Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Měniče InfiniSolar
frogale
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 02, 2021 12:35 pm

Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od frogale »

Nazdar lidi..

Nemohu nikde najít ověřenou informaci jestli jde tomuto měniči zamezit v čerpání interní spotřeby z baterie. Mám tenhle měnič zabudovaný spolu s Pylontech US2000 (3x2.4kWh) do systému od SunnyColdu, ale každý večer při vyčerpání baterie (u 25%) dochází dále k samovolnému vybíjení až k 10%, novému nabití z DS na 25% a opět k vybíjení až do rána. Za noc to dá klidně 40%. Podle informací tady na fóru by měl měnič umět fungovat i čistě bez baterie, poslední možnost mě tedy napadá na noc baterii vypnout buď ručně nebo "nějak" automatizovaně.

Máte někdo změřeno, kolik interní režie průměrně spotřebovává? Odhadem při nočním poklesu nabití to vidím na minimálně 150W.
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od dub042 »

Ahoj, spotřeba měniče je skutečně taková, možná o 10W níže. Já mám u něj nastaveno, že pod určitou hranici, npř. 52V,nesmí jít tím pádem měnič se v noci živí tak dlouho dokud neklesne( většinou ji ale nedosáhne) na tuto hranici a pak ji pomocí DS udržuje..
frogale
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 02, 2021 12:35 pm

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od frogale »

U mě ale "udržování" probíhá tak, že po poklesu z 25% na 10% baterii nabije z DS na 25%, pak to zase klesá na 10% a znovu dojde k nabití atd. Za noc to stihne někdy i 3x. Dá se mluvit ještě o "udržování" nebo o cyklování a tedy zkracování životnosti baterie?
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 873
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od beethowen »

No dle skušeností je spotřeba tohoto skvostu klidně i 180W. Což je za den 4,3kWh, za rok 1600kWh. Tzn. pokud je velká, ale opravdu velká kapacita baterie, je potřeba jenom pro to, aby měnič žil cca 1,5kWp (6 panelů), ale to je opravdu jenom za optimálních podmínek. Jinak se dost velká část této zmařené energie nakupuje.
Já tento měnič nemám, ale jsou tu lidi, co asi ví jak to nějak lépe nastavit. Jenom se podivuji, kolik lidí si je podobný stroj ochotno koupit.
frogale
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 02, 2021 12:35 pm

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od frogale »

beethowen píše:Jenom se podivuji, kolik lidí si je podobný stroj ochotno koupit.
Ja to koupil jako celek bez toho, aniz bych tomu rozumnel a ani mi nerekli, co v tom za menic bude. Prodavali to jako "svoje reseni". Jedine, co mi rikali, ze to ma rezii 100W, coz jsem zkousnul, ale pravda to tedy nebude. Zvlastni je, proc to teda pouzivaji, pokud existuje nejaka srovnatelna alternativa co se vykonu a vlastnosti tyce. Existuje mimochodem?
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 873
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od beethowen »

Já bych jim to reklamoval. Pokud udávali 100W (s čímž bych se rozhodně nespokojil), tak to nesplnili. To nastavení, aby to necyklovalo by měli taky dořešit. Marži na tom ta firma uřčitě má pěknou a záruku snad poskytují, ne? Bych jim to vrátil, že to nesplňuje slibované parametry.
On se na té FVE chce dneska přiživit kde kdo. Hlavně prodat a ruce od toho pryč. Předpokládám, že nějaká "zelená úsporám" byla. Je paradoxní, že stroj, který spotřebuje o 1500kWh energie více než je nutné dostane dotaci "zelená úsporám.
frogale
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 02, 2021 12:35 pm

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od frogale »

Reklamace bude problém.. Smlouva je samozřejmě dost obecná, nikde se o 100W nepíše.. O cyklování už vůbec ne.. Navíc, pokud to je standardní chování Infinisolaru, označí to jako vlastnost, ne jako chybu.. Budou se ohánět zárukou na baterky 7 let, kterou to samozřejmě dá, ale že to nevydrží 20 let cyklování ale jen 14, to už neuhádám.

Ještě mě tedy napadá, co se stane, když bych za běhu měniči vypnul baterky? Pylontechy mají vypínač a já chytrou domácnost. Pokud v tu chvíli měnič jen přepne na DS (bez výpadku), bylo by to řešení zbytečného cyklování.
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 873
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od beethowen »

frogale píše:Reklamace bude problém.. Smlouva je samozřejmě dost obecná, nikde se o 100W nepíše.. O cyklování už vůbec ne.. Navíc, pokud to je standardní chování Infinisolaru, označí to jako vlastnost, ne jako chybu.. Budou se ohánět zárukou na baterky 7 let, kterou to samozřejmě dá, ale že to nevydrží 20 let cyklování ale jen 14, to už neuhádám.

Ještě mě tedy napadá, co se stane, když bych za běhu měniči vypnul baterky? Pylontechy mají vypínač a já chytrou domácnost. Pokud v tu chvíli měnič jen přepne na DS (bez výpadku), bylo by to řešení zbytečného cyklování.
Jak se to zachová nevím, ale určitě není standardní sebrat měniči baterky. Navíc by to mělo mít mezi sebou nějakou komunikaci a nějak by to mělo jít nastavit.
A to jako ta instalační firma nedává žádnou podporu po montáži a vyfakturování? Na jejich stránkách se tváří jako hogo fogo firma, tak by se k tomu snad nějak měli postavit, prachy si za to vzali, ne? Nebo to instalovali jenom tak za dobré slovo? A ty jako zákazník to máš potom dořešit sám na nějakém fóru? Samozřejmě s nějakým nadšencem a zadarmo? To se potom podniká.
frogale
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 02, 2021 12:35 pm

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od frogale »

Jejich servis je jedna osoba, ktera je pry pretizena. Na nic nerikajici odpoved jsem cekal pres 3 urgence 11 dnu (a dalsi mesic to uz resime) a nez zacnu byt drsny, rad bych aspon tusil, jestli to je resitelny.

Pylontechy maji komunikacni rozhrani, ale nikde jsem nenasel, ze by se pres to dal ovladat vystup. Podle me to nejde.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od LIX »

Práave som to meral a som zhrozený, mám infinisolar 3kw plus a ten hajzel berie zo siete 0,56A pri 237V a to bežal a vyrábal z baterky! Pri odpojenej sieti berie na prázdno z baterky cez 1A pri 52V, to by som ešte prekusol, ale tých 0,56A zo siete? Asi ho idem rovno predať.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od tomas »

Infinisolar má kalibraci
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 400#p60397
tak si tam těch 130W přidejte ne?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od LIX »

Ide pridať maximálne 99W, spravil som to, nič sa nedeje, odber stále okolo 600mA zo siete, vám to funguje? :O
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od tomas »

Ano na tom 3f. to fungovalo. Jednofázový jsem nezkoušel.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Infinisolar 10kW 3f - interní spotřeba ničí baterii

Příspěvek od LIX »

Ešte mi bolo povedané že to môže byť jalový výkon, takže by ten odber ani tých 130W nemusel byť reálny, pokúsim sa to zajtra zmerať elektromerom od distribučky. Myslíte že keď nadstavíte tú kompenzáciu na povedzme 50W, tak menič posiela 50W do DS?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek