Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Měniče Axpert
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od fugas »

Tak to hezky začíná.Úplně nová mašinka nemaká.Prodejce deklaruje výměnu bez poplatků.Ale spíš bych se rád ujistil, že nedělám někde chybu já.Takže podrobněji.Po připojení panelů 4s Axpert zobrazuje napětí na panelech cca 130-140V.Symbol panelu na displeji bliká a nevede od něj šipka k symbolu baterky, ani nikam jinam.Výkon panelů se podle displeje pohybuje mezi 1-6W i při poledním slunci.Jinak vše funguje jak má.Ráno na displeji byla chyba 09, což by ukazovalo na problém, který by se mohl takhle projevit.Jenže pak to zmizlo a během celodenního zkoušení a bádání se to už neobjevilo.Jsou tam nastavení časů, kdy to má mít jakou prioritu.Je nutné to nějak nastavovat a může to mít vliv?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
rva
Příspěvky: 3514
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od rva »

U mého Axperta (není to King) se o připojení panelů stará relátko na 12V/70A. Správně to má fungovat tak, že jakmile je na panelech vyšší napětí než na baterii, tak relátko cvakne a panely připojí. A když proud poklesne k nule, tak se relátko rozepne. U mě to relátko přestalo fungovat, chystal jsem se ho vypájet (v tom množství mědi okolo to vypadalo na použití snad letlampy), ale když jsem ho externím zdroje párkrát procvakal, tak začalo fungovat. Tady bych to zkusil podobně - odpojoval a připojoval bych panely jestli uslyším cvakání relátka a třeba se rozeběhne (pokud to je tím).
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od fugas »

Relátka zacvakají až po připojení AC vstupu.Po připojení panelů se neděje nic.No jsem zvědavý jako čert, že bych to i zkusil.Ale pokud mi ho vymění, tak se mi do něj nechce lézt.I když na druhé straně bych raději záležitost vyřešil svépomocí.Díky za radu.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od shuty »

aky to mas presne menic? nezda sa mi ze je to origo axpert king.
na kinga sa robia stringy po 3s, odpoj jeden panel a vyskusaj.
tiez by som vyskusal vsetko povypinat a poodpajat a potom pripojit nanovo.
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
salinm1
Příspěvky: 43
Registrován: čtv srp 14, 2014 12:50 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od salinm1 »

Presne 4s to jde jenom, kdyz neni zima a je to na hrane toto mi to presne delalo, kdyz jsme se blizil je 140V a musel jsem urychlene predratovat na 3S. Zkus to podle me je zakopany pes v tomhle, ze tam poustis vysoke napeti..
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od mobilik »

Potvrdzujem aj ja, je to na 100pro vysoké napätie na vstupe a menič odpaja vstup. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od fugas »

Je to Isolar a vstup má do 500V, MPPT 120-450V.Tyhle krabice mají spoustu jmen a jen jedny vnitřnosti.Tedy aspoň jsem nabyl toho dojmu při dnešním pátrání hlavně na Trubce.Naopak jsem si myslel že má málo, protože panely na které jsem ho připojil byly původně 2s 2p.Ale to už bylo pověstné stéblo tonoucího.Teď si dopisuji s technikem z obchodu.Mimochodem jejich ochota a snaha se mi zdá být až nadprůměrná.Tak uvidíme co bude.Zas budem o něco chytřejší.Ještě hodím obrázek.To červené bliká a to žluté se vůbec nezobrazuje.
Přílohy
Ikony znacene.jpg
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od mobilik »

Ak to má 500V vstup tak to nepôjde isto ak sú 4 panely. Je to málo. Od 120V hore ide. Ak záťaži trošku panely klesne napätie a zase nepôjde. Ten vysokonapatovy vstup je onicom. Ide to dobré ak sú aspoň 8ks panelov, ale ak je zamračené odpaja sa tiež.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od fugas »

No ty vole :uh: Zítra to zkusím.Relátko ani nesepne, protože má ještě "noc".V návodu ke taková nenápadná tabulka, kde je minimum 6s.Ten technik si o mě nic dobrého nepomyslí, jestli je to v tom :D Dám vědět jak to dopadlo.Zatím díky kolegové za rady a pomoc.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od shuty »

tak sme sa k tomu dopatrali :) ano pokial to ma vysokonapatovy mppt regulator tak to chce 6s a viac, presne ako pise mobilik tak ten ideal je tych 8 panelov, inak to pracovat nebude.
inu nemyslim si ze tento menic je king alebo nejaky jeho ekvivalent/klon ale to je len na okraj. vyskusaj viac panelov a pojde v pohode...
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od fugas »

Zítra zkusím.Jak je to s původem, těžko říct.Každopádně v popisu je Axpert King a přijde ti Isolar.Uvidíme jestli a jak bude makat.A na trubce je těch značek mraky.Při tom vnitřnosti se jeví stejně a zobrazení displeje je naprosto stejné.Třeba Axpert 24V, kterého mám je EASUN.Ale všichni tomu říkáme Axpert, protože koncepce je stejná.Zítra si snad posypu hlavu popelem :)
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od mobilik »

EASUN je čínska kópia inak Taiwanského menica. Originál vyrába vždy Taiwan.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od chatař »

shuty píše:tak sme sa k tomu dopatrali :) ano pokial to ma vysokonapatovy mppt regulator tak to chce 6s a viac, presne ako pise mobilik tak ten ideal je tych 8 panelov, inak to pracovat nebude.
inu nemyslim si ze tento menic je king alebo nejaky jeho ekvivalent/klon ale to je len na okraj. vyskusaj viac panelov a pojde v pohode...
Pro vysokonapěťový MPPT je 8 panelů málo. Jasně, jede to, ale je to zbytečně uškrcený, když má regulátor na víc. Ideál je spíš 10 panelů, já mám 11. A jsem konečně spokojen. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od fugas »

Je to tak.Dal jsem 6s, víc se mi tam pro zatím nevejde, je to jen test.Venku je v podstatě tma, ale nabíjí :DMěl jsem vždy všechno do 150V a provozoval 2s, takže kolem poloviny povoleného vstupu, což je tady holt 250V.No nic, nebudem se šťourat v tom jak jsem pitomej :D Říkáš 11 panelů.To už je porce.No ale co se dá dělat.Důvod, proč jsem šel na 48V je inspirace jedním z místních budovatelů.A to solární plot.Ta myšlenka je ideál.Jen musím sehnat hromadu panelů za rozumnou cenu, ale snad se něco naskytne.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od fugas »

chatař píše:
shuty píše:tak sme sa k tomu dopatrali :) ano pokial to ma vysokonapatovy mppt regulator tak to chce 6s a viac, presne ako pise mobilik tak ten ideal je tych 8 panelov, inak to pracovat nebude.
inu nemyslim si ze tento menic je king alebo nejaky jeho ekvivalent/klon ale to je len na okraj. vyskusaj viac panelov a pojde v pohode...
Pro vysokonapěťový MPPT je 8 panelů málo. Jasně, jede to, ale je to zbytečně uškrcený, když má regulátor na víc. Ideál je spíš 10 panelů, já mám 11. A jsem konečně spokojen. :D
Já myslel 8s 2p.Co máš prosím za stroj?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od chatař »

Co mám za stroj? Axpert VM II 24V/3000W. Mám to v podpisu.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od fugas »

Jo, promiň, ještě jsem spal.S Axpertem 24V jsem nadmíru spokojen, tak snad to vydrží i s tím novým.Venku je samozřejmě hnusně a inverze.Doufám že se to zlepší, protože baterky mají 47V a já bych ho rád vyzkoušel s ruční pilou 1,8kW.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od fugas »

Tak vlivem mého kretenizmu došlo k poškození měniče.A to tak že jsem nechal paralelně připojený jiný regulátor, který jsem měl ale hlídat :uh: Což jsem věděl, ale neuhlídal.Takže došlo k odpojení Axperta (Isolar) od baterek.Nebyl jsem u toho, tak nevím co se přihodilo.Jelikož tomu prd rozumím tak do něj nepolezu.Píše F02, která nebliká, ale svítí.
Pokud se najde někdo, kdo by si ho opravil a používal, pište SZ.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od xmasin »

Chyba F02 znamená přehřátí měniče, to vypadá na odpálený NTC čidlo, oprava by nemusela být zas tak náročná.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Axpert King 5kW nenabíjí z panelů

Příspěvek od fugas »

Taky mě to napadlo.Ale ani v TS co jsem k tomu našel v service manuálu se neuvádí jiná možnost než přehřátí.Navíc je zvláštní, že by k tomu došlo v téhle situaci.A co jsem tady nenapsal, že po připojení DS zhasne a končí.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek