EPEVER XTRA1210N vývoj firmware

Diskuze o regulátorech EP Solar
pasta
Příspěvky: 54
Registrován: pon úno 23, 2015 9:24 pm

EPEVER XTRA1210N vývoj firmware

Příspěvek od pasta »

Ahoj,

jelikož jsem při zimní odstávce škrtl + přívodem od FV panelu o teplotní čidlo, které je hned vedle správné svorky pro tento přívod, přivedl jsem na MCU STM32 asi 40V a tím ho nenávratně odpravil :|

Řekl jsem si, že bych se mohl STM32 naučit, přeci jen už mé oblíbené 8bit PIC16F nejsou tolik aktuální. Objednal jsem tedy několik kousků STM32F030C8T6, nějaké desky se STM3F030xx a STM32F1xx, stáhl STM32CubeMX, vyladil své oblíbené Visual studio code IDE, aby umělo vše pro STM32 a začal.

Projekt https://github.com/gitofson/xtra1210 je ve velmi ranném stádiu, nicméně již funguje zobrazování hodnot na displeji XDS1, jejich měření (převodní konstanty odhadnuty a tudíž nejsou správné), MODBUS dotaz na realtimeData a nějakým způsobem i PWM regulace. Zatím je to celé na hraní se zapojeným lab. zdrojem namísto FV panelu, ale brzy by to mohlo být použitelné.

Pokud by se tu našli podobní nadšenci, kteří by chtěli do kódu přispět, či měli nějaké návrhy, či rady, budu moc rád.
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPEVER XTRA1210N vývoj firmware

Příspěvek od kodl69 »

Našli by se takový, kteří by rádi využili tvých schopností naprogramovat STM32 - mrkni do sz. potom by vznikl open source systém pro celou FVE, což je mým cílem.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek