10. narozeniny fóra MyPower.CZ

Co je nového? Kam zmizely mé příspěvky? Co se změnilo?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

10. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Zdravím komunitu fóra MyPower.CZ.

Dnes, 4.března 2021 slaví fórum 10 let od jeho založení.

Dovolte mi, jako zakladateli fóra, prohodit při této přiležitosti pár souvisle nesouvisejících slov.

Především vzpomínám na dobu, kdy jsem ještě bydlel na chatě před devíti lety a psal příspěvek o 1. narozeninách tohoto fóra. Jako by to bylo včera. Fakticky se zrod fóra počítá od doby založení prvního příspěvku na tomto fóru.

Byla to zajímavá doba, tedy bydlet na chatě s ostrovní FVE bez DS. Pro mě celkem lekce, neb jsem se naučil spoustu věcí, které člověk k soběstačnému životu potřebuje. Dnes mi chata slouží jako druhý domov, kde jediným nájmem a pravidelným nákladem je daň z nemovitosti.

Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že desáté narozeniny bude fórum slavit v době nesvobody, kdy kolem nás panuje nastupující totalita, zavánějící fašismem, kdy zaměstnanci policie a vojáci v ulicích brání vlastním lidem v cestování, a to ať už je to v jakémkoliv zájmu. Různé mafiánské praktiky jsou pomalu brány jako norma, lidé je na sobě vzájemně vynucují a hlídají se, nenávidí se, bojí se sebe navzájem, udávají se. Děsivá doba.

Asi na to panují různé názory a nechci více, než je nezbytné, zrovna zde v tomto vlákně, rozpitvávat zrovna ten můj. Nicméně právě z těchto různých důvodů na základě změn ve společnosti, které se kolem nás dějí, si myslím, že fórum s oborem, kterému se věnuje, nabývá čím dál více na svém významu, neboť soběstačnost je v dnešní době stále cennější. V našem případě ta soběstačnost, týkající se elektrické energie. Řešíme tu ale i vodu, teplo, vytápění, chlazení, což jsou samozřejmě obory týkající se soběstačnosti s fórem související.

Pociťuji to v této době, kdy vrchnost nařídila domácí vězení všem deseti miliónům obyvatelům ČR. Jsem se svým synem na chatě na vlastním pozemku s vlastním lesem za ní. Že jsem na chatě zasvěcení poznají z mých grafů na homepage.

Nic materiálního nám tu celkem nechybí. Přijeli jsme ještě v době, než zákazy začaly platit. Vzhledem k uzavření i mateřské školky v kterémžto věku se syn nachází, je naše zdejší soběstačnost na chatě k nezaplacení.

Elektřina nám cestuje ze slunce zcela autonomě a zdarma do baterek a do spotřeby, vody máme zadara na několik vykoupání a naprší nám jistě mnoho další vody. V krbovkách nám hoří na polena nařezané kusy stromů z vlastního lesa, které sejmula jedna z letních bouřek. Net jede, muzika hraje, pohádky malý sleduje, na krbovkách začíná vonět oběd.

Samozřejmě bylo i hůř, viz můj poslední totální úpadek baterek v nedávných mrazech, ale řekl bych, že počasí už bude opět dobré.

Abych se vrátil k prvnímu odstavci, kde vzpomínám na dávné časy při psaní článku o prvních narozeninách fóra, začínám mít nějak pocit, že pokud se to ve společnosti a ve městech bude vyvíjet tak jako doposud, školky a školy zavřené, nic velice moc z městské infrastruktury nebude dostupné, lidé se na sebe vzájemně dívat s podezřením, že jsme jeden druhému nebezpeční, pak život na chatě asi bude znovu pokračovat tak, jako fungoval dříve.

Ve městě to pak v mém případě a v oboru, ve kterém pracuji, ztrácí smysl. Znamenalo by to přikoupit baterky a nahodit na slunce 2.25kWp JinkoSolarů, co mě čekají stále ve sklepě. Uvidíme co bude.

Věřím, že do dalších let se bude fóru ještě lépe dařit, než kdy dříve.

Přeji nejen fóru, ale také také vám, čtenářům a přispěvovatelům, k tomuto výročí vše nejlepší.

PS: Přikládám jednu z mých oblíbených pohodovek: https://www.youtube.com/watch?v=SyGpaizn_6o&t=17s

Filip Procházka,
zakladatel fóra
MyPower.CZ
Přílohy
10th-birthday.jpg
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3340
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: 10. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od marko250 »

Pěkně, tak to gratulace Filipe a jedeme dál :-) .
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: 10. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od marsal64 »

Díky za toto fórum, Filipe.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: 10. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od Frenky »

Tak fóru přeji hodně zdraví a hurá do další desítky. Nás prostě nedostanou.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 10. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od jahodovák »

Takže všem i foru hodně štěstí,nám zdraví a brzký návrat do lepších dob,které jistě příjdou,jen nelze určit kdy...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: 10. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od vlkazajac »

Rád by som oslavoval, ale hlboký smútok prehlušuje momentálne všetko pozitívne. Premiér sľubuje v televízii postaviť politických oponentov k múru a zastreliť, zatýka sa v noci a vybraní informovaní novinári čakajú s kamerami na senzáciu, ako odvádzajú v putách ( ! ) domnelého úplatkára, vyšetruje sa fyzickým a psychickým trápením, záhadne sa zvyšuje počet úmrtí vo väzenstve, ruská vakcína je zrazu nebezpečná a rozkladá vládu, mimochodom vládu s tromi herečkami a mnohými exotmi, ktorí nemajú inde páru ....
Corona hadr.
V kontraste s tým je nádej, že rozumní a múdri ľudia sa nedajú viac deptať a povedia dosť ! Tu na fóre je prebytok tých múdrych, schopných a slušných ľudí, ktorých názory a múdrosť si veľmi vážim. Ostrov MyPower tu má v tomto zmysle prenesený význam exotickej destinácie, kam by každý chcel.
Filip, bod Ti nepripíšem, je to strašne málo. Vrelá vďaka Ti patrí ! :cheers:
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Dagus
Příspěvky: 1946
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 10. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od Dagus »

mypower.cz píše:Zdravím komunitu fóra MyPower.CZ.

Dnes, 4.března 2021 slaví fórum 10 let od jeho založení.

Dovolte mi, jako zakladateli fóra, prohodit při této přiležitosti pár souvisle nesouvisejících slov.

Především vzpomínám na dobu, kdy jsem ještě bydlel na chatě před devíti lety a psal příspěvek o 1. narozeninách tohoto fóra. Jako by to bylo včera. Fakticky se zrod fóra počítá od doby založení prvního příspěvku na tomto fóru.

Byla to zajímavá doba, tedy bydlet na chatě s ostrovní FVE bez DS. Pro mě celkem lekce, neb jsem se naučil spoustu věcí, které člověk k soběstačnému životu potřebuje. Dnes mi chata slouží jako druhý domov, kde jediným nájmem a pravidelným nákladem je daň z nemovitosti.

Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že desáté narozeniny bude fórum slavit v době nesvobody, kdy kolem nás panuje nastupující totalita, zavánějící fašismem, kdy zaměstnanci policie a vojáci v ulicích brání vlastním lidem v cestování, a to ať už je to v jakémkoliv zájmu. Různé mafiánské praktiky jsou pomalu brány jako norma, lidé je na sobě vzájemně vynucují a hlídají se, nenávidí se, bojí se sebe navzájem, udávají se. Děsivá doba.

Asi na to panují různé názory a nechci více, než je nezbytné, zrovna zde v tomto vlákně, rozpitvávat zrovna ten můj. Nicméně právě z těchto různých důvodů na základě změn ve společnosti, které se kolem nás dějí, si myslím, že fórum s oborem, kterému se věnuje, nabývá čím dál více na svém významu, neboť soběstačnost je v dnešní době stále cennější. V našem případě ta soběstačnost, týkající se elektrické energie. Řešíme tu ale i vodu, teplo, vytápění, chlazení, což jsou samozřejmě obory týkající se soběstačnosti s fórem související.

Pociťuji to v této době, kdy vrchnost nařídila domácí vězení všem deseti miliónům obyvatelům ČR. Jsem se svým synem na chatě na vlastním pozemku s vlastním lesem za ní. Že jsem na chatě zasvěcení poznají z mých grafů na homepage.

Nic materiálního nám tu celkem nechybí. Přijeli jsme ještě v době, než zákazy začaly platit. Vzhledem k uzavření i mateřské školky v kterémžto věku se syn nachází, je naše zdejší soběstačnost na chatě k nezaplacení.

Elektřina nám cestuje ze slunce zcela autonomě a zdarma do baterek a do spotřeby, vody máme zadara na několik vykoupání a naprší nám jistě mnoho další vody. V krbovkách nám hoří na polena nařezané kusy stromů z vlastního lesa, které sejmula jedna z letních bouřek. Net jede, muzika hraje, pohádky malý sleduje, na krbovkách začíná vonět oběd.

Samozřejmě bylo i hůř, viz můj poslední totální úpadek baterek v nedávných mrazech, ale řekl bych, že počasí už bude opět dobré.

Abych se vrátil k prvnímu odstavci, kde vzpomínám na dávné časy při psaní článku o prvních narozeninách fóra, začínám mít nějak pocit, že pokud se to ve společnosti a ve městech bude vyvíjet tak jako doposud, školky a školy zavřené, nic velice moc z městské infrastruktury nebude dostupné, lidé se na sebe vzájemně dívat s podezřením, že jsme jeden druhému nebezpeční, pak život na chatě asi bude znovu pokračovat tak, jako fungoval dříve.

Ve městě to pak v mém případě a v oboru, ve kterém pracuji, ztrácí smysl. Znamenalo by to přikoupit baterky a nahodit na slunce 2.25kWp JinkoSolarů, co mě čekají stále ve sklepě. Uvidíme co bude.

Věřím, že do dalších let se bude fóru ještě lépe dařit, než kdy dříve.

Přeji nejen fóru, ale také také vám, čtenářům a přispěvovatelům, k tomuto výročí vše nejlepší.

PS: Přikládám jednu z mých oblíbených pohodovek: https://www.youtube.com/watch?v=SyGpaizn_6o&t=17s

Filip Procházka,
zakladatel fóra
MyPower.CZ
Ahoj Filipe hezký narozeniny fóru a aby nezůstalo jen u řečí, zasílám 1000Kč na podporu fóra.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
jiri59
Příspěvky: 62
Registrován: ned úno 26, 2017 10:29 pm
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1200
Kapacita baterie [kWh]: malá

Re: 10. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od jiri59 »

V dnešní době se děkuje především penězi. Tak jsem poslal malý dárek k desátým narozeninám.
ostrov = panel 5S 250 Wp + EASUN 3500 +(4 x NiCd NKO118 nabízím za odvoz) + 2,8kWh Lion z 18650
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 10. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od mopadzi »

jj. kdysy tu byly takové QR kody...sem s nimi
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
jiri59
Příspěvky: 62
Registrován: ned úno 26, 2017 10:29 pm
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1200
Kapacita baterie [kWh]: malá

Re: 10. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od jiri59 »

mopadzi píše:jj. kdysy tu byly takové QR kody...sem s nimi
Pod každým příspěvkem admina je v patičce odkaz "jak podpořit provoz MyPower".
ostrov = panel 5S 250 Wp + EASUN 3500 +(4 x NiCd NKO118 nabízím za odvoz) + 2,8kWh Lion z 18650

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek