Ceny panelů budou asi stoupat

Vyplatí se nebo nevyplatí se? Koupit použité nebo nové? Za jak dlouho se to vrátí? Kolik mi to ušetří? Kolik za to zaplatím? Nebude to příliš drahé? ... a podobné dotazy : )
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Ceny panelů budou asi stoupat

Příspěvek od fugas »

Jestli přežijí odpojení baterie poreferuji záhy.Posledně jsem se v jiném vlákně rouhal, že k tomu za normálního stavu nedojde.To ale člověk nesmí být blb a nechat tam paralelně PWM regulátor a odejít.Nesvítilo, tak jsem honil výkon.Pak jsem to přestal hlídat a na dvě hodiny odešel.Slunce vyšlo, jenže PWM si s nějakým napětím hlavu nelámal a tak šlo napětí na nastavených 3,65V na článek a BMS zareagovala.Isolar píše F02 - přehřátí a nefunguje.Jdu se na to podívat.PWM se prostřelil, Epsolar MPPT žije.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Ceny panelů budou asi stoupat

Příspěvek od fugas »

Tak v souvislosti s názvem vlákna, pro mě stoupají ceny měničů.Nepřežil.Stále píše F02 a po připojení síť IN zhasne a končí.Jelikož nevím co se stalo, čeká mě v rozporu s finančním plánem nákup nového.Tentokrát už na popis neskočím a zbuduji patřičné ochrany.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek