Axpert King nepovedený zápis při upgrade FW

Měniče Axpert
plotedav
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 28, 2021 7:36 am

Axpert King nepovedený zápis při upgrade FW

Příspěvek od plotedav »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat zkušených jak postupovat u nepovedeného zápisu FW. Teď jsem si chtěl u rok starého Axperta King aktualizovat FW na verzi 71.93, která tu byla v jiném vlákně zmiňována právě kvůli nechtěnému nabíjení AKU ze sítě 2A každý den. Ovládací panel se podařil aktualizovat přes sériový port na ver. 2.49, ale při zápisu FW 71.93 do desky střídače to vyhodilo chybu zápisu v 70% a tím jsem skončil. Axpert má nezapsaný FW v paměti procesoru na řídící desce a dál se nebaví s panelem (chyba 32). Chci se zeptat, má někdo kabel a umí někdo provést zápis přímo procesoru řídící desky? nebo ji můžu vyhodit a shánět novou desku nebo rovnou celý střídač? Poradí mi prosím někdo? Copak se všem zápis FW vždy povedl na první dobrou? Díky za jakoukoliv reakci :)
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 430
Registrován: úte led 07, 2020 1:39 pm
Lokalita: SZ od Mělníka
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 20000
Kapacita baterie [kWh]: 44

Re: Axpert King nepovedený zápis při upgrade FW

Příspěvek od Majkl »

Ahoj, postupovals přesně podle tohoto návodu? https://www.fve-mp.cz/aktuality/navod-n ... pp-solar-6

Pokud ano, tak tam je psáno následující - "Pokud nastane během přehrávání firmwaru chyba nebo měnič po aktualizaci nenastartuje, vypněte kompletně celý měnič, vyčkejte 15 sekund a pokuste se provést aktualizaci znovu poslední funkční verzí FW stejným způsobem. Pokud ani poté měnič nenastartuje, je vysoce pravděpodobné, že došlo k poškození řídící desky, která musí být vyměněna."

Měnič už jsem aktualizoval několikrát, ale zatím vždy napoprvé.

M.
FV pole - 20kWp mono panelů (24ks AUO+42ks GWL)
MPPT a invertory - 3x PIP5048MK paralelně + EPever IPower Plus 5kW, 2x 60A MrPower
Baterie - 44kWh LiIon (10P15S 60Ah+1P15S 200Ah)
Řízení, vytěžování a vzdálené ovládání - LK3, na RPi běžící SolarAssistant, Home Assistant
https://mqtt.ats.pl/viewpanel/public/graph/9257/,
plotedav
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 28, 2021 7:36 am

Re: Axpert King nepovedený zápis při upgrade FW

Příspěvek od plotedav »

Ano, přesně tak jsem postupoval podle tohoto návodu z odkazu. Před chvilkou mi odpověděl i pan Kolařík, že se mu to stalo 2x za 10 let s Axpertem. Nicméně mi poradil, že časové okno pro zahájení uploadu FW je velice krátké po restartu střídače. Což vyzkouším, ihned po odpočítání 6s náběhu ovládacího panelu provést zahájení uploadu. Verzi factory main 71.86, která tam s největší pravděpodobností byla však nemám k dispozici. Máš prosím?
Děkuji
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 430
Registrován: úte led 07, 2020 1:39 pm
Lokalita: SZ od Mělníka
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 20000
Kapacita baterie [kWh]: 44

Re: Axpert King nepovedený zápis při upgrade FW

Příspěvek od Majkl »

Verze 71,86 je ke stažení dole na těch stránkách ;)
FV pole - 20kWp mono panelů (24ks AUO+42ks GWL)
MPPT a invertory - 3x PIP5048MK paralelně + EPever IPower Plus 5kW, 2x 60A MrPower
Baterie - 44kWh LiIon (10P15S 60Ah+1P15S 200Ah)
Řízení, vytěžování a vzdálené ovládání - LK3, na RPi běžící SolarAssistant, Home Assistant
https://mqtt.ats.pl/viewpanel/public/graph/9257/,
plotedav
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 28, 2021 7:36 am

Re: Axpert King nepovedený zápis při upgrade FW

Příspěvek od plotedav »

Tak se mi zadařilo a jen Vám poreportuji co s tím bylo. Pan Kolařík měl pravdu. Časové okno pro odkliknutí uploadu FW do Axperta je v případě Axperta s již nenaběhnutým programem a chybou 32 velice krátké. Asi na po dvacáté páte se mi podařilo zahájit upload a podařilo se to při odkliknutí druhé sekundy z odpočtu při startu remote panelu. Nahrál jsem zpět verzi 71.86, Axpert naběhl a následně už do naběhnutého jsem zkusil zapsat verzi 71.93, která se již na druhý pokus podařila zapsat celá. Axpert naběhl s novou verzí a chová se slušně a hlavně už nenabíjí AKU ze sítě, když to má zakázané.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek