GoodWe ET série firmware

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am
Reputace: 6

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ringo »

Dneska my spadly BAck-up výstupy tak se jdu podívat do technické co se děje a Goodwe nabíhal - zřejmě po aktualizaci FW co jsem žádal někdy v prosinci - nyní mám verzi 070719.
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC
FrantaK
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 08, 2022 1:06 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od FrantaK »

Též FW 070719.
8100Wp 18xAEG 450Wp, LiFePO4 14,21kWh,
GW10K-ET.
ok2vuv
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2013 9:19 pm
Reputace: 7

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ok2vuv »

U mne 070718 od dodání na začátku prosince 2021. Zatím pouze připojeno cvičně ke starým panelům pro vyzkoušení funkčnosti.
Jeden poznatek - DRED konektor je úplně jiný než se popisuje v návodu. Má 20 pinů a je uchycen v oválném obalu se šroubovací průchodkou pro 4 vývody a nacvakává se do měniče. V konektoru je jeden odpor a jedna drátová propojka. Velikost zhruba jako WiFi modul.
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am
Reputace: 6

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ringo »

U nového FW FW 070719 jsem byl zprvu nadšen protože se mi zdálo že při zatažené obloze dává více než předchozí prehistorická verze 413. Nyní koukám že velmi často mám po ránu SOC jen 6%, když předtím to drželo na 15% (nastaveno Depth of Discharge on- grid 85%, Depth of Discharge off grid 90%) . Kolem 9:00 si to ze sítě natáhlo alespoň na 10% a to zrovna v době kdy už by to šlo pomalu z panelů. Celou noc si to z baterek cucá cca 100 mA :-(
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC
FrantaK
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 08, 2022 1:06 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od FrantaK »

ringo píše:U nového FW FW 070719 jsem byl zprvu nadšen protože se mi zdálo že při zatažené obloze dává více než předchozí prehistorická verze 413. Nyní koukám že velmi často mám po ránu SOC jen 6%, Celou noc si to z baterek cucá cca 100 mA :-(
Zdravím,
mně to nedělá, mám nastaveno 85% a ráno je SOC 15 nebo max 14%.
Momentálně tedy jedu jiný režim od 15 do 19h mám levný tarif tak mám přepnuto na Eco Mode, barák jede ze sítě a lehce se dobijí baterky, pak po 19h už jedu z baterek až do rána do 9h, dnes v 9h to již dávalo z panelů 2kW, teď poledne 12h -5,4kW.
8100Wp 18xAEG 450Wp, LiFePO4 14,21kWh,
GW10K-ET.
FrantaK
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 08, 2022 1:06 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od FrantaK »

Zdravím,
prosím netušíte jak by se dal připojit další bateriový modul k mé sestavě viz podpis? Mám baterie pylontech H2 4 moduly+BMS.
8100Wp 18xAEG 450Wp, LiFePO4 14,21kWh,
GW10K-ET.
ok2vuv
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2013 9:19 pm
Reputace: 7

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ok2vuv »

ok2vuv píše:U mne 070718 od dodání na začátku prosince 2021. Zatím pouze připojeno cvičně ke starým panelům pro vyzkoušení funkčnosti.
Jeden poznatek - DRED konektor je úplně jiný než se popisuje v návodu. Má (20) 18 pinů a je uchycen v oválném obalu se šroubovací průchodkou pro 4 vývody a nacvakává se do měniče. V konektoru je jeden odpor 15kOhm mezi piny 7 a 8 a jedna drátová propojka mezi 9 a 10. Velikost zhruba jako WiFi modul.
Zdenal
Příspěvky: 20
Registrován: pát čer 04, 2021 3:18 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenal »

FrantaK píše:Zdravím,
prosím netušíte jak by se dal připojit další bateriový modul k mé sestavě viz podpis? Mám baterie pylontech H2 4 moduly+BMS.
Viz toto video: https://www.youtube.com/watch?v=dpHH6rjys2k
Je to na konci, čas 3:42 (kapitola Multiple Battery Groups Connection)
PylonTech Force H2 umožňuje maximálně 4 moduly v jednom setu, takže by bylo nutné vytvořit nový set včetně BMS a propojit je jak uvedeno výše ve videu.
Zdenal
Příspěvky: 20
Registrován: pát čer 04, 2021 3:18 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenal »

Řešil někdo aktualizaci ARM firmwaru? Měl by to být samostatný firmware pro Wi-Fi modul, případně alternativní LAN modul v měniči.
Často se mi měnič odpojuje od routeru a chybí mi pak data spotřeby / výroby. Chtěl bych se proto zeptat, jestli někdo má nebo měl stejný problém (nestabilní Wi-Fi připojení ze strany měniče) a jestli například upgrade ARM Firmwaru pomohlo.
Co jsem četl, ARM firmware je jiný než firmware zde diskutovaný.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

Zdenal píše:Řešil někdo aktualizaci ARM firmwaru? Měl by to být samostatný firmware pro Wi-Fi modul, případně alternativní LAN modul v měniči.
Často se mi měnič odpojuje od routeru a chybí mi pak data spotřeby / výroby. Chtěl bych se proto zeptat, jestli někdo má nebo měl stejný problém (nestabilní Wi-Fi připojení ze strany měniče) a jestli například upgrade ARM Firmwaru pomohlo.
Co jsem četl, ARM firmware je jiný než firmware zde diskutovaný.
Tydle problémy jsem měl taky, vyřešila to výměna WiFi AP za jiný výrobek.
Problémy jsem měl s Mikrotikama (to jsem nečekal), chodí mi to s nějakou starou plechovkou naprosto spolehlivě.
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am
Reputace: 6

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ringo »

Jen bych nedoporučoval řešit problém s wifi nahrazením za modul LAN. Když u mě byl technik tak zrovna s nějakým zákazníkem opakovaně řešil problém tohoto LAN modulu a při následné diskusi říkal, že s tím LAN modulem bývá obecně více problémů než s tou WIFI.
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am
Reputace: 2

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od JirkaFM »

Divám se jak pracuje moje GoodWe ET 10 s aktualním firmwarem 080819. A jsem zklamaný vytěžností mých FV panelů tímto střídačem. Mám dvě větve po 4,05kWp ,Vmpp 373,5V a Voc 443,7V . Všiml jsem si , že na FV panelech je dlouhodobě napětí na prázdno (u mne v reálu cca 430V) a teměř bez zátěže. Dnes je celý den stejně jen difuzní svělo tak jsem to otestoval. Před vypnutí střídače byl výkon FV cca 40W po zapnutí 500W. Těch 500-600W je na dnešek reálný, ale proč až po restartu začne používat FV panely. Viz. tabulka před a po a taky graf kde jde vidět tu změnu co byla v 10:55. Chová se vám to stejně a dá se to něják v nastavení ovlivnit? Bohužel takhle blbě se chová ikdyž svítí sluce naplno a trvá mu změna možná i hodinu.
Graf.jpg
Pred_restartem.jpg
Po_restartu.jpg
Zdenal
Příspěvky: 20
Registrován: pát čer 04, 2021 3:18 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenal »

ringo píše:Jen bych nedoporučoval řešit problém s wifi nahrazením za modul LAN...
Díky za tuto informaci. Původně jsem přesně toto chtěl udělat. Chuť mě teď ale přešla. Trochu jsem googlil a našel podobnou zkušenost diskutovanou v nějakém zahraničním fóru. Tak zůstávám u WiFi.
Brbla píše:Problémy jsem měl s Mikrotikama...
Ano, to je přesně i můj problém, mám Mikrotik. Řešil jsem to naprosto stejně a jelo to stabilně. Až posledních pár dní to začalo vypadávat a už jsem začal koukat na ten LAN modul. Nakonec jsem všechno restartoval (měnič i router) a zdá se, že to zase jede.

Ohledně Firmware a jeho aktualizací - je někde nějaký přehled, co každá nová verze přináší? Mě se nic takového nepodařilo najít, ani jaká verze je třeba poslední. Vypadá to, že je nutné vždy psát na podporu a požádat o update, ale otázka je, jestli má smysl se honit za nejnovějším firmwarem nebo nechat to, co funguje.
Zdenal
Příspěvky: 20
Registrován: pát čer 04, 2021 3:18 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenal »

JirkaFM píše:Divám se jak pracuje moje GoodWe ET 10 s aktualním firmwarem 080819. A jsem zklamaný vytěžností mých FV panelů tímto střídačem.
Chovalo se to stejně s předchozí verzí firmware nebo to jelo jak mělo? Jsou nějaké chybové hlášky v PW masteru (na záložce Alarm)?
Já bych napsal na GoodWe podporu na https://support.goodwe.com/portal/en/home (komunikace v angličtině)
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am
Reputace: 2

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od JirkaFM »

Zdenal píše:
JirkaFM píše:Divám se jak pracuje moje GoodWe ET 10 s aktualním firmwarem 080819. A jsem zklamaný vytěžností mých FV panelů tímto střídačem.
Chovalo se to stejně s předchozí verzí firmware nebo to jelo jak mělo? Jsou nějaké chybové hlášky v PW masteru (na záložce Alarm)?
Já bych napsal na GoodWe podporu na https://support.goodwe.com/portal/en/home (komunikace v angličtině)
1) V Alarmu nejsou žádné chybové hlášení, kromě toho mého restartu.

2)Chovalo se to asi stejně i se starým firmwarem. Psal jsem do Německa o nový a ten mi obratem nahráli a myslel jsem si, že se to zlepší, ale je to možná ještě horší. Mne by spíš zajímalo, jestli je to vada mého střídače nebo je to vlastnost těchto střídačů. Mám dojem, že ten výpočet optimálního využití je hodně pomalý a reaguje min. ráno v hodinách pokud to tedy nerestartuji natvrdo.
danidani
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 16, 2021 3:23 pm
Reputace: 7

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od danidani »

Dnes, Cerhovice (střední Čechy), celý den pod mrakem, průměr 120 W z 5,4 kWp. Za celý den 0,7 kWh. FW 060616.
JirkaFM
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 05, 2022 9:12 am
Reputace: 2

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od JirkaFM »

danidani píše:Dnes, Cerhovice (střední Čechy), celý den pod mrakem, průměr 120 W z 5,4 kWp. Za celý den 0,7 kWh. FW 060616.
Tak u nás počasí stejné vyrobilo to za celý den 2,3kWh. Výkon mám 8,2kWp a do restartu v 10:55 to mělo výkon 40-80W po restartu 500-600W. Na grafu je ten zlom (restart) pěkně vidět i když ke změně světla vůbec nedošlo. Tak to asi pak nebude chyba jen mne. Možná má nějaký soft jen problém s tímto mlhavým počasím. Zkuste to přes den taky natvrdo vypnout a zapnout jestli se to chová stejně jako u mne.
Graff_cely.jpg
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am
Reputace: 6

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Mojm10 »

Pokud je MPPT pomale, muze to byt zapnutou funkci 'shadow scan' apod. v PV Masteru.

A take, ja nejsem schopny 'okem' poznat zda sviti tak, ze PV dava 80 az 800W. Zalezi take na panelech. Mam dve pole s ruznymi panely a jedny se 'vybudi drive' ale druhe zase rychleji nabihaji vykonem jakmile se chytnou.

Otestovavat mppt jde, kdyz se honi mraky.
Zdenal
Příspěvky: 20
Registrován: pát čer 04, 2021 3:18 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenal »

Pokud se po restartu systém “probudí” a jedná se o opakovaný problém, asi bych to řešil s dodavatelem nebo GoodWe podporou. Já toto chování nepozoruju. Může být problém v daném výrobku nebo je zakopaný pes v nastavení PV mastera, jak naznačeno výše. Můj FW je 060616.
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am
Reputace: 6

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ringo »

To JirkaFM: Já mám výkon 4,4kWp a za difůzního světla mi to dělá teď 300W ale náběh mám téměř linerní. Firmaware mám o číslo nižší 070717 ale také mám typ střídače asi starší - 9010KETU208W0569 - ty tam máš KETU218.
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek