Žvanírna, bylo Energie zdraží víc, než se čekalo

Nezařaditelné
Odpovědět
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od xmasin »

kybos píše:Koho jsi vybral?
Zatím ČEZ prodej, mají i smlouvu na dobu neurčitou s loňským ceníkem, který není tak strašný.
vk_1
Příspěvky: 295
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm
Reputace: 34

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od vk_1 »

xmasin píše: Zatím ČEZ prodej, mají i smlouvu na dobu neurčitou s loňským ceníkem, který není tak strašný.
Musel jsi pozadat po telefonu, nebo tam zajit? Online mi totiz takovou moznost nenabidnou, maji tam jen "Elektrinu v akci na 1,2,3 roky".
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od xmasin »

vk_1 píše:Musel jsi pozadat po telefonu, nebo tam zajit? Online mi totiz takovou moznost nenabidnou, maji tam jen "Elektrinu v akci na 1,2,3 roky".
Musel jsem volat, našel jsem si ceníky na webu a pak jsem si je nechal telefonicky potvrdit a když je potvrdili, tak jsem hned požádal o nové smlouvy.
feliz navidad
Příspěvky: 204
Registrován: stř říj 10, 2012 8:31 pm
Reputace: 22

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od feliz navidad »

Já jsem se na ČEZ dovolal včera a už mi smlouvu na dobu neurčitou nedali.

EDIT: Dnes jsem to zkusil znovu a napodruhé to vyšlo. Pokud by vám nechtěli smlouvu na dobu neurčitou dát, zkuste zavolat jindy. Zřejmě podle toho, jaký je zrovna operátor na lince.
ChlapeczDediny
Příspěvky: 220
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Reputace: 40
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ChlapeczDediny »

Dagus píše:Ne že bych neměl 10 keřů borůvek, dva malin, angrešt, rybíz, jahody, rajčata okurky, dýně cukety, kiwi, ale stejně to vykreje tak sotva 5%spotřeby za rok a když to plodí, tak je to spíš přežířání a rozdávání. Máme to jen aby dcera viděla, že rajče neroste v regálu, ale že bych se tím chtěl obstarávat je nesmysl. Kdyby každý jen řešil zahradu atd, tak jsme vsichni sedláci a nemáme technologie. Proto se práce platí penězi a za ně si koupíš potřebné. To že se na to živí stát je druhá věc. Přece nestuduji x let něco a nesbíráme praxi v oboru, abych si pak šel kopat brambory. To jsem z donucení dělal s rodiči a nikdy víc. Čas/produkt je utopie.
Snažíš se to pěstovat, jako tví rodiče. Proto máš stejně mizerné výsledky. Jak bys dopadl s takovým přístupem v práci, kterou děláš?

Já se ale nebavím o malé zahrádce u domu ve městě, u nás je to 67 arů extenzivně obhospodařovaných, základní princip je permakultura. To jsi úplně jinde s poměrem čas/výsledek a taky náklad/výnos. Snad to admin dovolí: http://dobreazdravo.sk/mat-zahradu-sa-o ... -tym-viac/ aby bolo jasno, o akých číslach sa bavíme.

BTW to vše jsme stihli vedle zaměstnání a i když beru tu sumu, tak si po zbytek dne nebudu válet šunky před oblbovací obrazovkou. Navíc, tohle je moje důchodová reforma ;)

No a co, že bychom byli sedláci? A kolik si toho za své peníze koupíš zítra, pozítří? Jako dnes? Zahrada takovou inflaci neprovozuje ostatně je to v tom linkovaném článku.

S rodiči jsem také odmítl zahradničit po jejich, teď učím lidi hospodařit jinak. A ta leta praxe? Nějak je mi proti srsti využívat své znalosti proti lidem.

Já vím, nezávislost je drahá. Ale začíná zlevnovat. Když máte výrobní prostředek a znalosti k jeho využití. Ale to je již z jiného mého článku.
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od mypower.cz »

ČEZ od ledna zdraží: elektřinu asi o třetinu, plyn o víc než polovinu

ČEZ od nového roku zdraží elektřinu i plyn. Podle šéfa energetické společnosti Daniela Beneše to může být asi třetina u elektřiny a polovina až dvě třetiny u plynu. Beneš to řekl Hospodářským novinám.

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/cez-zdrazeni-plyn-elektrina-daniel-benes.A211018_060543_ekonomika_bur
ChlapeczDediny
Příspěvky: 220
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Reputace: 40
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ChlapeczDediny »

Tak dnes som bol meniť 10 kilovú fľašu PB na kúrenie v karavane , z minulomesačných 17,90 išiel čistý propán 11 kg na 19,50 €.
P. S: predávajú Flaga.
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
Prackov
Příspěvky: 194
Registrován: pon lis 12, 2018 10:01 am
Reputace: 15
Lokalita: Turnov
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 10000
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: TURNOV

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Prackov »

Ten plyn bude pro mnoho lidí totálně finančně devastující.

Znám pár lidí co nemají v domě jiné vytápění...
Teď to mají za 60.tis ročně...
Ufff. A budou v tom za 120-160tis.Kč.
No vůbec bych se nedivil že náš spořivý národ nakoupí kamínka do každé místnosti jako tomu bývalo.
Na ně se zatím nevztahuje žádný zákon.
A začnou recyklovat co jim přijde pod ruce.
A budou mít co...., jelikož naše město rozhodlo že od listopadu se bude vyvážet odpad místo jednou týdně....
Jednou za 14 dní.
Domácí poloostrovní elektrárna 5.7kwp

24v 370Ah. Lifepo4 .
12v 750Ah olovo....
Smartshunt
Victron smart 100/20
Victron smart 150/45
Victron smart 150/70
Epsolar 40A na 12v
Axpert 2400w pro lednice a mrazáky, mikrovlnka, sušička a drobotina.
Easun 2400w..... pračka, myčka.
Čína měnič 2500w 24v. V dílně když je potřeba...
Axpert 12v ,VP800va osvětlení celého domu a Tv.
1x. Gridfree invertor (modrásek) prodán.
Dostal jsem elektroměr co měří přetoky.
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Matess »

Tak jsem taky u čezu na dobu neurčitou. Ikdyž to avizovaně zdraží dostane se to na ceny aktuálních fixních produktů.
ChlapeczDediny
Příspěvky: 220
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Reputace: 40
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ChlapeczDediny »

Našťastie ja mam ten propán v karavane (dom v rekonštrukcii) na záhrade, koncom mesiaca zrejme ukončím "trvalý pobyt" a potom to bude už len o prikurovaní cez víkend, takže ma to neruinuje. No v každom prípade motivuje začať realizovať energetické plány. Drevo je fest drahé, a v zime sa horšie robí, bude čas.
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od xmasin »

Matess píše:Tak jsem taky u čezu na dobu neurčitou. Ikdyž to avizovaně zdraží dostane se to na ceny aktuálních fixních produktů.
To sice ano, ale budeme mít čas vybrat nového dodavatele, případně se vrátit ke Skautské energii, pokud budou mít solidní cenu a solidního dodavatele.
unicast
Příspěvky: 1178
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od unicast »

ChlapeczDediny píše:Tak dnes som bol meniť 10 kilovú fľašu PB na kúrenie v karavane , z minulomesačných 17,90 išiel čistý propán 11 kg na 19,50 €.
P. S: predávajú Flaga.
Ano, I LPG do auta už je za 15.50 Kč/litr (ještě nedávno pod 14).
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od mypower.cz »

Mě tak napadá slovo do pranice při této příležitosti:

Bitcoin roste, ceny rostou, jen ten FIAT je stǎle stabilní. Ale koupíme si za něj méně a méně. Chm ... :twisted:
ChlapeczDediny
Příspěvky: 220
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Reputace: 40
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od ChlapeczDediny »

Práve hlásil obecný rozhlas, že vo štvrtok bude SSE podpisovať nové zmluvy s tými, čo mali Slovakia energy. Vždy som považoval tzv. alternatívnych dodávateľov za skoro podvodníkov a potenciálny zdroj problémov v budúcnosti. Myslím, že sa všetkým bývalým zákazníkom ich úspory práve rozplyvajú. Ale ani nás zrejme v budúcnosti neušetria.
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW
unicast
Příspěvky: 1178
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od unicast »

mypower.cz píše:Mě tak napadá slovo do pranice při této příležitosti:

Bitcoin roste, ceny rostou, jen ten FIAT je stǎle stabilní. Ale koupíme si za něj méně a méně. Chm ... :twisted:

No je to tak, hodnota zboží je v zásadě stabilní, je to hodnota FIAT měn, co padá. Zatím ne tak jako v Německu v roce 1923, ale to se může snadno zopakovat.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od mypower.cz »

unicast píše:No je to tak, hodnota zboží je v zásadě stabilní, je to hodnota FIAT měn, co padá. Zatím ne tak jako v Německu v roce 1923, ale to se může snadno zopakovat.
Ano, to padání je relativní k tomu, k čemu to vztahneme. Takže i z tohoto pohledu se to dá brát. Je to ale každopádně zajímavé :D
cikas
Příspěvky: 29
Registrován: pát bře 29, 2013 6:45 pm
Reputace: 0

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od cikas »

ChlapeczDediny píše:Práve hlásil obecný rozhlas, že vo štvrtok bude SSE podpisovať nové zmluvy s tými, čo mali Slovakia energy. Vždy som považoval tzv. alternatívnych dodávateľov za skoro podvodníkov a potenciálny zdroj problémov v budúcnosti. Myslím, že sa všetkým bývalým zákazníkom ich úspory práve rozplyvajú. Ale ani nás zrejme v budúcnosti neušetria.
Nezapomeňte vzít v potaz, že nebýt tzv. alternativních dodavatelů, tak ta cena elektřiny je úplně někde jinde a nebyla by od velkých dodavatelů levná. Až alternativní dodavatelé stlačili cenu dolů.
12 panelů 210Wp. Zapojení 2x6 panelů přes PWM regulátor na Ac boiler - spirála 21 Ohmů.
13 panelů AEG 450Wp. RCT power 6.0, paralerní připojení do sítě.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od tomas »

tomas píše:Pokud to prostě není dostatečně ziskové vlivem nevýhodných smluv, tak to prostě majitel firmy ukončí a založí novou firmu. Nebo si snad někdo myslí že 32. nejbohatší Čech s majetkem 7.3 miliard půjde na pracák?
Tak novou firmu zakládat nemusí, pokračovat bude v Amper Marketu ;)
https://archiv.hn.cz/c1-66988240-jiri-p ... alsi-firmy
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od tomas »

Vypadá to že někteří dodavatelé energií na tom svém krachu vydělají ještě více než by vydělali kdyby pokračovali s dodávkou energie svým zákazníkům. Ty své zásoby energie teď prodají za daleko vyšší ceny než by ji prodali svým nasmlouvaným zákazníkům. Takže se zbavili přítěží (svých zákazníků) aby na svém "krachu" vydělali ještě více:
https://forbes.cz/bohemia-energy-stale- ... ni-z-trhu/
To by mne zajímalo kde udělali soudruzi ekonomové a regulátoři chybu že dopustili taková pravidla trhu aby se vyplatilo toto provádět. Zřejmě už stát cítí že má máslo na hlavě tak vy-volení přišli se snížením daně.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Reputace: 28
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od bol-St »

Mi došel email od mého dodavatele s touto změnou:

Dodavatel Gazela energy
Gazela.jpg

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek