GoodWe ET série firmware

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
ersiensi
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 25, 2019 9:41 am
Bydliště: Martin

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od ersiensi »

Zdenek Vojc píše:Je to dost nesrozumitelné. Lze tam sledovat nějaké souvislosti?
Legenda obrázka je vľavo dole. Práveže tie súvislosti hľadám :lol: Jednoducho sa rozhádzala výroba, bezdôvodne klesala, čo zároveň spôsobovalo dososávanie z DS. Ale mám ešte jedno podozrenie a musím to odsledovať, že by to mohla robiť sušička prádla, ktorá má tepelné čerpadlo. Dnes ju šoférovala moja polovička, ale neviem kedy, pretože sa to miešalo s práčkou a takto dookola po celý deň. Zistím a uvidím.
Zdenek Vojc
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 19, 2020 11:47 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Zdenek Vojc »

Ano už to vidím. To je opravdu rozlítané +-500W. Ty měr.trans. + smart meter máte opravdu na správném místě podle nákresu v manuálu ? Nemůže je něco rušit, kudy vedou od nich kablíky? Zkoušel jste jejich test v pv masteru. Mě nešel dokud nebyla připojená baterie.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od tomas »

Proč jste se rozhodili pro GoodWe ET když jsou i jiné střídače? Já to porovnával se Solaxem a došel jsem k závěru že GoodWe ET má výhodu snad jen v tom, že je asi o 6 tisíc Kč levnější. To kvůli tomu UPS módu?
Dal jsem zde pro porovnání grafy od Solaxu:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 62#p144662
Můžete tu dát někdo pro porovnání grafy GoodWe ET z distribučního portálu jak ho vidí distributor?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

tomas píše:Proč jste se rozhodili pro GoodWe ET když jsou i jiné střídače?
Protože v době, kdy jsem si Ítýho (ET-10K) pořizoval, nebyl ještě X3-hybrid na trhu, jenom se o něm mluvilo a já nemohl čekat.
rob.brno
Příspěvky: 958
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od rob.brno »

tomas píše:Proč jste se rozhodili pro GoodWe ET když jsou i jiné střídače? Já to porovnával se Solaxem a došel jsem k závěru že GoodWe ET má výhodu snad jen v tom, že je asi o 6 tisíc Kč levnější. To kvůli tomu UPS módu?
?
To srovnání Solaxu vs Goodwe by mě taky zajímalo. GW má umět nabíjet aku z přebytků na AC straně, to je výhodou při druhé souběžné ongrid FVE. Co tak v těch různých nabídkách vidím, tak se mi zdá, že je nabízen GW podstatně častěji.

Mám info, že cca za měsíc má na trh vstoupit(k současným třem) další výrobce s asymetrickým střídačem.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

Myslím, že už se to tady někde řešilo, ale pro přepnutí Solaxu při výpadku gridu do BackUp režimu je udávaná: "Spínací doba< 2 s". Tehdy nebylo možno to ověřit, teď už nejspíš ano - "tomas", testovali jste to ?
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od tomas »

rob.brno píše:GW má umět nabíjet aku z přebytků na AC straně, to je výhodou při druhé souběžné ongrid FVE.
Jako toto? viz šipka
zátěž nebo zdroj
zátěž nebo zdroj
To podle mne není žádný zázrak, to umí snad každý HV hybrid. Nenašel jsem ovšem ještě takový, který by ten druhý zdroj udržel v chodu i bez distribuční sítě (s funkcí mikrosítě). I když Solax umí paralelní chod více kusů střídačů i bez distribuční sítě, ale jiný zdroj (cizí střídač) neumí, frekvenční posuv tam není naprogramován a střídače musí spolu komunikovat. Dodavatel Solaxu mne informoval že by se to muselo doprogramovat do firmware, ale hardwarově by to neměl být problém.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od tomas »

Brbla píše:Myslím, že už se to tady někde řešilo, ale pro přepnutí Solaxu při výpadku gridu do BackUp režimu je udávaná: "Spínací doba< 2 s". Tehdy nebylo možno to ověřit, teď už nejspíš ano - "tomas", testovali jste to ?
Podle mého pozorování mne to přijde že Solax má na nouzovém výstupu EPS něco jako sofstart, že to plynule najíždí od nuly. No a protože my používáme tyto přepínače:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 1&#p120761
tak ten přepínač přepne ještě o něco později, až je dostatečné napětí které přepne přepínač a ten softstart to tedy moc nevyužije. Takže to asi ty 2s trvá. Kdybychom použili přepínač který drží v poloze na síti pomocí napětí sítě (s trvalou spotřebou) a po výpadku sám (silou pružiny) přepne na EPS, potom by to bylo rychlejší a využilo by to i ten sofstart, ale nic takového jsem na trhu nenašel a navíc by to mělo trvalou spotřebu.

Nová verze Solaxu G4 by měla přepínat do 10 ms:
https://www.solaxpower.com/x-ess-g4/
zřejmě tedy bude zrušený ten softstart a přepínač sítě už asi také nebude nutné použít.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
rob.brno
Příspěvky: 958
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od rob.brno »

tomas píše: To podle mne není žádný zázrak, to umí snad každý HV hybrid. Nenašel jsem ovšem ještě takový, který by ten druhý zdroj udržel v chodu i bez distribuční sítě (s funkcí mikrosítě). I když Solax umí paralelní chod více kusů střídačů i bez distribuční sítě, ale jiný zdroj (cizí střídač) neumí, frekvenční posuv tam není naprogramován a střídače musí spolu komunikovat. Dodavatel Solaxu mne informoval že by se to muselo doprogramovat do firmware, ale hardwarově by to neměl být problém.
To by měl umět Victron, alespon podle zapojení na neosolar.cz. Tuším, že komunikace mezi ním a ongrid střídačem žádná není, Victron výkon ongridu omezuje nadfrekvencí.
Ale Victron už není allinone řešení.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od tomas »

Ano, umí to Victron, Studer, SMA, ale zatím žádný střídač bez trafa a s HV akumulátory, tedy mimo velká průmyslová řešení, tam je toho spousty, ale pro domácí použití nic.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od dave »

Brbla píše:
rob.brno píše:

. . .V reálu je výkon měniče GW10K jen kolem 3x 2,7kW.
toto tvrzení je nebetyčná KRAVINA, to může tvrdit jen :uh:

V loňském roce, konkrétně 22.6.2020, jsem měl maximální okamžitý příkon z panelů 11320W a do BackUpu mi šlo 10688,83W, zbytek šel do baterek (jedu v režimu ostrov). Po fázích to nemám, ale v GreenBono mám nastavené omezení na 3600W/fázi, takže každá fáze přes 3,5kW.

Letos mám od února logování do MariaDb a tahám to ven do Grafana, takže mužu postnout i grafy, ale zatím to nebyla žádná sluneční hitparáda. V logu jsem našel, že v jednom okamžiku došlo k přetížení druhé fáze na 4,2kW a měnič to ustál. Maximální letošní příkon ze střechy jsem měl 7,32kW. Když chvilku počkáte, tak se logu dočkáte (je to jen o *sun* ). Jen jsem zvědavej, jak chce "rob.brno" svůj vejmysl případně dokázat.

Data do DB tahas priamo z GW? alebo ako to funguje? dik
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Brbla »

dave píše:
Data do DB tahas priamo z GW? alebo ako to funguje? dik
Je to tak, z GW získávám data dotazem v loální síti (UDP protokol) ve 30s intervalech (jde to zkrátit, ale na úkor spolehlivosti) a zpracovávám to v HomeAssistant (plugin pro stahování dat je dostupný na GitHub). Dostanu 88 hodnot (proudy, napětí, teploty, chybový hlášky, SOC, SOH atd.) z toho tak 20 je zajímavejch. Co šlo, to jsem přokontroloval vlastním měřením a kde je potřeba, dělám "korekci", hodnoty ale celkem seděj. Trochu nepořádek dělá skutečnost, že hodnoty nejsou změřeny v jeden okamžik, to ale v zásadě ničemu nepřekáží. Co nedodá GW, měřím si sám.
Sady
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 03, 2021 1:50 pm
Bydliště: Krmelín, okr. FM

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Sady »

Dobrý den,
teď jste mě s tím měřením na GW bez baterek postrašili. Chci koupit starší GW5ET a vyměnit jej za můj 1f Kostal PIKO 3.0, protože bych rád asymerii a využil co nejvíce el. energie z FV 3,1kWp. baterie nebudou použity, chci jen tu asymetrii, přetoky do sítě mám legální od roku 2006 :-), kdy se rozběhla moje FVE. Jde ten GW5ET vůbec bez baterek plnohodnotně provozovat??
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od dave »

Brbla píše:
dave píše:
Data do DB tahas priamo z GW? alebo ako to funguje? dik
Je to tak, z GW získávám data dotazem v loální síti (UDP protokol) ve 30s intervalech (jde to zkrátit, ale na úkor spolehlivosti) a zpracovávám to v HomeAssistant (plugin pro stahování dat je dostupný na GitHub). Dostanu 88 hodnot (proudy, napětí, teploty, chybový hlášky, SOC, SOH atd.) z toho tak 20 je zajímavejch. Co šlo, to jsem přokontroloval vlastním měřením a kde je potřeba, dělám "korekci", hodnoty ale celkem seděj. Trochu nepořádek dělá skutečnost, že hodnoty nejsou změřeny v jeden okamžik, to ale v zásadě ničemu nepřekáží. Co nedodá GW, měřím si sám.
Mam Loxone...nieco cez InfluxDB,telegraf a Grafanu mam uz rozbehnute...FVE je v plane a prave ten GoodWe 10k menic.
Zvazujem este pripadat Modbus elektromer pred a za menic aby som mal "live" data, alebo v reale staci to co ziskas z UDP?
Aj podla toho v HA nieco spinas (nahradata Wattrouter) alebo je to cisto na statistiky?

Dik
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Quickyprd »

Sady píše:Dobrý den,
teď jste mě s tím měřením na GW bez baterek postrašili. Chci koupit starší GW5ET a vyměnit jej za můj 1f Kostal PIKO 3.0, protože bych rád asymerii a využil co nejvíce el. energie z FV 3,1kWp. baterie nebudou použity, chci jen tu asymetrii, přetoky do sítě mám legální od roku 2006 :-), kdy se rozběhla moje FVE. Jde ten GW5ET vůbec bez baterek plnohodnotně provozovat??
Pozor! Plná asymetrie u 5kW verze je max.8A na fázi...tedy cca 1800W. Asymetrie znamená, že dokáže dát těch 1800W výkonu do jedné a do zbylých klidně nulu. Symetrický by měl 3x600.
rouchi
Příspěvky: 63
Registrován: čtv čer 11, 2015 7:22 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od rouchi »

Ja bych ještě přidal ke zkušenosti co mám nově získanou s GW ET 10
při využívání asymetrie při dlouhodobějším zatížení 3kw/F 0,1kw/F2 a 0,2kW/F3 mi to spolehlivě a stabilně fungovalo jenom do menšího osvitu cca 4 - 4,5kW z PV, jakmile byl osvit lepší tak po 5 - 15 min minutách spadne menič do chyby DC injection High (řešil jsem to s podporou solidpower, ale jejich reakční doba je dost žalostná)

takže jsem vlastně s řešením přišel sám - pomohlo lepší rozložení zěteže (jedná se o servery, takže jsem jenom udělal nový přivod a jednotlivé servery přepojil na více fází, takže teď je zátěž cca 1/1/0,8KW a už to chodí zase v pohodě a chyba prestala vyskakovat...
osobně tedy pochybuji o plné asymetryčnosti měniče alespoň podle mých zkušeností....
Vše připojeno pouze přes Ongrid výstup - napojeno na síť a pouze při dostatku osvitu to bere energii z panelů / baterek....

Nevím jeslti je vám to tady na foru zřejmé, ale na měničích GW ET funguje napájení z baterií na obou výstupech, na backup výstupu funguje i při výpadku sítě tam pak samozřejmě ongrid výstup nedodá nic tam se to chová jakoongridový měnič...
(nevím jak fungují jiné měniče) ale je to i důvod proč musí být hlídání a odpojování elektrárny/ připojky pomocí HNR, jak popisuji v nějakém jiném tématu...
jinak já mám verzi firmware 615, tak nevím jeslti to je nějaká prehistorie, a nebo něco nového...
Dálší problém co jsem s měničem měl, je že při připojení většiny domácnosti na backup výstup mi měnič i pres nastavení limitů vybil baterky pod nastavenou mez (20% a furt jí žral dál), to jsem zatím "vyřešill" tak že backup výstup v podstatě nepoužívám a čekám jestli to nějak dopadne přes řešení solidpower/goodwe - to jsme řešili už asi někdy před vánoci a finální vyjádření nemám, asi se budu muset zase připomenout...
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od Quickyprd »

Díky za poznatek, tedy pro mě další hřebíček do rakve možnosti GW ET. Jelikož jsem měl právě plán dát většinu spotřeby na jednu fázy. Kdybych to totiž hodil rovnoměrně na tři, tak bude klidová spotřeba domů tak nízká, že by to asi ani nedavalo z baterie, ale bralo ze sítě, co tu tak čtu (když není slunce samozřejmě).
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od dave »

na servery/minining to tiez planujem...momentalne cca 2-2.5kw odber.
Pri tych 3kw sa tam mozno nieco prehrieva a preto to vypadava (ako ochrana). Rozhodit to na 2-3 faze ako si to spravil tiez nebude problem. dik za info

Teraz prave zvazujem GoodWe ET 10 aj kvoli moznosti Pylontech Force bateriek, viem ze boli min rok problemy s FW ale predpokladam ze tym ze to ma dost ludi, firmy to dalej instaluju tu aj v DE , tak je tlak na vyrobcu aby na tom makal.
Mimo toto je este RCT ale tym sa to predrazi a nie je rozsireny tak moc ako GoodWe, alebo este ten Solax...sice som sa pytal na nejaku skusenost po roku, co to riesili ale nic som sa nedozvedel (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 7&start=60)
Hlavne "plus" solax je ten EPS ale musis aj tak extra box dokupit aby to slo, EPS spravi udajne nizsiu spotrebu. Ale podobnu budes mat aj u GoodWe ked nepouzivas backup (nepotrebujem ho).
K Solax nejde dat PylonTech Force ak to spravne chapem, takze so Solax bateriami sa to zase predrazi.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od tomas »

rouchi píše:Ja bych ještě přidal ke zkušenosti co mám nově získanou s GW ET 10
při využívání asymetrie při dlouhodobějším zatížení 3kw/F 0,1kw/F2 a 0,2kW/F3 mi to spolehlivě a stabilně fungovalo jenom do menšího osvitu cca 4 - 4,5kW z PV, jakmile byl osvit lepší tak po 5 - 15 min minutách spadne menič do chyby DC injection High (řešil jsem to s podporou solidpower, ale jejich reakční doba je dost žalostná)

takže jsem vlastně s řešením přišel sám - pomohlo lepší rozložení zěteže (jedná se o servery, takže jsem jenom udělal nový přivod a jednotlivé servery přepojil na více fází, takže teď je zátěž cca 1/1/0,8KW a už to chodí zase v pohodě a chyba prestala vyskakovat...
Také to mohlo být účiníkem, jestli se jedná o servery kde jsou pulzní zdroje bez korekce účiníku které berou energii jen ve vrcholu sinusovky, tak se není co divit že měnič byl přetížen velkými proudovými rázy které neměly sinusový průběh.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
paja-fve
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 20, 2020 4:30 am

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvek od paja-fve »

ja mam na GW8ET FW 614, predtim bylo neco jako 514. Predpokladam,ze i Cinan aktualizuje smerem vzhuru. Asymetrii to ma vcelku dobrou - 8x za den se mi spina dohrev vody s prikonem cca 2.5kW/1f ohmickym a s kratkym zakmitem to zvladne uregulovat. Ale mam zatim data jen "per voko" z PV Masteru.
GW8K-ET (FW.614), 4.4kWp CanadianSolar365 - 2S Vychod, Jih, PylonTech Force H2 7.2kW.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek