Manuální přepínání spotřebičů

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Manuální přepínání spotřebičů

Příspěvek od Toul »

Ahoj všem, řeším problém s manuálním přepínáním lednice a TV mezi FVE a DS.
Našel jsem tyto přepínače:
http://www.gme.cz/kolebkove-spinace-do- ... okumentace

MYslíte že je mohu bez obav použít? lednici a TV chci přepínat autonomě, tedy použiji dva přepínače.

Díky za názory
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Manuální přepínání spotřebičů

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

klidně :yes: , předimenzovat a je klid .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Manuální přepínání spotřebičů

Příspěvek od vata »

Zdravím, já něčím podobným přepínala víc než rok, jde to, pokud si dáte pozor na to, aby jste nepřepínal pod vyšší zátěží. Já krom toho před přepnutím vždy vypla měnič. No, takto, moc klidná jsem nebyla, ono se těmto přepínačům asi nedá moc věřit :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Manuální přepínání spotřebičů

Příspěvek od Axa »

Zdravím rovněž. Osobně bych dal přednost páčkovým. Něco takového http://www.ges.cz/cz/tsp-203aa3-GES06503847.html . Mnokrát jsem kamarádům opravoval různá zařízení a podobné vypínače měním téměř automaticky. Vnitřek Vámi zobrazeného vypínače je hodně konstrukčně podobný starému, "bolšenickému" lustráku, jen bývá malinko hůř proveden. Pokud je dvojpólový, občas je na jednom pólu problém. Nedejbože, když je chcete pájet. Ale třeba se pletu a nějaká firma se ukrutně zlepšila. :D
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Manuální přepínání spotřebičů

Příspěvek od luge »

Axa píše:Zdravím rovněž. Osobně bych dal přednost páčkovým. Něco takového http://www.ges.cz/cz/tsp-203aa3-GES06503847.html . Mnokrát jsem kamarádům opravoval různá zařízení a podobné vypínače měním téměř automaticky. Vnitřek Vámi zobrazeného vypínače je hodně konstrukčně podobný starému, "bolšenickému" lustráku, jen bývá malinko hůř proveden. Pokud je dvojpólový, občas je na jednom pólu problém. Nedejbože, když je chcete pájet. Ale třeba se pletu a nějaká firma se ukrutně zlepšila. :D
Presne tieto používam zatial OK
Havlas
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 20, 2012 9:39 pm

Re: Manuální přepínání spotřebičů

Příspěvek od Havlas »

Uf, já používám přepínač do rozvaděče na DIN lištu Moeller Z-S/2WM 1-0-2 220V 16A. Ten je na to aspoň přímo stavěný.
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: Manuální přepínání spotřebičů

Příspěvek od Toul »

Axa píše:Zdravím rovněž. Osobně bych dal přednost páčkovým. Něco takového http://www.ges.cz/cz/tsp-203aa3-GES06503847.html . Mnokrát jsem kamarádům opravoval různá zařízení a podobné vypínače měním téměř automaticky. Vnitřek Vámi zobrazeného vypínače je hodně konstrukčně podobný starému, "bolšenickému" lustráku, jen bývá malinko hůř proveden. Pokud je dvojpólový, občas je na jednom pólu problém. Nedejbože, když je chcete pájet. Ale třeba se pletu a nějaká firma se ukrutně zlepšila. :D
Tak to je to co hledám, k tomu plastovému jsem moc neměl důvěru. Toto vypadá lépe. I cena je dle mých představ, nechtěl jsem do toho dávat několik set. Větší investice bude až automatické přepínání.
Díky všem za názory.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Manuální přepínání spotřebičů

Příspěvek od tomas »

Tyto přepínače jsou převážně na 250V AC. Když ale oddělují dvě AC sítě a sinusovky se střetnou v protifázi potom se může stát že bude překročeno i napětí 250V o cca dvojnásobek.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek