Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pát úno 26, 2021 5:33 pm

GoodWe ET série firmware

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.

GoodWe ET série firmware

Příspěvekod Zdenek Vojc » stř úno 10, 2021 8:27 am

Zdravím vás,
Goodwe ET 10kW
02.02.2021 jsem řešil VAC failure (to bylo nepřipojenou baterkou) na svém měniči se supportem Goodwe a oni mi mimochodem řekli, že mám starý firmware a že až bude měnič online, mám jim dát vědět a oni provedou upgrade na nejnovější.
Nyní mám v měniči verzi 040413.
Jakou tam máte vy?
Zajímalo by mě co nový firmaware řeší. Je to někde napsaný?
Třeba v on-grid módu jsou přetoky do sítě jsou příšerný, hlavně pří menších spotřebách to nestíhá sledovat křivku a posílá 150W z baterky do sítě. To by chtělo určitě poladit.
Díky a zdravím
Zdeněk Vojč
Zdenek Vojc

Re: GoodWe ET série firmware

Příspěvekod Mojm10 » čtv úno 11, 2021 9:47 am

Nevim jak je to s firmwarem v menici, mam 020115, tak bych mel asi taky updatovat.

Kazdopadne nove funkce se objevuji s updatem PV masteru, naposledy Custom safety parametry, docela fajn.

Souhlasim, ze rychlost je pomala. Napriklad u indukcni plotny ktera spina napr. 0,5 Hz, je to tragedie. Vetsinu pretoku alespon stiha wattrouter resp. bojler. Za 24 hodin takto pobere asi 0,2 kWh.
Mojm10

Příspěvekod Brbla » čtv úno 11, 2021 6:18 pm

Mám firmware 020214.
Dalo by se sem "lehce nahodit", jak požádat o update a jak to pak probíhá ?
Brbla

Příspěvekod Zdenek Vojc » pát úno 12, 2021 8:58 am

Napsal jsem na support Goodwe, odkaz jsem našel na jejich stránkách. Řešil jsem tu VAC failure hlášku.
A ozval se mi někdo z Mnichova. Nejsem si vědom, že bych někde udával verzi firmwaru. Klidně bych mu napsal, že je inverter online, ať do upgraduje. Jenže znáte to jak je to s firmwarama. To může být horší než lepší.

from:
gdwsupport.de@portal.zohodesk.eu

Dear Mr. Vojc,

thank you for your message.

Yes you are right, as long as no PV or Battery supplies sufficient energy, the output AC Voltage can't held at the desired level, resulting in a Vac error. This can also be shown during start and stop of the inverter. It is not an error but a information for you. However, I noticed a not up to date software on this device. To receive the latest software, please bring the inverter online and inform us. We will then start a software update.

With best regards
Rico Weist

Technical Support

GoodWe Europe GmbH

A Fürstenrieder Str. 279a, 81377 München, Germany

T +49 39484 976363

H www.goodwe.com

Geschäftsführer: Thomas Häring, Gang Fang

Firmensitz: München

Handelsregister Amtsgericht München, HRB 244934, DE321602051, WEEE-Reg.-Nr. DE 33154372

Please consider the environment before printing this email. Thank you!
Zdenek Vojc

Zpět na Hybridní elektrárny