Rozdielne napätie na batérii, a BMS

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
byon
Příspěvky: 15
Registrován: sob bře 20, 2021 4:29 pm

Re: Rozdielne napätie na batérii, a BMS

Příspěvek od byon »

Czteny Dagus, Jak ja čítam, čo čítam, :) ehm, čo ma mala tvoja správa naučiť?

Keď čítam tie sprsky kecov, vidím že Taký mudrosráč viem byť aj ja, ja som to plánoval spraviť hneď na začiatku, chcel som to len slušne prebrať s niekým skúsenejším.. a zistiť že ak aj dodržím všetko, a stále to bude, či to môže byť starou batériou, to je všetko.. či som sa mohol stať obeťou podvodu a klamú, a slušne, hovorím slušne som sa spýtal, vy ste začali útočiť, a zobrali to ako osobnú výzvu, takto sa môžete rozprávať s niekým kto ti to dovolí. Zamyslite sa prosim nad tým, že ja skúsenosti nemám, vám sa to môže zdať ako trápne a banalne, Lebo to nič iné byť nemôže, ale ja nemám skúsenosti, neviem to, nemám to odkiaľ vedieť .. no chcem, už len to že som to chcel prebrat s niekým kto vie, to dokazuje.. a vy namiesto toho aby ste človeku normálne pomohli začnete sa chytať veci, ktorých sa chytať nemusíte, a daného človeka urazate a zhadzujete..

Pamätajte pani, aký bumerang hodíte, taký sa vám vráti..


Spravate sa skutočne úboho, vy tu nie ste NATO aby ste hodnotili, to že srob je nahovno, nepoznáte okolností, po druhe, máte atestácie z dizajnu ?? Rovnako môžeme rozoberať aj vás.. .. napriek tomu, ďakujem za pomoc, aj za také úbohé správanie, ktoré mi ukazuje, že takýto určite byť nechcem.. nie som elektrikár, som iba fanúšik.. jediná moja úcta vám je, že promtne reagujete, mohlo to však ísť aj bez tých kecov..všetko sa da povedať inak.. ale slušnosť a úctu musí mať človek v sebe..

pekný večer praje obyčajný doktorand "strojníckej" fakulty
Dagus
Příspěvky: 1943
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Rozdielne napätie na batérii, a BMS

Příspěvek od Dagus »

Jseš kouzelnej a urážet nepotřebuju. Kdyby jsi byl takový nadšenec, tak máš nakoukané videa na youtube a tam to rozhodně popisují. Zkoukni tohohle chlapíka, popisuje to lidsky a prochází mnoho slepých cest balancování. https://m.youtube.com/c/OffGridGarageAustralia/videos

Zdraví středoškolák bez potřeby urážet.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Rozdielne napätie na batérii, a BMS

Příspěvek od vlkazajac »

byon píše:Czteny Dagus, Jak ja čítam, čo čítam, :) ehm, čo ma mala tvoja správa naučiť?

Keď čítam tie sprsky kecov, vidím že Taký mudrosráč viem byť aj ja, ja som to plánoval spraviť hneď na začiatku, chcel som to len slušne prebrať s niekým skúsenejším.. a zistiť že ak aj dodržím všetko, a stále to bude, či to môže byť starou batériou, to je všetko.. či som sa mohol stať obeťou podvodu a klamú, a slušne, hovorím slušne som sa spýtal, vy ste začali útočiť, a zobrali to ako osobnú výzvu, takto sa môžete rozprávať s niekým kto ti to dovolí. Zamyslite sa prosim nad tým, že ja skúsenosti nemám, vám sa to môže zdať ako trápne a banalne, Lebo to nič iné byť nemôže, ale ja nemám skúsenosti, neviem to, nemám to odkiaľ vedieť .. no chcem, už len to že som to chcel prebrat s niekým kto vie, to dokazuje.. a vy namiesto toho aby ste človeku normálne pomohli začnete sa chytať veci, ktorých sa chytať nemusíte, a daného človeka urazate a zhadzujete..

Pamätajte pani, aký bumerang hodíte, taký sa vám vráti..


Spravate sa skutočne úboho, vy tu nie ste NATO aby ste hodnotili, to že srob je nahovno, nepoznáte okolností, po druhe, máte atestácie z dizajnu ?? Rovnako môžeme rozoberať aj vás.. .. napriek tomu, ďakujem za pomoc, aj za také úbohé správanie, ktoré mi ukazuje, že takýto určite byť nechcem.. nie som elektrikár, som iba fanúšik.. jediná moja úcta vám je, že promtne reagujete, mohlo to však ísť aj bez tých kecov..všetko sa da povedať inak.. ale slušnosť a úctu musí mať človek v sebe..

pekný večer praje obyčajný doktorand "strojníckej" fakulty
No, čo na to povedať.... Keď tu spočítam invektívy a urážky, tak ich je viac, ako v príspevkoch vyššie.

Čisto vecne - absolvent SjF musí mať jasno v skrutkových spojoch a ručných nástrojoch na ich uťahovanie, tiež v elektrických prechodových odporoch medzi plochami materiálov. Nemal by mu unikať oficiálny výraz pre "šróbky" a syntax vo vete by mal byť aspoň na úrovni pekára.

No a ak si doktorand na strojníckej fakulte, musím Ťa napomenúť. Mladý, nerob hanbu !

Jeden návrh k téme ( ktorý Ťa mal samozrejme celkom povinne napadnúť ) - ak je problém s lokalizáciou problému - treba dva podozrivé články zapojiť na iné miesto v sérii a vylúčiť, že chyba je v nich.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Rozdielne napätie na batérii, a BMS

Příspěvek od mypower.cz »

Ach jo... :roll:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek