Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned dub 11, 2021 10:20 pm

Smolenický malý hybrid

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.

Smolenický malý hybrid

Příspěvekod LIX » pon dub 05, 2021 8:54 pm

Dozrel čas aby som prispel aj ja svojou kvapkou do mora. :)
Už od solárnej kalkulačky v detstve ma fascinovala fotovoltaika, ten pocit že si prístroj vyrobý elektrickú energiu sám.
Tak som postupne začal laborovať a zvolil si nasledovné komponenty.
Menič: Infinysolar plus 3kW
Batéria: Li-ion 14s 50Ah (bude sa pridávať)
Panely: gs-55 zatial 36ks
24ks SZ
8ks JV (bude sa pridávať)
4ks J tam sa už viac nezmestí, je to vikier :lol:
Spotrebiče zatial postupne len pripájam. Po dome ťahám vlastú solárnu sieť. Momentálne je napojený server, wifi, kamery, obehové čerpadlá na kúrenie, mrazák. Chladnička, čerpadlo v jazierku a uvčko bude zapojená čoskoro. :) Zapojené sú zatial spotrebiče tak aby mi tá mini baterka 2,5kWh vydržala napájať tieto spotrebiče čo najdlhšie, teraz to vychádza tak do 2hej rána. Budú sa pridávať ešte panely na JV tak aby tam bolo aspoň 24 ks a nie 8. Keďže infiny vie nabíjať iba 25A tak zatiaľ nemá význam pridávať viac. Keď sa podarí pridám fotky. :)
Všetko je umiestnené v garáži presunuté z povaly kde mám s nastávajúcou teraz spálňu. Strigy sú 4s, systém je vlastne nadstavený ako hybrid, na vstupe ds prepäťovka, na paneloch hore pod škridlou prepäťovka a aj pred vstupom do meniča fv je druhá prepäťovka keďže ide kábel cez celý dom asi 30 metrov. Výstup z meniča je chránený prepäťovkou a prúdovým chráničom 25A. Potom je to rozvetvené na sólo ističe.
Ak sa chytáte za hlavu a pýtate sa prečo som použil amorfné panely a prečo ich mám zatial viac na SZ než na JV odpoveď je že vďaka amorfom som lacno pokryl SZ stranu strechy kde mi v lete rozpaluje strechu a na povale sa nedá spať. Dom je stavaný pred 22 rokmi takže minerálna izolácia je tam nahádzaná ledabolo. Mám aj nachystanú prenosnú klimatizáciu ako taký malý vyťažovač elektrárne v letných horúčavách. Klíma má odber približne 700W a od 13tej hodiny do 17tej mi ju dokážu napájať panely bez nutnosti pužitia batérie. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
LIX

Re: Smolenický malý hybrid

Příspěvekod LIX » sob dub 10, 2021 10:24 am

Prikladám foto výroby za včerajšok, okolo 15tej sa trocha zatiahlo tak to kúsok padlo. Inak zatial je maximum čo dokážem za deň vyrobiť +- tých 7kwh ako je vidno.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
LIX

Re: Smolenický malý hybrid

Příspěvekod Dagus » sob dub 10, 2021 10:40 am

Kolik mají ty amorfy štítkově dohromady? 7kWh není moc, já bez kloudného vytěžování jsem už udělal 10kWh za den s 3.4kWp poly a to podle mě ještě pořádná část zůstala na střeše, protože baterka byla plná kolem oběda a klimatizace bude až příští týden a nejžravější spotřebič mám zatím kávovar a ono u třetího kafe za hodinu tě už ani neuspokojí že je ze slunce zadarmo :D .
Dagus

Zpět na Hybridní elektrárny