2kW Gridfree FVE RD Šest

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
teonas
Příspěvky: 51
Registrován: stř led 15, 2020 10:34 am
Lokalita: okolí Třebíče
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2kW Gridfree FVE RD Šest

Příspěvek od teonas »

Nevím jak toto nastavit, ale všeobecně u zamezení přetoků dost záleží na sondě, jestli je napřímo (proudové měřící jádro) nebo je to sonda přes nějakou komunikační linku, ta totiž generuje zpoždění a regulátor pak nemá šanci okamžité přetoky omezit. U větších spínání zátěží pak regulátor se sondou přes komunikační linku rozhodně nemůže dodržet podmínku technických přetoků do 115W a je jen otázka kdy se na to přijde...
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: 2kW Gridfree FVE RD Šest

Příspěvek od glottis »

teonas píše:Nevím jak toto nastavit, ale všeobecně u zamezení přetoků dost záleží na sondě, jestli je napřímo (proudové měřící jádro) nebo je to sonda přes nějakou komunikační linku, ta totiž generuje zpoždění a regulátor pak nemá šanci okamžité přetoky omezit. U větších spínání zátěží pak regulátor se sondou přes komunikační linku rozhodně nemůže dodržet podmínku technických přetoků do 115W a je jen otázka kdy se na to přijde...
jenze tech 115W je v 15 minutach prumeru takze i tyhle stridani zateze celkem v pohode da. Mam 3 modrasky ofiko a uzmam pristup k namerenym datum cezu a nic zasadniho se tam nedeje. Obcas to opravdu presvihnu o par wattu ale to jsou koruny mesiccne.

Pokud to neni prihlasene ofiko je uplne jedno o kolik presvihava :) i konstantnim pretokem 5w jde natocit slusna cisla
berry
Příspěvky: 99
Registrován: ned dub 05, 2020 7:39 pm
Lokalita: Olomouc
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5445
Kapacita baterie [kWh]: 15,4
Bydliště: Olomouc

Re: 2kW Gridfree FVE RD Šest

Příspěvek od berry »

To je pro mě bombastická zpráva, že má někdo modráska ofiko.
Nemáte založené vlákno, jak jste toho dosáhl a co k tomu bylo potřeba?
Děkuji berry
9x JinKO 54HL4-(V) 415W, EASUN iGrid SV IV 5,6kW, LiFePO4 15,4 kWh, 6x Poly AS-EU-6P30-285Wp, GF-SUN-1000G2H, fangpusun MPPT 150/45, LiFePO4 sadomo z 32700 asi 78Ah/48V
glottis
Příspěvky: 2070
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: 2kW Gridfree FVE RD Šest

Příspěvek od glottis »

Vlakno nemam ale je to takhle ...

Jsou potreba nasledujici veci - https://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-vyrobce

z toho pak jsem musel poslat nasledujici veci

- projekt - muzes napsat sam ... vzali jsme s kamaradem cizi projekt a orezali ho jak to slo. Pro zjednodusene rizeni to stacilo. Mozna by slo rezat jeste vic ale nevim.
- jednopolove schema - podle prikladu na webu a ciziho porjektu
- zadost - stahnout, vyplnit nebo to udelat online, maji na to formulare ale kdyz jsem to delal hazelo to chyby a musel jsem offline
- revizni spravu o mereni "Hodnota impedance proudové smyčky v místě připojení" - orazitkovana revizakem
- protokol o nastaveni sitovych ochran zase orazena revizakem

Vopruz jsou ty sitove ochrany, protoze to modrasek nema takze koupit nejakou ochranu co splnuje co CEZ chce a to je treba u/f guard http://www.sticka.cz/kategorie/automati ... ard-s-cze/ a nastavit ho jak cez chce. A pozor na to, chce presne ty maximalni hodnoty co pisou. Nastavil jsem se prisneji a to se jim nelibilo :) Hodnoty jsou v dokumentu PPDS priloha 4 - https://www.cezdistribuce.cz/webpublic/ ... loha-4.pdf

A nebo s revizakem lhat, ze to tam mas. u/f guard stoji 8000 takze k jednomu modrasku nic moc :D Ja mam tri takze me to tak nestvalo
berry
Příspěvky: 99
Registrován: ned dub 05, 2020 7:39 pm
Lokalita: Olomouc
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5445
Kapacita baterie [kWh]: 15,4
Bydliště: Olomouc

Re: 2kW Gridfree FVE RD Šest

Příspěvek od berry »

Díky, kouknu na to. berry
9x JinKO 54HL4-(V) 415W, EASUN iGrid SV IV 5,6kW, LiFePO4 15,4 kWh, 6x Poly AS-EU-6P30-285Wp, GF-SUN-1000G2H, fangpusun MPPT 150/45, LiFePO4 sadomo z 32700 asi 78Ah/48V

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek