Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon říj 18, 2021 8:26 am

Baterie extpert 24v3000w

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Předchozí

Re: Baterie extpert 24v3000w

Příspěvekod fugas » ned kvě 16, 2021 9:48 am

xmasin píše:
mypower.cz píše:A jak se tam balancuji ty meziclanky? Treba ten druhy ze trech? Jakoze navrtat a napojit na 2V clanek?

Články v baterii samozřejmně balancovat nelze, balancuje se celá baterie bez ohledu na to z kolika je článků. Pro tenhle případ by byla ideální baterie složená z 2V článků.

Právě proto mi uniká smysl takového zařízení ta litr :shock:
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
fugas

Příspěvekod xmasin » ned kvě 16, 2021 10:37 am

fugas píše:Právě proto mi uniká smysl takového zařízení ta litr :shock:

Aby alespoň na úrovni baterie bylo napětí shodné? Hezky je to vysvětleno tady https://www.victronenergy.com/upload/documents/Wiring-Unlimited-EN.pdf strana 20.
?
xmasin

Příspěvekod mypower.cz » ned kvě 16, 2021 11:24 am

xmasin píše:
fugas píše:Právě proto mi uniká smysl takového zařízení ta litr :shock:

Aby alespoň na úrovni baterie bylo napětí shodné? Hezky je to vysvětleno tady https://www.victronenergy.com/upload/documents/Wiring-Unlimited-EN.pdf strana 20.

Ono stejne tomu, rekneme prostrednimu clanku, utece destilka, kterou je pak potreba dolit. To je vlastne cely balancovani olova. Dolit destilku. Samozrejme u LIFE to je jina liga. Tam to opodstatneni rozhodne ma.
mypower.cz
Site Admin

Předchozí

Zpět na Baterie, úložiště energie