IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Nezařaditelné
*CAR*
Příspěvky: 211
Registrován: pát srp 09, 2013 10:38 pm
Bydliště: Březinky-Nectava a pak Olomouc

IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od *CAR* »

Dobrý den ,

Rád bych v Iwifi nakoupil za velkoobchodku modráska 2kw s limiterem ( Grit free 45-90 V ) . Já doklad nepotřebuji a nejsem plátce DPH . Pokud někdo chce doklady k užitku má v Iwifi velkoobchodku a odečte mi DPH , tak nechť se mi do SZ ozve .

Vzal bych 1 či 2 kusy .

Děkuji
FVE ostrov systém zatím 24V
FVE JihoZápad 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoVýchod 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoZápad 1 300Wp Amorfní panely
WTA 24V/400W
MVE 24V/ 250W
Gravitační Ebaterie 24V/250W
Baterie Ni-Cd 24V / 10 KW + Hybridní měnič EASun 24V/ 3 KW
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od ViktorEX »

nedelej to, zkus jine reseni.
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
*CAR*
Příspěvky: 211
Registrován: pát srp 09, 2013 10:38 pm
Bydliště: Březinky-Nectava a pak Olomouc

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od *CAR* »

No jen to tebou navrhované řešení napiš - nestyď se ! Opravdu jsem nečel sem do vlákna jakýkoliv komentář .
FVE ostrov systém zatím 24V
FVE JihoZápad 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoVýchod 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoZápad 1 300Wp Amorfní panely
WTA 24V/400W
MVE 24V/ 250W
Gravitační Ebaterie 24V/250W
Baterie Ni-Cd 24V / 10 KW + Hybridní měnič EASun 24V/ 3 KW
*CAR*
Příspěvky: 211
Registrován: pát srp 09, 2013 10:38 pm
Bydliště: Březinky-Nectava a pak Olomouc

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od *CAR* »

Pro zvědavce - já pro sebe již takovýto doklad nemohu použít i když velkoobchodku mám . Proto nabízím k použití někomu jinému .
FVE ostrov systém zatím 24V
FVE JihoZápad 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoVýchod 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoZápad 1 300Wp Amorfní panely
WTA 24V/400W
MVE 24V/ 250W
Gravitační Ebaterie 24V/250W
Baterie Ni-Cd 24V / 10 KW + Hybridní měnič EASun 24V/ 3 KW
cipis
Příspěvky: 4312
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od cipis »

To je přece úplně jedno, je to nabádání k daňovému podvodu.

Že se to děje celou dobu, co je DPH, tak je jasné snad každému, ale takhle veřejně je to akorát o průser ...

Hele, támhle na mypoweru se dá domlouvat nákup, abys to měl bez DPH, aby stát ostrouhal a tys to měl za levno ...

Už chápeš? Radši to smaž jako omyl ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od mypower.cz »

cipis píše:To je přece úplně jedno, je to nabádání k daňovému podvodu.

Že se to děje celou dobu, co je DPH, tak je jasné snad každému, ale takhle veřejně je to akorát o průser ...

Hele, támhle na mypoweru se dá domlouvat nákup, abys to měl bez DPH, aby stát ostrouhal a tys to měl za levno ...

Už chápeš? Radši to smaž jako omyl ...
Já na tom nic nelegálního nevidím. Když to koupí firma pro svého spolupracujícího obchodního partnera, který není plátce DPH, je to totéž, jako když bez DPH firma nakoupí notebooky a pracují na nich a využívají je programátoři dané firmy jako nástroje k práci. A to ani nemusí být zaměstnanci. Notebooky jsou stále majetkem firmy.

Vidět za tím hned daňový podvod je dle mého až moc hysterické.

Navíc kdo to je stát? To je ten dotyčný co krade a rozkrádá naše daně ve formě různých dotací, přebujelého státního aparátu, přeplacených státních zaměstnanců, nekvalitních služeb, a malé domů? Mě osobně to nevadí. Každá ušetřená kačka je beztak v nejbližší samošce při koupi žrádla zdaněna a ta opět zdaněna a tak až do úplného vysosnutí tím zlodějským státem beztak.

Ale pokud je tu nějaký daňař, či státní zaměstnanec, kterému by se tímto šláplo na kuří očičko, a měl pocit, že ho občan okrádá, nechť mě poučí včetně citace konkrétních paragrafů.

Takového zaměstnance okamžitě pak vyhodit a danou zákonnou normu hned změnit, neb stát je tu pro občana a ne občan pro stát. A kdo si myslí, že občan je tu pro stát jako dojná kráva, tak by měl dostat pár facek aby se vzpamatoval.
cipis
Příspěvky: 4312
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od cipis »

Tak to asi nevidíš optikou finančního úřadu.
Já neříkám nic proti tomu, že to firma koupí pro své spolupracovníky. Ale v ten okamžik jedou odpisy, evidence majetku, inventury, atd. Tedy je ten krám majetkem firmy, tedy dotyčný jen užívá, nevlastní.
Copak se asi stane, když se firma dostane do insolvence atd.? No jasně, přijdou si i pro tenhle krám, a je úplně jedno, že dotyčný "firmě" zaplatil. Ta transakce nikde nefiguruje (ani nemůže, firma musí při případném prodeji prodat za "tržní cenu", kvůli "péči dobrého hospodáře", i proto nelze vyřazené ntb dávat za korunu, ale za to, co je normálně na bazarech), je to černý nezdaněný příjem dotyčného člověka z té firmy. To by samo o sobě nic neznamenalo, soukromá osoba si může prodat, co chce, ale on prodává majetek firmy, defacto je to krádež.
Že se tato metoda běžně používá, tak je veřejným tajemstvím, generuje to krásné černé fondy, prostředky pro úplatky atd.

A mimochodem, stát jsi i ty, takže okrádáš sám sebe. Že je stát špatný hospodář, to se ví. Stejně tak i struktury nahoře jsou jen obrazem všech nás. Kradeš ty, kradu já, kradou i ti nahoře. Množství a cena se různí, ale princip je stejný.
Když někdo ukradne pár mega, tak je z toho haló, když pár mega lidí ukradne každý pár korun, tak nic ... Přitom škoda je stejná.

Zkrátka - je to hovadina, dávat to sem, jen to zbytečně provokuje. Agenti jsou rozlezlí všude.
A ne, já nejsem žádný agent, jen říkám svoje zkušenosti, po dvouletém navštěvování finančního úřadu. Věř, že to nechceš ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
unicast
Příspěvky: 1213
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od unicast »

mypower.cz píše:Já na tom nic nelegálního nevidím.
A to já zase jo.
mypower.cz píše:Když to koupí firma pro svého spolupracujícího obchodního partnera, který není plátce DPH, je to totéž, jako když bez DPH firma nakoupí notebooky a pracují na nich a využívají je programátoři dané firmy jako nástroje k práci.
Dosud ok, existuje právní důvod k užívání věci a tím je ten zaměstnanecký vztah.
mypower.cz píše:A to ani nemusí být zaměstnanci.
Tak to už ale úplně ok není, pokud to není pronájem za úplatu. Že bude ten pronájem pro danou firmu prodělečný, to už je jiná věc, to nelegální není... Logiku v tom nehledej.
mypower.cz píše:Navíc kdo to je stát? To je ten dotyčný co krade a rozkrádá naše daně ve formě různých dotací, přebujelého státního aparátu, přeplacených státních zaměstnanců, nekvalitních služeb, a malé domů? Mě osobně to nevadí. Každá ušetřená kačka je beztak v nejbližší samošce při koupi žrádla zdaněna a ta opět zdaněna a tak až do úplného vysosnutí tím zlodějským státem beztak.
Naprostý souhlas, ale o tom, jestli Tě osolej nebo dostaneš flastr, rozhodují právě státem korumpovaní zabedněnci podle jeho zlodějských pravidel. A někdy dokonce ani podle těch ne...
mypower.cz píše:a danou zákonnou normu hned změnit
No, můžeš začít...
mypower.cz píše:A kdo si myslí, že občan je tu pro stát jako dojná kráva, tak by měl dostat pár facek aby se vzpamatoval.
A s tímhle taky. Zase Tě jenom osolej podle svejch pravidel, pokud to nenaplánuješ a neuděláš nějak velmi chytře (viz např. John Ross: Unintended consequences, vřele doporučuji).


cipis píše:A mimochodem, stát jsi i ty, takže okrádáš sám sebe.
V tomhle zase zásadní nesouhlas. Stát peníze, které ode mne vybere, používá zpravidla proti mým zájmům. Nestaví ani ty silnice, které by měl stavět (na stavbu D0 511 čekáme 30 let a zatím se tam ani nikdo neopírá o lopatu), ale toho, co jeho obyvatelům škodí (modré zóny, retardéry, cyklopruhy, nesmyslné bazírování na tetřívkovi a při tom také kosení borůvči na horských loukách v národních parcích, maskované za "ochranu přírody", dotace všeho možného, emisní povolenky, tisk peněz v míře už dlouho nevídané atd.) dělá hodně.

Nenechat se okrádat státem je něco jiného, než krást, v tom vidím spíše sebeobranu (a ne, škoda není stejná, škoda v případě úspešné sebeobrany nevznikne).

Už Eugen von Böhm-Bawerk dokázal, že selhávání a metastázování státu není náhoda, ale zákonitý princip. Ale tohle všechno je na hodně dlouhé povídání.
Naposledy upravil(a) unicast dne pát říj 15, 2021 9:41 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od mypower.cz »

cipis píše:A mimochodem, stát jsi i ty, takže okrádáš sám sebe.
Už jsem kdesi jinde psal, že si netykáme, to zajednak a zadruhé já stát rozhodně nejsem :))
unicast
Příspěvky: 1213
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od unicast »

Tak to se omlouvám za tykání též...
cipis
Příspěvky: 4312
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od cipis »

Starého psa novým kouskům nenaučíš, na internetu se vždy tykalo, zejména ve fórech a diskuzích atd., navíc angličtina to ani nerozlišuje.
Stát jsi, ať chceš nebo nechceš, jakmile chceš nějaký důchod nebo jinou platbu, tak je ti stát dobrý, ale když je to opačně, tak ne? Že je stát mizerný hospodář, to ví všichni, ale jednou je tu takové zřízení, a holt se jede podle toho.

Ad tetřívek atd., není všechno černobílé, u nás město vymýšlelo tak dlouho kraviny v jedné věci, až jsme se vzbouřili a pohrozili žalobou, možná také pomohl oponentní posudek, který prokázal porušení celé řady norem a vlastních předpisů, že najednou vedení města vycouvalo a je ticho po pěšině.

Každopádně ten první příspěvek patří do šedé ekonomiky, která samozřejmě nese rizika na všechny strany. Že je to nelegální, je naprosto evidentní (viz. i co psal unicast).

Že si tu hrajeme, bez ohledu na znalosti a normy, s elektrikou, tak je jedna věc, ale jak je ve hře finančák, tak je to jiné kafe.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
unicast
Příspěvky: 1213
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od unicast »

cipis píše:navíc angličtina to ani nerozlišuje.
Nepravda. If thou wantest to speak about it, thou shalt be more familiar with english than thine czenglish teacher... He did a bad job, learned not so much to thee... :D :D
cipis píše:Stát jsi, ať chceš nebo nechceš, jakmile chceš nějaký důchod nebo jinou platbu, tak je ti stát dobrý
A co když po státu opravdu vůbec nic nechce a i na ten důchod by se raději zajistil sám? Já takových lidí znám...
cipis píše:Že si tu hrajeme, bez ohledu na znalosti a normy, s elektrikou, tak je jedna věc, ale jak je ve hře finančák, tak je to jiné kafe.
Souhlas. Je třeba rozlišovat roviny této debaty a sice rovinu toho, jak to teď je (v právním jazyce de lege lata) a pak rovinu toho, jak bychom si přáli, aby to bylo.
cipis
Příspěvky: 4312
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od cipis »

Bohužel tím, že ses narodil zde, tak státu neutečeš :D
U většiny těchto lidí je to jen rádobynezávislost, jakmile se něco stane, tak natáhnou ruku také. Je to utopie, vždycky se najdou výdaje, co není jednotlivec schopen zaplatit z toho, co si sám vydělal. Od toho funguje společnost a potažmo stát. Bohužel ideální stát je stejná utopie.

Přesně, jak píšeš, něco nějak platí a většinou se nevyplatí to nedodržovat. Tahle veřejná zbytečná provokace, s tzv. vracením DPH a vytvářením černých fondů, je úplně zbytečná. Že se to děje všude v tichosti, tak to ví i na tom finančáku.
A opravdu nedoporučuji spadnout do hledáčku finančáku, tak nějak tam jaksi neplatí to, že oni musí dokázat, že ty jsi něco udělal, ale ty musíš prokázat, že jsi to udělal dle předpisů a zákonů atd.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
unicast
Příspěvky: 1213
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od unicast »

cipis píše:Je to utopie, vždycky se najdou výdaje, co není jednotlivec schopen zaplatit z toho, co si sám vydělal.
Díky za tu větu. Na té je založena velká část propagandy o nezbytnosti státu. Tak se na ní zkusíme podívat...

1. Lze s klidem prohlásit, že takové výdaje neexistují, resp. vždycky existuje nějaká varianta, která nastane, pokud takový výdaj není realizován. Ale i kdyby ne:

2. Na spoustu věcí, včetně dražších zdravotnických zákroků, by lidé měli, kdyby jim stát nesebral 2/3 výdělku.

3. Na spoustu věcí, včetně dražších zdravotnických zákroků, by lidé měli, kdyby zdravotnictví nebylo přeregulované a existoval v něm skutečný trh. Dnes nikdo není skutečně motivován hledat ke stávajícím způsobům léčby levnější a obdobně účinné substituty.

4. A také pro krytí takových případných výdajů, připustíme-li jejich existenci, existují též různé formy pojištění.

5. Stát pro krytí takových výdajů ostatně v minulosti nevznikl. Vznikl čistě na ochranu před vnějším nepřítelem. Ten zbytek jsou vedlejší funkce, ve kterých, narozdíl od té ochrany před vnějším nepřítelem, kde by nějak i fungoval, tradičně selhává.
cipis píše:Přesně, jak píšeš, něco nějak platí a většinou se nevyplatí to nedodržovat. Tahle veřejná zbytečná provokace, s tzv. vracením DPH a vytvářením černých fondů, je úplně zbytečná. Že se to děje všude v tichosti, tak to ví i na tom finančáku. A opravdu nedoporučuji spadnout do hledáčku finančáku, tak nějak tam jaksi neplatí to, že oni musí dokázat, že ty jsi něco udělal, ale ty musíš prokázat, že jsi to udělal dle předpisů a zákonů atd.
V téhle rovině se naprosto shodneme. Války se ostatně nevyhrávají rozbíjením zdí hlavou.
vanilka
Příspěvky: 259
Registrován: stř kvě 05, 2021 2:57 pm
Lokalita: Beroun, Příbram

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od vanilka »

*CAR* píše:Pro zvědavce - já pro sebe již takovýto doklad nemohu použít i když velkoobchodku mám ...
A z jakého důvodu? Koupíš druhý na sklad..
4512kg VRLA GEL / 20kWp+
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od Jozef51 »

Ku teme. Treba vziat do uvahy i moznost provokacie. Myslim, ze podla platnej legislativy maju na nieco podobne urady aj pravo. DPH treba zaplatit.
*CAR*
Příspěvky: 211
Registrován: pát srp 09, 2013 10:38 pm
Bydliště: Březinky-Nectava a pak Olomouc

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od *CAR* »

Prosím site admina , aby vyčistil toto vlákno od všeho, co tu být nemá , dle pravidel Bazaru . Je-li i samotné zadání inzerátu mimo - může to smazat také . Debatovat si můžete vřele jinde .
Až se s někým dohodnu ( já dodám řádně zdaněné peníze v Hotovosti a protistrana dodá mnou požadovaný produkt - do jejich účetnictví není nic mě a ani komukoliv z Vás ) , tak sem dám jen info . " vyřízeno lze smazat "
FVE ostrov systém zatím 24V
FVE JihoZápad 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoVýchod 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoZápad 1 300Wp Amorfní panely
WTA 24V/400W
MVE 24V/ 250W
Gravitační Ebaterie 24V/250W
Baterie Ni-Cd 24V / 10 KW + Hybridní měnič EASun 24V/ 3 KW
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od mypower.cz »

*CAR* píše:Prosím site admina , aby vyčistil toto vlákno od všeho, co tu být nemá , dle pravidel Bazaru . Je-li i samotné zadání inzerátu mimo - může to smazat také . Debatovat si můžete vřele jinde .
Až se s někým dohodnu ( já dodám řádně zdaněné peníze v Hotovosti a protistrana dodá mnou požadovaný produkt - do jejich účetnictví není nic mě a ani komukoliv z Vás ) , tak sem dám jen info . " vyřízeno lze smazat "
Zdravím, zajednak témata z bazaru normálně nemažu, byla by s tím práce a muselo by to být placené. Nicméně přiznávám, že sám jsem svými příspěvky porušil pravidla bazaru a tak si sypu popel na hlavu. Už jsem to chtěl napsat dříve, ale nenapsal. Navrhuji tohle téma přesunout do sekce "Ostatní", které není vidět ve feedu na homepage a založit nové čisté téma. Pokud se tam něco vyskytne opět stejného proti pravidlům bazaru, pak navrhuji třetí variantu a to vytvořit třetí téma, které se zamkne a odpovědi půjdou na SZ. Hotovka :D Ok ?
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od ikovlabs »

Coz je na penize levnejsi nez hodnota smazani.... :-)
*CAR*
Příspěvky: 211
Registrován: pát srp 09, 2013 10:38 pm
Bydliště: Březinky-Nectava a pak Olomouc

Re: IWIFI nákup modráska 2kw s limiterem

Příspěvek od *CAR* »

Jeli to možné , pak jsem rovnou pro třetí variantu ( debatující se vždy najdou a tady není o čem ) . Toto zahodit k nedohledání a založím nové vlákno , které se zamkne ( to můžu udělat sám nebo až po napsání Site Admin ? - nikdy jsem to nepotřeboval dělat ).
FVE ostrov systém zatím 24V
FVE JihoZápad 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoVýchod 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoZápad 1 300Wp Amorfní panely
WTA 24V/400W
MVE 24V/ 250W
Gravitační Ebaterie 24V/250W
Baterie Ni-Cd 24V / 10 KW + Hybridní měnič EASun 24V/ 3 KW

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek