Protokol o prvním paralelním připojení výrobny k DS

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět
e-certik
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 16, 2020 8:04 pm
Reputace: 0

Protokol o prvním paralelním připojení výrobny k DS

Příspěvek od e-certik »

Protokol o prvním paralelním připojení výrobny k distribuční soustavě.

Jen tato "drobnost" je potřeba k bezstarostnému (z pokut) připojení s (ne)plánovanými přetoky.

Protože to u mě je aktuální téma, chtěl bych se zeptat kdo a na základě čeho jej vystaví, a jestli je tu někdo kdo s tím umí pomoci.

dodavatel Bohemia energy, distributor E-ON.

Nemyslím teď rady typu je to v PPD ap, něco málo jsem si pozjišťoval, teď bych se chtěl z teoretické roviny dostat do té praktické, takže spíš konkrétní postupy, dokumentaci, zkušenosti, zprostředkující osoby, atd.

Jde mi o to, abych věděl dopředu, než nakoupím klíčové komponenty, jestli a s jakým úsilím a náklady je to realizovatelné, nebo jestli se vykašlat na systém paralelně pracující se sítí, a udělat si to "izolovaně".

Předem děkuji za přínosné informace.
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Reputace: 133
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Protokol o prvním paralelním připojení výrobny k DS

Příspěvek od marsal64 »

Hledal jsi před položením dotazu?

Viz třeba odkaz dole v příspěvku hibernovaného klasika youdy: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 77#p136777
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Protokol o prvním paralelním připojení výrobny k DS

Příspěvek od tomas »

U ČEZ Distribuce dodá protokol o prvním paralelním připojení distributor cca 14 dní po úspěšném prvním paralelním připojení. A vystaví jej na základe úspěšného prvního připojení a tedy splnění podmínek ve smlouvě.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
e-certik
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 16, 2020 8:04 pm
Reputace: 0

Re: Protokol o prvním paralelním připojení výrobny k DS

Příspěvek od e-certik »

marsal64 píše:Hledal jsi před položením dotazu?

Viz třeba odkaz dole v příspěvku hibernovaného klasika youdy: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 77#p136777
Díky za nasměrování, ale tam to zrovna jeden vzdal a druhý nedořešil, tohle mi moc nepomůže. Ale díky za snahu.

Já bych fakt potřeboval ověřené info z české praxe. Něco jako: potřebuješ projekt, musí to být minimálně takhle jištěné, revizi, to udělá kdokoliv a pak automaticky budeš mít schváleno. Nebo taky naopak k tomu potřebuješ ještě třeba ty a ty atesty za xy kkč, schválení distributora které není vymahatelné splněním jakýchkoliv podmínek a záleží čistě jestli někdo chce, nebo nechce povolit...

Podle toho se pak můžu rozhodovat, jestli to chci řešit (jestli to stojí za to), nebo ne :-)
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Protokol o prvním paralelním připojení výrobny k DS

Příspěvek od rob.brno »

1.PP by měla předcházet žádost o připojení. Zavolej na Eon ohledně podrobností. BE s tím nemá nic společného.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Protokol o prvním paralelním připojení výrobny k DS

Příspěvek od rob.brno »

Zvaž jestli to má smysl - je to opruz - nejspíš ti dají do skříně elměr 4-kvadrant a bude potřeba, aby jsi jej měl správně vydrátován a měl tam místo na dva "kříže". Ke klasickým FVE ještě požadují "hdo" ovládání s možností vzdáleně FVE vypnout.
e-certik
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 16, 2020 8:04 pm
Reputace: 0

Re: Protokol o prvním paralelním připojení výrobny k DS

Příspěvek od e-certik »

Právě kvůli tomu se tu poptávám, abych zhodnotil velikost "opruzu" versus efekt.

Začínám se přiklánět k tomu, že se na to vykašlu. Omezení je na 3,6kW pro jednofázové řešení, to je cca 2MWh za rok, jen za náklady za připojení to vidím jako návratnost v nekonečnu. :-)
Leda že by se dalo připojit třeba 2x 10kWp na baterky, a z nich pokrýt dům a zbytek tlačit těmi 3,6kW 24 hodin denně, to by tu instalaci asi zaplatilo :-D

A nesmějte se, i to jsem zvažoval :-)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek