký bočnice z montážních rámů nebo tak něco?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od mihlit »

Ty lišty jsem nikde nenašel, ale nakonec jsem místo toho objednal děrovanou montážní desku - používá se na uchycení nářadí na zeď. Dělá to několik výrobců, běžý rastr je 38x38 mm, kdyžtak se nějaká dírka udělá navíc nebo se zvětší.

Jelikož množství otvorů mají všechny desky stejné, tak jsem vybíral jsem podle co největší hmotnosti na m2, kde mi nejlépe vyšla "GÜDE závěsná deska 1200 P/1".
Obrázek
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od mihlit »

Jelikož mi mi dělá problém se vyznat v tom, co ještě vše musím objednat, tak si sem pro archivaci hodím soupis.
schema.png
$ = objednat, * = na ceste/wip, + = pripraveno, - = obyc odrazka bez extra vyznamu
Jistice:
1 + DC 32A dvoupolovy
- ve funkci odpojovace pred regulatorem
+ Schrack BMS6 DC 32C/2
+ kryt https://www.elima.cz/obchod/s-2-rno2-kr ... 19071.html

2 * nepolarizovany DC 25A
- na vystupu regulatoru proti zpetnemu proudu a jako odpinac
* AC jistic OEZ 41642 (LTN-25B-1) 25A/C 10kA - povoleno 72 V DC https://www.elima.cz/obchod/oez41642-lt ... 25052.html
- nebo AC jistic ABB S201M-B25 10kA - povoleno 72 V DC https://www.elima.cz/obchod/2cds271001r ... 31036.html
https://www.elima.cz/obchod/kj-b-181-kr ... -3520.html

3 * RCB0 20A
* Bonega 2016B0302 PEP 10PJ 16A/B/30mA/2P https://www.elima.cz/obchod/28-2016b030 ... 21021.html
- na vystupu menice
+ kryt https://www.elima.cz/obchod/s-2-rno2-kr ... 19071.html

Pojistky:
1 + MEGA 200A/58V
- za plus polem baterie

Odpojovace:
1 + victron odpojovqc
- mezi pojistkou baterie a + sbernici

Regulatory:
1 + SmartSolar 100/20

Menice:
1 + Multiplus II 48/5000

Batrie:
1 * 16x LiFePO4 120Ah z mivvy, ceka se na import
* JK BMS 200A z Alika, zasekle na celnici

Kabelaz:
1 - mezi solarnimi panely a od panelu dolu
I) mezi 1. a 2. panelem
- 4/6mm2 cerny 105 cm = 175-2*45+20
- 2x MC4 konektor
II) mezi 3. a 4. panelem
- 4/6mm2 cerny 105 cm = 175-2*45+20
- 2x MC4 konektor
III) mezi 1. panelem a minusovou Yspojkou - 0 cm
IV) mezi 3. panelem a minisovou Yspojkou
- 4/6mm2 cerny 370 cm = 2*175+20
- 2x MC4 konektor
V) mezi 2. panelem a plusovou Yspojkou - 0 cm
VI) mezi 4. panelem a plusovou Yspojkou
- 2x MC4 konektor
- 4/6mm2 cerveny 370 cm = 2*175+20
VII) svod mezi plusovou Yspojkou a jisticem
- 1x MC4 konektor, 1x dutinka 6 mm2
- 6mm2 cerveny 10 m
VIII) svod mezi minusovou Yspojkou a jisticem
- 1x MC4 konektor, 1x dutinka 6 mm2
- 6mm2 cerny 10 m

2 - mezi jisticem a regulatorem
- 6 mm2 cerny 40 cm
- 6 mm2 cerveny 40 cm
- 4x dutinka 6 mm2

3 - vystup z regulatoru k jistici / -sbernici
- 6 mm2 cerveny 40 cm
- 6 mm2 cerny 60 cm
- 3x dutinka 6 mm2, 1x oko 6-8

4 - mezi jisticem a +sbernici
- 6 mm2 cerveny 40 cm
- 1x dutinka 6 mm2, 1x oko 6-8

5 - mezi +sbernici a odpojovacem
- 50 mm2 cerveny 1 m
- 1x oko 50-8, 1x oko 50-10

6 - mezi odpojovacem a pojistkou
- 50 mm2 cerveny 50 cm
- 1x oko 50-10, 1x oko 50-8

7 - mezi pojistkou a +polem baterie
- 50 mm2 cerveny 20 cm
- 1x oko 50-8, 1x oko 50-6

8 - mezi -polem baterie a bms
- 50 mm2 cerny 20 cm
- 2x oko 50-6

9 - mezi bms a -sbernici
- 50 mm2 cerny 2 m
- 1x oko 50-6, 1x oko 50-8

10 - mezi sbernici a menicem
- 50 mm2 cerny 1 m
- 50 mm2 cerveny 1 m
- 4x oko 50-8

11 - mezi menicem a jisticem/vystupem
- 3x 4mm2 H07RN

kabelaz celkem:
$ 6 mm2 cerny 18 m
$ 6 mm2 cerveny 16 m
$ 50 mm2 cerny 4 m
$ 50 mm2 cerveny 4 m
$ MC4 konektor 5 paru
$ oko 6-8 3ks ???
* oko 50-10 2ks https://www.elima.cz/obchod/290442-oko- ... 34063.html
* oko 50-8 10ks https://www.elima.cz/obchod/290440-oko- ... 34062.html
$ oko 50-6 5ks ???

Sbernice:
1 - sbernice DC 48V
* 6x izolator M8 https://www.elima.cz/obchod/1000787-si- ... 27759.html
$ jeste nevim, jestli nejakou original, sehnat pocinovanou medenou pasovinu ci jen obyc medenou (ty jedinou vim kde)

Pokud se v tom nevyznate, nevadi. Pokud nekoho neco zajima, klidne se ptejte :)
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od xmasin »

Ještě bych přidal pojistku mezi DC+ sběrnici aumulátoru a Multiplus, aby bylo možné multiplus odpojit bez toho, aby se musela vypínat celá baterie. A možná přepínač sítí, aby bylo možné okruhy za Multiplusem přepojit přímo na DS.
vaclavvacek
Příspěvky: 21
Registrován: stř pro 09, 2020 4:33 pm

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od vaclavvacek »

kodl69 píše:ty lišty jsou odkud? to jsou nějaký bočnice z montážních rámů nebo tak něco?
Jojo, rozebraný řídící skříně.
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od mihlit »

Ono tam toho přijde víc
- pojistky na každém stringu (ale to má smysl až od 3P)
- svodič přepětí, až bude dodělaný nový zemnič a rekonstrukce elektriky v domě, zatím není tolik potřeba (střecha je o patro výš nad panely a sousední řadovka je ještě o patro vyšší a má hromosvod)
- extra pojistka per měnič, ale to až bude buď další baterie nebo další měnič, zatím to stačí takto

jak říká i název, bude se rozšiřovat :)

ve schématu ještě není zakresleno Raspberry Pi s VenusOS, ale tam si ještě nejsem jistý... když vezmu verzi RPi s větší životností (compute modul a k tomu desku s emmc) a přidám k tomu různé potřebné VE.* kabely, tak ta cena není o tolik jiná, než rovnou vzít Cerbo GX

Přepínání sítí na rychlo aktuálně svěřím relé v multiplusu, jinak se ještě přesně uvidí, jak to bude finálně. Elektrika se v domě teprve bude dělat, takže bude se pro to i optimalizovat
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od mihlit »

Tak už je snad vše objednáno, snad se to stihne doručit do vánoc, ať je přes svátky s čím si hrát.

Docela mě překvapila cena mědi, když jsem sháněl tyče z pocínované mědi. Když jsem si to tak sečetl, už vyšlo cenově dost podobně i pořízení victron lynx power-in, tak jsem nakonec vzal ten. Bude zas o trochu více modrých krabiček :)

Dokud si také vše pamatuji, tak jsem sepsal a sčítnul, na kolik to vše přišlo a částka nebyla až tak hrozná, jak jsem se původně obával, ale stále taky čekám na baterie. Když se mě ptali na návratnost, tak jsem říkal ze srandy, že tak stopadesát let :D
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od mihlit »

Myslím, že budu mít neviditelnou strojovnu. Když jsem vybíral nosnou desku, bral jsem z co nejtlustšího materiálu, což byl ten od güde. Pak jsem si všiml, že je vlastně modrý, což bude i většina krabiček (victron). Dnes dorazil a je fakt modrý, akorát v trochu jiném odstínu než na fotce a to přesně ten samý odstín jako multiplus :D

Rozmýšlení mezi Raspberri Pi a Cerbo GX mi vyšlo na 2000 jeden MK3-USB kabel, pak RPi, zdroj, karta, krabička... plus RPi není nikde skladem. Takže jsem objednal další modrou krabičku. Cerbo je na amazonu za 7.1kkč s dopravou.

Dále dnes dorazila další krabička z číny a to diy vytěžovač pro bojler - Arduino s ESP32 bude číst data z BMS o proudu z/do baterky a řídit 4kW "stmívač" (má digitální potenciometr), aby byl proud skrz BMS blízký nule.
https://www.aliexpress.com/item/4000057694391.html
Obrázek

No a pro změnu, aby nebyly jen dobré či vtipné zprávy, tak jsem se dnes i naštval.
Koupil jsem 50 mm2 hezký kabel
Obrázek
Obrázek
a už při přebírání balíku jsem tušil, že bude asi něco špatně, protože mi přišel příliš lehký. Což se potvrdilo, když jsem kabel zkontroloval a je to tak. Je to hliníkový poměděný kabel. Poznat jde na řezu, po oškrábání a červený kabel váží 1.28kg i s izolací, když samotná měď by měla vážit 1.8kg. Takže jsem vyhodil dva tisíce. Je fakt, že jak jsem hledal (abych měl černý i červený), tak jsem přecházel od jednoho kabelu k druhému a tady ten má fotku, ale v popisu se slovo měď (ani hliník) nevyskytuje. :wall:
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od DanoP »

Tie kable sa budu dat pouzit, ked sa tam zalysuju oka je to takmer jedno, len aby to bol elektrovodny hlinik a nie ocel.
Inak ja taketo kable kupujem v zvaracskych potrebach - su to tzv. jemnelanene kable, a aj pri priereze 75mm2 sa daju slusne ohybat rukou, len ta cena...
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od mihlit »

Jo, já jsem právě od kabelů ke svářečkám vyškolen, že vím, že často se podvádí a místo mědi se dává poměděný hliník. Právě proto mě to štve dvojnásob, že jsem si přeci měl dávat pozor... V obchodech pro svářečky se dají koupit rozumné kabely, ale tam právě neměli červený kabel, jen černé. Proto jsem nakonec "našel" v obchodě pro auto audio tunningáře.
Kabel určitě pořídím správný. Hliníkový má na stejný průřez cca 40% menší zatížitelnost. Jsou pro to spočítané velikosti pojistek (přestože si myslím, že i s hliníkem by je to v pohodě vyrazilo), ale hlavně štvalo by mě to pokaždé, když bych šel kolem a koukl se na to... :evil:
cipis
Příspěvky: 4312
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od cipis »

Tak to vrať, máš na to 14 dní ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od mihlit »

Je to ustřižená délka na míru, na to se 14 dní nevztahuje, bohužel
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od kodl69 »

Já bych to zkusil. Třeba se chytí za nos a prachy ti vrátí. Myslím si, že by to mělo být u kabelu uvedeno, je to jeho dost podstatná vlastnost, a jako měď to vypadá, takže tě záměrně uvedli v omyl.
Podobný podrazy se dějí u UTP kabelu, koaxů, a dalších. Naposled bílej klasickej 75 ohm koax - venkovní plášť pásek alobalu, tři hliníkový drátečky a víc nic, vnitřní vodič - postříbřený železo. To mě fakt dostalo. Ale mělo mě to napadnout, byl podezřele levnej.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od shuty »

no ono ide o to ze to bude prenasat nejaky dost podstatny prud. audio kabely... no ja neviem, nechcem zneistovat ale radsej nie. ja osobne mam sice material a prierez kabelu ok ale ako vravis, farba nesedi... mam to proste vsetko zltozelene.... ale par farebnych buziriek na koncoch by to snat mohlo zachranit (nezachrani, zltozeleny sa nesmie preznacovat ;) )
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od mihlit »

To jsou kabely určené od baterky v autě k "suprdupr" zesilovači přenášející velké proudy. Nejedná se o vysloveně audiokabel typu mezi zesilovačem a reprákem. Podle mě auto a audiofil se nedá použít v jedné větě i když se do toho nasype sebevíc peněz, takže vysloveně co se tam používá za zesilovače (výkony a proudy) netuším, ale je to zkrátka 50 mm2, jen teda tento pouze "v barvě mědi".

Tak jsem hledal, kde koupit 50mm2 měděný kabel se silikonovou izolací, ale našel jsem jen Ölflex Heat 180 SiF na elektronika-shop ale nemají skladem. Ani na amazonu či jiném eshopu jsem nenašel. Pouze ještě na tme, ale už přes pětistovku za metr. Nějako bída. Tak jsem vzal obyč z ostrovni-elektrarny. Tam bude snad alespoň skutečně měděný :D
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od kodl69 »

A proč se silikonovou izolací? ta je sice tepelně odolnější, ale měkčí než PVC, navíc silikon hodně chutná hlodavcům, jen tak něco je od toho neodežene... Pokud potřebuješ kabel pro extrémní podmínky, tak jedině s teflonovou izolací. Je to mechanicky odolný, chemicky odolný i teplotně odolný. To shuty: mohl jsi sehnat aspoň černý, aby ty barvy byly aspoň dvě. U mě je vlastně i ta zelenožlutá správně, protože je to PEM vodič. (mám uzemněný - pol baterie)
50mm2 CYa by se dal koupit i o drobek levněj než na ostrovnielektrarny, ale co už.
P.S. Mohl jsem ti zrovna půjčit lisovací kleště na oka. Doufám, že tam nechceš dávat ty šroubovací.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od shuty »

no ja som robil uzemnenie do mojej strojovne a ten zelenozlty mi par metrov ostalo tak som ho provizorne pouzil na pripojenie menica. a casom sa akosi z provizorne stalo trvale. ono u mna to problem nie je ale ak k tomu pride niekto iny tak ho to moze pomylit a bude pruser...
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od mihlit »

Tam, kde normálně ty kabely mají (přestože aktuálně ne skladem), tak je ten silikonový ne o moc dražší. Právě to, že je měkčí a tepelně odolnější se mi na něm líbí. No já jsem nenašel jinde, kde by měli červený a černý kabel, než právě na tom eshopu. Když bych už měl v zásobách černý, tak bych ho přeznačil, ale když kupuji nové, tak raději i červený. Riskovat někde, kde by nebylo uvedeno, že je měděný, tak se mi už nechtělo. Na tomto eshopu mě ale "naštvali" tím, že po objednání přišel potvrzovací email s tím, že toho mají hodně a odeslání se může zpozdit až o 14 dní. To by mě teda fakt nepotěšili. Chtěl jsem si s tím hrát přes vánoce (plus už před nimi mám dovolenou). Ještě ale neposlali údaje pro platbu, takže pokud máš nějaký tip na jiný eshop, kde mají červený kabel, tak klidně povídej.

Jinak zajímavé, já používám silikonové kabely v rc letadlech, kde právě kvůli velikým proudům po několik vteřin a použití relativně tenkého kabelu kvůli hmotnosti, je ta silikonová izolace fajn, protože kabel přes 90°C tam není až taková vzáconost. Myši se mi do nich zatím nepustili, ale to je tím, že letadla neskladuji tam, kde by jakákoliv myš byla. Takže jsem netušil, že to je jejich oblíbená svačinka....

Kleště na oka jsem na menší velikost už měl, na větší velikost by měly dorazit zítra. Nebudu kupovat drahý kabel a pak to degradovat nějakým mizerným spojem.
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: malá rozšířitelná FVE

Příspěvek od mihlit »

Ne, prostě nic nemůže být bez problému :D Ostrovní elektrárny eshop do teď neposlal ani údaje k platbě, tak jsem objednávku zrušil a objednal u hadexu. Těm to snad nebude trvat tak dlouho.

Dnes taky dorazila kabelová oka. Pro baterii jsem chtěl kvůli větší styčné ploše 50ková oka s M6 dírou, což jde taky dost blbě sehnat nelehčená verze. Tak před chvílí ppl dovezlo balík od conradu... a jsou tam oka pro 70mm2 kabel :roll: Kontroloval jsem objednávku a zadal jsem ji správně, takže to zvorali oni... Ono to bude nejspíš napínavé do posledního okamžiku, jestli všechen materiál dorazí do vánoc nebo ne...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek