Epever XTRA2210N problém s bluetooth

Diskuze o regulátorech EP Solar
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Epever XTRA2210N problém s bluetooth

Příspěvek od LIX »

Zdravím Vás, mám doma dva regulátory Epever XTRA jeden 20A a druhý 10A a ani na jednom mi nejde nadstaviť LiFePo a to je jediná vec čo s tým potrebujem spraviť. Máte niekto s tým bluetooth modulom ble-01 skúsenosti? Keď kliknem na Battery Settings tak mi vypíše: No available for Li and Auto Aetection. Môžem tam nadstaviť Sealed, Gel a Flooded ale ako náhle kliknem na Li A dám uložiť vypíše mi: Please input right in value. :evil: :evil: :evil:
Som bezradný a bez tohoto nadstavenia sa nebudem vedieť posunúť ďalej, takže za každú pomoc a skúsenosť budem veľmi vďačný. :yes:
Uživatelský avatar
Dusan61
Příspěvky: 290
Registrován: úte kvě 22, 2018 6:38 am
Lokalita: Zvolen
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: 13
Bydliště: ZV

Re: Epever XTRA2210N problém s bluetooth

Příspěvek od Dusan61 »

Zdravím, cez ten modul ble-01 som nastavoval regulátor Epever XTRA na li-ion akumulátor a bez problému. Taktiež som nastavoval terajší regulátor EPsolar a tiež bez problému.

Ako aplikáciu som použil ChargeController (Sealed), nie tú (Li).
Po pripojení sa k regulátoru som si dal načítať aktuálne nastavenie regulátora (Read), to som si bol istý že aplikácia komunikuje s regulátorom.
Následne som si vybral typ batérie (User) tam som si nastavil jednotlivé položky podľa potreby pre Li-ion akumulátor a dal som to zapísať do regulátora (Send).
Celé nastavenie prebehlo bez problému.
Takto isto by som skúsil nastaviť regulátor aj pre LiFePo cez aplikáciu ChargeController (Sealed).
Panel 270 Wp ZV
Panely 2220 Wp, Regulátor EPEVER-150VDC/80A, Meniče Dom/Victron 5000 VA/24V, Bojler/Epever 2000 VA/24V, Akumulátor Li-ion 18650 56P/8S + Li-ion 50Ah 3P/8S + Li-ion 150Ah 8S = 31,6V/440Ah
LK3 monitoring
Grafy: Panel 2220 Wp Napätie na akum. Energia v akum. Denný výkon/spotreba
DC/DC menič
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Epever XTRA2210N problém s bluetooth

Příspěvek od LIX »

Ďakujem za reakciu.
Ten ChargeController Sealed mi ani nešlo prenadstaviť na lítium, ten Li sa mi nakoniec na jednom z dvoch regulátorov podarilo. Ale musel som nadstaviť 3s linicomn a s tým sa už horko ťažko dalo. Postupoval som aj podla jedného videa čo som našiel, aj podla ďalšieho a mne tam vždy vyhodí že No available for Li and Auto Aetection a pri tom mám na regulátore nadstavené USE, ale nevadí a ďakujem za posmelenie, budem skúšať aj ďalší regulátor. Mám niekde aj ten modul na USB do pc ale s tým si pamätám že mi to nešlo vôbec, začínam si o sebe myslieť že som dement. :D

EDIT: spárované ich mám, lebo vždy skúšam zapnúť vypnúť záťaž cez telefón a to funguje. :?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek