GoodWe ET série firmware

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Mojm10 »

Zdenal píše:Ano, v PV Masteru je aktuálně status Off-Grid. Odpojení od distribuční sítě udělal rozvaděč sám, když jsem v nastavení vybral pracovní režim Off-Grid. Nebyla potřeba instalovat žádný přepínač sítí. SEMS portál nereportuje žádné prodeje ani nákupy. Elektroměr od přepojení posledních spotřebičů na zálohu neudělal žádnou změnu, takže skutečně nic z venku neberu.
Denní generaci se snažím spotřebovat, ale samozřejmě něco zůstane na střeše. Plánuju dokoupit bojler a klimatizaci (která by momentálně hodně bodla). To by mělo pomoct zpracovat toho ještě víc a na té střeše nechávat minimum. Momentálně zpracuju asi 70% vyrobené energie.
Dej si pozor, ať je DS galvanicky odpojená od back-upu. Myslím si, že jediné co udělá přepnutí v PV masteru je to, že rozpojí přes relé AC výstup s backupem, které jsou normálně spojené. Ale back-up nesmí být spojený s DS, nebo jiným zdrojem. Mohlo by dojít k poškození měniče. V horším případě někoho zabít, když by se pracovalo na vedení.
jirieibel
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 17, 2021 11:41 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od jirieibel »

Ahoj,
používám GW10K-ET s fw 616. Často se stává, že měnič spustí selfcheck. Dříve jsem si toho nevšiml ale po instalaci UPS pro server mi od UPS příchazí hlašení o výpadku.

Nemá někdu tušení pro se měnič sám spustí tuto kontrolu?

Většinou se to stává v noci ale o víkentu to udělalo i 5x během dne.
Díky za info J.
paja-fve
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 20, 2020 4:30 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od paja-fve »

PVMaster v Alarmech píše co?
GW8K-ET (FW.614), 4.4kWp CanadianSolar365 - 2S Vychod, Jih, PylonTech Force H2 7.2kW.
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ringo »

Mojm10 píše:
ringo píše:
PV Mater V4.2.9, Godwe GW10K-ET firmware 0404413 v režimu normální -on-Grid - V pokročilém nastavení mám položku "Boční nesymetrický výstup připojený k síti" u které bohužel není žádná volba (to přepínací tlačítko tam není) - popis Zapnutím tohoto tlačítka povolíte třífázový nevyvážený výstup připojený k síti. Před pár dny jsem začal panikařit že mi to jede pouze v symetrickém režimu, nicméně když se podívám na parametry-systémová data tak "Výstup na síti1" se často liší od "výstup na síti2" či "...3" (memontálně např. 0.82kW, 0,32kW a .52kW) Při malých zatíženích (dp 200W) to bývá shodné. Můžete mi prosím někdo objasnit co tedy tato volba znamená a proč nelze zapnout/vypnout.
Ještě v přehledu vidím stav měřiče netestováno - mohu bez obav spustit test a co se během testu vůbec děje?
Mam 4.2.9 v aj. Export power limit zapnout, powerlimit zadat hodnotu napr 10000., Grid-connected side unbalanced output zapnout. Nevimproc by tam to tlacitko nemelo byt.
Tak záhada vyřešena. To počeštění PV Masteru není dodělané - na některých položkách to zobrazuje nesmysly a proto chybí i to tlačítko (monžná je někde za rohem). Když jsem přepnul PV master do angličtiny tak je nyní vše v pořádku ;) Měl jsem podezření dlouho ale nemohl jsem najít to volbu jazykové mutace která svítí hned na první stránce po spuštění :?
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

Dnes jsem nedobrovolně prozkoumal další "funkcionalitu" (mám fw 020214)
Měl jsem střídač v režimu "Off-Grid mode" a v noci jsem měl poněkud vyšší spotřebu (klimošky), baterky (Pilon PowerCube H1*7) a soc jsem záměrně nechal klesnout na 10% s tím, že to vypadalo, že mi to vyjde a po rozednění dososám. Bylo to o chlup, ale nevyšlo to - GW vypnul BackUp výstup (mám nastaveno DoD na 90%) a přepínač sítí mě přehodil na Čezáka. Potud to je OK, ale pak jsem se nestačil divit. I když se baterky celkem hezky dososaly, tak dokud nebylo SOC nějakých 40%, tak GW tvrdošíjně odmítalo zapnout BackUp s tvrzením, že "Self consumption mode is off".
Jakmile SOC přelezlo 40%, BackUp výstup se nahodil a vše chodí "jak za mlada".
Takže pokud to někoho potká, neklesejte na mysli, BackUp není KO, ale jen si vzal na chvíli dovolenou ;)
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Mojm10 »

Muzes nejak popsat, jak ten prepinac siti funguje? Snazim se dosahnout stejneho vysledku: Offgrid s automatickym prepnutim. Nyni mam triolohivy prepinac, tzn. musim jit a fyzicky to prepnout a jeste v PV masteru nastavit. A opavne pri prepnuti zpet.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od mypower.cz »

Panove dovoluji si podotknout, ze oproti puvodnimu dotazu jste v tomto vlakne uz hodne mimo tema. Doporucuji zalozit nove tema, pokud se to netyka primo puvodniho dotazu. Prepinani siti je fakt mimo tema. Dekuji za pochopeni.
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ringo »

Po delší době se mi podařilo se trochu zorinetovat v HA a InfluxDb a sumarizovat data z měniče. Bohužel je tam problém že např. při hlavním odběru cca 2 kw (hlavně 1f invertorové tepelné čerpadlo) si to přicucává cca 350 W do stejné fáze 1 a dalších dvou to naopak exportuje 2*130 W. Tento export/import se téměř nezmění i když přikon na této fázi klesne na 1kW, výrazněji klesne (na pár desítek W v každé fázi) až když se čerpadlo vypne a zůstanou tam desítky W z jiných spotřebičů.
Máte to taky tak nějak podobně nebo se mám pokusit nějak laborovat z cívkami měřičů či pod?
Nebo ten střídač může být rozhozen chodem invertoru?
Nebo je to problém starého FW 040413? ...
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od rob.brno »

Tuším, že to to "prosakování" mezi fázemi byl problém hlavně Solaxu. A dost možná, že je to i nedokonalost GW a nedá se s tím nic dělat.

U střídače GROWATT 10k toto nepozoruji, umí klidně na jedné fázi 2kW ven a 3kW dovnitř. Zase mi ale na něm doposud nefunguje fázová asymetrie. Možná k její funkci potřebuje připojené baterie.
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ringo »

Tak konečně se mi podařilo přidat i ty grafy z Goodwe - na třetím v pořadí by to "prosakování" mělo být dobře vidět. Ten hrb na začátku je z doby kdy byla baterien a spodní hranici nabití a ten konec, je zase z doby kdy zátěž na fázi převýšila maximální výkon střídače pro fázi, takže to je v pořádku. Časy 11-12 a 14-15 to je to co se mi nelíbí - 300-500W odběr z f1 a na dalších dvou fázích to do sítě cpe téměř konstatních 2 * 120-130 W. Těch 2*130W téměř odpovídá celkové zátěži na backup výstupech, ales píše bych chápal kdyby si toto číslo přicucával než exportoval, tak nevím jestli to nějak souvisí nebo je to jen náhoda.
Jinak ještě jedna info - dnes mě postihl krátký výpadek a v exportu dat z ČEZ portálu je tento výpadek zaznamenán.
Obrázek
Obrázek
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Mojm10 »

Resil jsem toto take. Merim pred elektromerem a je tam v podstate porad 300-500W spotreby na jedne fazi a dodej do ostatnich dvou cva 130W. Zkusil jsem vsechno. Vychazi mi to na nejakych cca 4-6 kWh za den. Ty pochytam do vody pres wattrouter, ale samozrejme me stve ze si je musim koupit.

Reseni pro me spociva v tom, ze mam prepinac siti a jedu offgrid (prepnutim mezi backupem a AC a odpojenim DS). Za par tydnu to ale prestane davat, tak se zase pripojim). V budoucnu vymenim wattrouter za greenbona a tim vyresim prebytky v offgridu.
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ringo »

Mojm10 píše:...podstate porad 300-500W spotreby na jedne fazi a dodej do ostatnich dvou cva 130W. Zkusil jsem vsechno. ..
A to rozložení je stále stejné - spotřeba stále na stejné fázi? A když jste tedy zkusil všechno - když ten spotřebič s tou největší spotřebou přesunu na fázi 2 tak pořád bude sosat z fáze 1 ? (samozřejmě dokud výkon střídače na fázi 2 stačí spotřebě na té fázi potom je jasné je že si přicucna na 2). To přicucávání se nezmění ani když vypnu backup výstupy?

Omlouvám se že tak vyslýchám, ale raději se ptám abych se zbytečně nepouštěl do zbytečných pokusů. Ten offgrid použít nemohu, to by mě mě aktuální spotřebu bez nějakých odlehčovacích či přednostních relé neutáhlo.
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC
Bojkas
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 25, 2021 8:11 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Bojkas »

Ahoj, jsem tu nový, mám od pátku 8kWp elektrárnu, střídač GoodWe 10 ET a k tomu 10,6kWh baterie Pylontech H2 Force. Mám to vše propojené s HA a sleduju, jak mi pořád probíhá nákup. Má běžná spotřeba je nějakých 10kWh denně bez topení, ale sestava mi dle všeho bere cca 150W za hodinu, ať už jedu plně na slunce, nebo celý večer z baterií. Co jsem si tak přečetl diskuzi, je to asi neřešitelný problém, pokud nechci jít do OFF-GRIDu, je to tak? Mám nastavený zákaz přetoků do sítě, tak jsem myslel, že to bude kvůli tomu, že to nestihne hlídat. :-/
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Brbla píše:Dnes jsem nedobrovolně prozkoumal další "funkcionalitu" (mám fw 020214)
Měl jsem střídač v režimu "Off-Grid mode" a v noci jsem měl poněkud vyšší spotřebu (klimošky), baterky (Pilon PowerCube H1*7) a soc jsem záměrně nechal klesnout na 10% s tím, že to vypadalo, že mi to vyjde a po rozednění dososám. Bylo to o chlup, ale nevyšlo to - GW vypnul BackUp výstup (mám nastaveno DoD na 90%) a přepínač sítí mě přehodil na Čezáka. Potud to je OK, ale pak jsem se nestačil divit. I když se baterky celkem hezky dososaly, tak dokud nebylo SOC nějakých 40%, tak GW tvrdošíjně odmítalo zapnout BackUp s tvrzením, že "Self consumption mode is off".
Jakmile SOC přelezlo 40%, BackUp výstup se nahodil a vše chodí "jak za mlada".
Takže pokud to někoho potká, neklesejte na mysli, BackUp není KO, ale jen si vzal na chvíli dovolenou ;)
Jo přesně, tak to jsem měl na mysli :-))) Taky mě to vylekalo, holt si ta bedna žije svým životem.
cipis
Příspěvky: 4311
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od cipis »

Tohle je ale normální chování, já to mám u jiného zařízení ještě ostřejší, vypne při 20% baterek a nepřepne se zpátky, dokud ty baterky nejsou na 100%. Je to BackUP, tj. zálohování a jaký má smysl přepnout na zálohování, když je baterka "slabá"?
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Ano to dává smysl. V PV masteru mám nastaveno 80% DOD a přepnutí v HA mám na 29%. Pokud to neklesne k těm 20%, tak se BackUp nevypne. Pokud ano, dojde k vypnutí backup výstupu a jeho opětovné aktivaci při 40%.
Pavel-Havel
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:26 am

Re: GoodWe ET série firmware a HDO

Příspěvek od Pavel-Havel »

Při přepnutí měniče Goodwe ET 10 na režim odpojený od sítě pomocí konektoru DRED ze spínače HDO dochází v pětiminutových cyklických intervalech ke střídavému odběru z baterie a ze sítě. Nevíte někdo co s tím ?¨
Přílohy
9.10.2021 perodické přepínání 1.jpg
paja-fve
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 20, 2020 4:30 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od paja-fve »

Ten odběr 15kW je reálný?
GW8K-ET (FW.614), 4.4kWp CanadianSolar365 - 2S Vychod, Jih, PylonTech Force H2 7.2kW.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od rob.brno »

Bojkas píše:Ahoj, jsem tu nový, mám od pátku 8kWp elektrárnu, střídač GoodWe 10 ET a k tomu 10,6kWh baterie Pylontech H2 Force. Mám to vše propojené s HA a sleduju, jak mi pořád probíhá nákup. Má běžná spotřeba je nějakých 10kWh denně bez topení, ale sestava mi dle všeho bere cca 150W za hodinu, ať už jedu plně na slunce, nebo celý večer z baterií. Co jsem si tak přečetl diskuzi, je to asi neřešitelný problém, pokud nechci jít do OFF-GRIDu, je to tak? Mám nastavený zákaz přetoků do sítě, tak jsem myslel, že to bude kvůli tomu, že to nestihne hlídat. :-/
Je to napsané v manuálu - střídač může stabilně z DS odebírat až 100W. Nejspíš je to dané použitím technologie měřících traf nacvakávaných na vodič, čidla se mohou navzájem rušit. Solax nebo Growatt používají k snímání toku na patě domu modbus elměry, které jsou přesnější.
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ringo »

Spíš si myslím že to bude interním zapojením střídače nebo jeho algoritmy než měřícími trafy, protože samotný střídač ten odběr vykazuje (naproti tomu zřejmě i v tomto případě bude ukazovat i dodávku do sítě na jiných fázích). Kdyby to bylo jen chybou měření trafy a vše ostatní fungovalo ideálně tak by GoodWe vykazovalo nulu na rozdíl od elektroměru distributora.
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek