Žvanírna, bylo Energie zdraží víc, než se čekalo

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Franta2776 píše:
rottenkiwi píše:No urcite viac, ako USA, lebo F-35 potrebuje komponenty z Chiny.

USA nema sancu a NATO a EU uz vobec porazit Rusko. Rusko je Rusko.
Prisiel Napoleon s AK47, AK12 AK15 ? Nie.

Kto bol lepsi Nemec a jeho tanky ci Rus pri Kirsku ?

Kto ma lepsie tanky teraz ? M1, Leopard , Merkva, ci Rus ?

Kto ma aircraft destroyere lepsie ? USA, CHina ci Rus ?

Ked Rus nalozi do starych Il a Ant. 250 Mg vybusnin a posle to na UA ?
Co s tym nad mestom urobia ?

Troll??
Správně. Poslední šance, nálepka. Teď už jen aby se přidal dostatek jedinců s jediným správným názorem a podařilo se toho přemýšlivého jedince ukřičet :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od rottenkiwi »

Kazdy mame nejaky nazor, ale zalezi, ci pozerame spravy u nas, alebo v USA
alebo v Rusku ci Chine, Indii, Juznej Afrike, Australii, Nemecku, Francuzsku , UK.

Ja pozeram vsetko vo vsetkych reciach.

Zoberte si fakty podla jedneho media:
Denne UA tvrdi 490 - 900 Rusov zabitych.
To iste medium: 2-ja UA vojaci zraneni, BVP dostalo defekt na jednom kolese :)

350 x 900 = 315 000 , 2 x 350 = 700 nepomer, co ?

Alebo: UA ma vyraznu prevahu uz oslobodila 1 xxxx km2 uzemia.

Realita: Front stoji za Dneprom a Rusi rovnaju vsetko, polia, lesy, mesta, mosty ....

A tie reci o tom, ze UA ma prevahu siri nas general.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

Však je to všem jasné.Tři denní speciální vojenská operace běží podle plánu.To říká ruská propaganda a její oběti.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
xdenser
Příspěvky: 32
Registrován: sob pro 24, 2022 12:03 pm
Lokalita: Říčany

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od xdenser »

Ukrajina taji vlastni ztraty a to je behem valky ok.
To samy dela Rusko.
Rusko neni treba porazet ono se porazi samo, staci nepoustet ho moc daleko, neobchodovat, nepujcovat.
Ruske rakety nejsou lepsi nez americke, jsou jen levnejsi v USD. A to jen proto ze USA ma neomezeny zdroj USD a Rusko nema.

Legendy o neporazitelnosti Ruska jsou jen legendy. Rimsky imperium zdal se byt vecnym, jako vsechna imperia potom, pak ale se rozpadly. To samy ceka Rusko.
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od cipis »

Russáci nejsou blbí, oni něco i vymyslí. Oni dokonce udělají prototyp, on dokonce i funguje. I druhý prototyp funguje. Pak zjistí, že na to nemají peníze, aby to vyrobili. Tak to očešou. Ještě to nějak funguje. Tak to zadají do výroby. A jsou v prdeli ... Russáci neumí dělat opakovaně a kvalitně, ve výrobě ve velkém.
Krom toho, jací lidi to dostanou vyrobit, tak hlavně není za co to vyrobit nebo z čeho vyrobit. Prožerou, prochlastají, nakoupí jachty, podle postavení ...
Na těch tunách oceli, co jsme se učili na základkách, není moc co dokurvit. Teda dá, ale furt se to "nějak" udělá.
Ale každé druhé akáčko má křivě nasazený nosič mušky ... No tak co, tak tu hlaveň zalisujeme do pouzdra na druhou stranu na křivo, ať se to srovná. Jéé, vole, opačně. A pak je muška úplně nadoraz s chránítkem :D O vzájemně přehoditelných věcech (třeba nosič závěru v jiném pouzdře závěru), aniž by musel člověk vzít pilník, tak si může nechat zdát.
Takové ty vtipy o opravování ještě větším kladivem, to je realita, ne vtip. Zemědělské vůle ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
xdenser
Příspěvky: 32
Registrován: sob pro 24, 2022 12:03 pm
Lokalita: Říčany

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od xdenser »

Navic lidi ktere muzou to neco vymyslet museji udrzet. A na to je ted Rusko slabe. Nema ideologii ktera by na ti lidi pusobila, a vlastne ani sami nevedi ceho chteji docilit tou valkou. Proste nechteji prohrat. To vsak jim prejde. To uz jsme videli na konci prvni svetove valky.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od rottenkiwi »

Len to si treba o tych raketach nieco nastudovat, aky material, kedy, ktora krajina
vymyslela a pouzila a overila v praxi.

A potom vidime, ze to nie je tak ako si niekto mysli, ale vidime, ze za tym je praca
a overenie, praca a overenie.

Rusi maju take pravidlo, ze ak urobim na lietadle viac ako 50 % zmien, tak nevzlietne.
Ergo robia to krok za krokom a funguje im to a USA keby nemalo z Ruskych
rakiet strach, tak uz davno na Rusko zautoci.

Ale Johnson mal teraz telefonat od Putina, ze ak dalej budu zasobovat
UA s M1, Leopardami a poslu aj F16, tak Londyn skonci za par min.

Dajte si to, je to na kazdom Indickom kanali, ci DW, a pod.
Podobne aj vyjadrenia Scholza a Bauera.
Naposledy upravil(a) rottenkiwi dne pon led 30, 2023 1:53 pm, celkem upraveno 1 x.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

rottenkiwi píše:Kazdy mame nejaky nazor, ale zalezi, ci pozerame spravy u nas, alebo v USA
alebo v Rusku ci Chine, Indii, Juznej Afrike, Australii, Nemecku, Francuzsku , UK.
To zajímá někoho, kdo hledá nestranně objektivní pravdu. Někoho kdo se svůj náhled snaží maximálně přiblížit realitě. Kdo je ale programově nastaven k nenávisti k jedné či druhé zúčastněné straně, toho to nezaujme. Nejzarytější antikomunisté v mém okolí teď běželi zvolit kovaného kádra KSČ. Za pomoci médií v sobě popřeli, že jde o soudruha cvičeného pro KGB své doby a volili ho z nenávisti k druhému kandidátovi. Když jsem tu frašku zanalizoval, raději jsem to proignoroval než lhát sám sobě.
Takže tohle je zbytečná rada. Pokud využijí více zdrojů a něco nebude programově vyhovovat, stejně to označí za dezinformaci. Chtějí hrát za svůj tým. Objektivní realita je většinou vůbec nezajímá, nebo je na obtíž.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od glottis »

londyn skoci za par minut ale na ukrajine uz rok oraj pole :) Mozna jsou jako ten strycek pampo a myslej, ze kdyz zasadi granat vyroste raketa :)
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od kodl69 »

Volba mezi civilní a vojenskou komunistickou rozvědkou mě nechala chladným. Co mě nenechává chladným, že mám předepsanej penicilin, nikde v lékárně jej nemají. Lék vynalezenej téměř před sto lety, do nedávna průmyslově vyráběnej na slovensku po tunách, v některých případech skutečně zachraňující životy, není. Konec civilizace v přímém přenosu. A je to rychlejší, než jsem čekal.
Naposledy upravil(a) kodl69 dne pon led 30, 2023 2:07 pm, celkem upraveno 1 x.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
xdenser
Příspěvky: 32
Registrován: sob pro 24, 2022 12:03 pm
Lokalita: Říčany

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od xdenser »

rottenkiwi píše: Rusi maju take pravidlo, ze ak urobim na lietadle viac ako 50 % zmien, tak nevzlietne.
Ergo robia to krok za krokom a funguje im to a USA keby nemalo z Ruskych
rakiet strach, tak uz davno na Rusko zautoci.
To jsou hlouposti. USA melo spoustu moznosti znicit Rusko hned po druhe svetove valce. To ale neudelali. Do poloviny padesatych let USA melo obrovsky naskok v jadernych zbranich.
Co se tyce letadel - jake je prosim posledni civilni letadlo uvedene do provozu v Rusku? Kolik takovych letadel bylo vyrobeno. No jo asi maji tich vic jak 50% zmen...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

A banány? To je hlavní položka. Nebo si pro ty léky někam vycestuj. Teď už svobodně můžeš. Že nemáme základní léky, to je jen drobná chybka v blahobytu.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od rottenkiwi »

To nie su hluposti, to su fakty z testovania zbrani, ktore USA teraz testuje
a Rusko to ma uz roky na corvetach a kriznikoch ci ponorkach
a je jedno ci to ma 7 ton s konvencnou alebo jad. hlavicou.

Podobne China a USA, CHina to uz ma v kozme a USA to este len testuje.

Co sa tyka liekov, ja mam dobry liek na och. hrdla a pluc + lzy imunut. system.
Roky som bral antibiotika, nakoniec sa ukazalo, ze to bolo vsetko zle,
a stacia antidepresiva + 20 min denne v ladovej vode celu zimu,
+ 30 km na obycjanom alebo 75 km na ebiku kazdy druhy den
od -15 do + 10 *C, nad +10 sa uz potim a potrebujem so sebou 6 l vody.

Potom nejake kluky, postupne 5 x 11 az 7 x 44 opakovani 3 x tyzdenne.
Alebo stojka na rukach o dvere a dvihnut sa 7 - 8x
Naposledy upravil(a) rottenkiwi dne pon led 30, 2023 2:18 pm, celkem upraveno 1 x.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

kodl69 píše:Volba mezi civilní a vojenskou komunistickou rozvědkou mě nechala chladným. Co mě nenechává chladným, že mám předepsanej penicilin, nikde v lékárně jej nemají. Lék vynalezenej téměř před sto lety, do nedávna průmyslově vyráběnej na slovensku po tunách, v některých případech skutečně zachraňující životy, není. Konec civilizace v přímém přenosu. A je to rychlejší, než jsem čekal.

Manželka je mgr v lékárně,tak mám informace o lécích z první ruky.Náš hlavní problém je,že nechceme za léky jako ČR platit.Sukl tlačí cenu tak nízko,až to dodavatel nedodává a prodá jinde.Dost léků se od nás reexportuje do zahraniči,máme nízké ceny.Soused do Némecka pravidelně posílá balíčky známým.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od rva »

Brzy nás Rusko dožene. Kvůli tomu, jak rychle padáme dolů. A mohou za to naši a obecně západní politici.
Jak je možné, že v Rusku meziročně reálné příjmy zůstaly stejné:
https://tradingeconomics.com/russia/wage-growth
, zatímco u nás poklesly o téměř 10%?
https://tradingeconomics.com/czech-republic/wage-growth
Když Rusko je "pod sankcemi jaké svět neviděl", vede válku "proti celému civilizovanému světu" a rubl "má cenu toaletního papíru"?
Ta propaganda asi někde skřípe.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

xdenser píše:
rottenkiwi píše: Rusi maju take pravidlo, ze ak urobim na lietadle viac ako 50 % zmien, tak nevzlietne.
Ergo robia to krok za krokom a funguje im to a USA keby nemalo z Ruskych
rakiet strach, tak uz davno na Rusko zautoci.
To jsou hlouposti. USA melo spoustu moznosti znicit Rusko hned po druhe svetove valce. To ale neudelali. Do poloviny padesatych let USA melo obrovsky naskok v jadernych zbranich.
Co se tyce letadel - jake je prosim posledni civilni letadlo uvedene do provozu v Rusku? Kolik takovych letadel bylo vyrobeno. No jo asi maji tich vic jak 50% zmen...
Zničit něco jádrem je nesmysl. To chápou i v USA. Co z územím o velikosti RF, když bude na sto let kontaminováno? Dopravnímu letectví v současnosti chybí mnoho letadel. Není materiál, tak se leští, řekněme starší kusy. I Rusko vyrábí civilní letadla. Jen jim jaksi není dovoleno z hlediska environmentální politiky létat mimo RF bez ohromných poplatků. Aby taky ano. V USA na to mají Boe a v Evropě Airbus. Kdo by stál o konkurenci a navíc, zavést do provozu zcela nový typ není úplně snadné. Proč bych to tedy dělal dokud mám dostatek zavedených typů.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Franta2776 píše:
kodl69 píše:Volba mezi civilní a vojenskou komunistickou rozvědkou mě nechala chladným. Co mě nenechává chladným, že mám předepsanej penicilin, nikde v lékárně jej nemají. Lék vynalezenej téměř před sto lety, do nedávna průmyslově vyráběnej na slovensku po tunách, v některých případech skutečně zachraňující životy, není. Konec civilizace v přímém přenosu. A je to rychlejší, než jsem čekal.

Manželka je mgr v lékárně,tak mám informace o lécích z první ruky.Náš hlavní problém je,že nechceme za léky jako ČR platit.Sukl tlačí cenu tak nízko,až to dodavatel nedodává a prodá jinde.Dost léků se od nás reexportuje do zahraniči,máme nízké ceny.Soused do Némecka pravidelně posílá balíčky známým.
Pokud je lék volně prodejný, jako léky na horečku pro děti, tak jaký SÚKL? Když ti rodiče ty léky potřebovali pro nemocné děti, zaplatili by desetinásobek. Ale ty léky nebyly nikde skladem. Prostě nemáme.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

Sadám měl čtvrtou největší armádu na světě plnou výhradně ruské techniky.
V podstatě si nevystřelil.
To je přímé srovnání ruské a západni konvenční techniky.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

fugas píše:
Franta2776 píše:
kodl69 píše:Volba mezi civilní a vojenskou komunistickou rozvědkou mě nechala chladným. Co mě nenechává chladným, že mám předepsanej penicilin, nikde v lékárně jej nemají. Lék vynalezenej téměř před sto lety, do nedávna průmyslově vyráběnej na slovensku po tunách, v některých případech skutečně zachraňující životy, není. Konec civilizace v přímém přenosu. A je to rychlejší, než jsem čekal.

Manželka je mgr v lékárně,tak mám informace o lécích z první ruky.Náš hlavní problém je,že nechceme za léky jako ČR platit.Sukl tlačí cenu tak nízko,až to dodavatel nedodává a prodá jinde.Dost léků se od nás reexportuje do zahraniči,máme nízké ceny.Soused do Némecka pravidelně posílá balíčky známým.
Pokud je lék volně prodejný, jako léky na horečku pro děti, tak jaký SÚKL? Když ti rodiče ty léky potřebovali pro nemocné děti, zaplatili by desetinásobek. Ale ty léky nebyly nikde skladem. Prostě nemáme.

Na předpis soutěží cenu Sukl.Volný prodej export do zahraniči.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Bydliště: Ondřejov

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Ronn »

rva píše:Brzy nás Rusko dožene. Kvůli tomu, jak rychle padáme dolů. A mohou za to naši a obecně západní politici.
Jak je možné, že v Rusku meziročně reálné příjmy zůstaly stejné:
https://tradingeconomics.com/russia/wage-growth
, zatímco u nás poklesly o téměř 10%?
https://tradingeconomics.com/czech-republic/wage-growth
Když Rusko je "pod sankcemi jaké svět neviděl", vede válku "proti celému civilizovanému světu" a rubl "má cenu toaletního papíru"?
Ta propaganda asi někde skřípe.
Jako myslíš, že jejich HDP bude jako ČR? Ok... To se může stát... https://www.youtube.com/watch?v=ZQrDZHlnzMU
Zatím jsou slabší než Mexico.

Porovnávat uměle udržovaný kurz Rublu vůči USD je odvážné.
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= FVE2 SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE03 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge1 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
FVE04 - 9,75kWp JolyWood 390 (SVV 80°/43°sklon) => SolarEdge2 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek