Ostrovna chalupka

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
qq357
Příspěvky: 57
Registrován: pát bře 15, 2013 7:12 pm

Re: Ostrovna chalupka

Příspěvek od qq357 »

Jahodováku,na mě se tu směje Honda(Japan) s generátorem Lorenz,kompletovaná ve Španělsku a i svařuje už 12 let.
Ale k plynu.V rodině jsme na to jezdili už v padesátým.To byl pravěk jen trochu větší než ty tvá auta.Jezdil jsem i na naftalínový kuličky,Wartgburga jsme naučili žrát propan-butan i toluen.To byl pravěk,dnes tě za to roztrhají.
Dokonce jsem si před pěti lety takto nechal zprasit fungl nový auto.V autorizovaným servisu,multivstřik,přimazávání,věčný seřizování.V 70 000km neopravitelná hlava motoru.Rezumé znalce:není to vhodné do moderních 4 ventilů.Dnes to montují jen do vývojově starých motorů.
Heron tím lape šetřílky a ti ať si ostrov nepořizují.
technické zázemí pro chov bizona amerického,podporované ostrovní FVE
qq357
Příspěvky: 57
Registrován: pát bře 15, 2013 7:12 pm

Re: Ostrovna chalupka

Příspěvek od qq357 »

Kobi-to je ono!Žere to svíčky,malý výkon,zahušťuje olej,vyšší spalné teplo.A ventily déláš?
Současný benzin s biosložkou je vrah karburátorů,pokud to v něm necháš dýl stát.U mě to běhá denně,aspoň čerpadlo v hlubokým vrtu.Brigs má aspoň automatickej sytič.
Ano Heron je ta ,,značkovější"čína s okopčeným motorem Honda,výhodnější je ta Bauhasovská značka,tam dávají 5 let záruku.Koupil jsem ji jako zálohu a je mechanicky mnohem hlučnější než stará Honda.Zatím běží rok a 2x opravovali.
technické zázemí pro chov bizona amerického,podporované ostrovní FVE
kobi
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 04, 2015 8:30 am

Re: Ostrovna chalupka

Příspěvek od kobi »

qq357 píše:Kobi-to je ono!Žere to svíčky,malý výkon,zahušťuje olej,vyšší spalné teplo.A ventily déláš?
Ak pod ventilmi myslis odvod tepla tak mam pripojenu flexi nerezhadicu von z budovy, inac to mam v zatvorenej kolni, kde otvaram dvere ked ide centrala, kvoli spalinam, dve male 300mm vetraky a ten vyvod to nezvlada odviest. Inac v zime celkom to zatazujem (4-9 hodin kazdy druhy den podla slnka) lebo mam velmi malo baterii zatial.
off-grid Victron: 5k MPII70 RS450/100 5S0P 540Wp východ 5S0P 540Wp západ 4x US3000C
záloha : 4S0P a 3SP Amerisolar 285Wp juh,Epever, 12xTesco mix110Wp olovo
gen : Heron LPG (nefunknčný momentalne)
qq357
Příspěvky: 57
Registrován: pát bře 15, 2013 7:12 pm

Re: Ostrovna chalupka

Příspěvek od qq357 »

kobi-ne,myslím sací a výfukový,aby to mělo ještě nějakou kompresi.A mít LPG v kotelně...abys měl kde bydlet
technické zázemí pro chov bizona amerického,podporované ostrovní FVE
bart
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 22, 2020 8:26 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Ostrovna chalupka

Příspěvek od bart »

zdravim,
moje zkušenost s LPG Heronem (8896318). Za mě celkem robusní čínska centrála, aspoň co se výkonu týče a obecně provedení. LPG jsem chtěl kvůli splodinám a také možnosti připojení na co největší palivovou "nádrž" (momentálně 2x 33kg lahve). Ve spojení s victronem má ale nějaký mouchy, výstup není nic moc, přeci jen to není invertor, ale victron má naštěstí dobře popsaný postup co a jak nastavit, takže nabíjení funguje, i když s většími ztrátami při nabíjení. Cca měsíc taky provozuju zbastlený automatický start, nějaký to arduino, servo na sytič.... starty většinou na první, druhý pokus, teď jak mrzlo tak to bylo podstatně horší, ale to je jen otázkou nějakých sw úprav v načasování startéru a sytiče. Co mi ale cekem vadí, je spotřeba, v manuálu 0,39 kg/kWh, mě to žere spíš tak 0,8. takže pro šetřílky to není. Co je naopak fajn je kultivovanější chod na LPG oproti benzinu a prakticky žádný splodiny.
Uživatelský avatar
el_salvadore
Příspěvky: 163
Registrován: pon led 28, 2019 8:39 pm
Lokalita: Považská Bystrica
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6000
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrovna chalupka

Příspěvek od el_salvadore »

Mam tu istu centralu ako bart ale trochu odlisne skusenosti. Len pre upresnenie, jedna sa o 5kW centralu s el. startom. Samotne startovanie na LPG je casto dost obtiazne, nastartovat to v zime da naozaj zabrat. Startovat ju manualne je z mojej skusenosti priam nemozne. Pri reklamacii tejto zavady vymenili starter ale bohuzial problem zotrval, aj ked je startovanie trochu lahsie, na prvy "brnk" to stale nieje, mozno tak na 10-15-ty...

Kazdopadne ma celkom zaujalo riesenie aut. startu. Ked som sa na to dotazoval dodavatela, bolo mi oznamene ze vyrobca sa tomuto spôsobu úprav nevenuje, hlavne preto, "že konštrukčne rámové elektrocentrály nezodpovedajú požiadavkám na “čistotu” výstupného napätia a frekvencie. Napriek tomu, maďarský autorizovaný servis robí tento spôsob úpravy v prípade zvláštnej požiadavky. Pre spoľahlivosť tohto riešenia používajú diely vyššej kvality, zvlášť kontrolný panel a preto je táto úprava finančne náročná. V závislosti od funkcií, sa cena takejto úpravy pohybuje od 500€. O tento druh úprav nebol preto na Slovensku záujem"...

Bart, mohol by si sa prosim ta podelit o tvoju upravu automatickeho startu na danej centrale? Idealne v novom vlakne nech to tu panovi zbytocne nezanasame "off-topic" diskusiou.
Ostrov. 6kWp/14,4kWh/2x3,5kW (12xCanadian Solar CS3Y490MS, 4xPylontech US3000C, 2xXTM-4000-48, VS-120)
JRM-666
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 08, 2021 8:11 pm
Bydliště: Prešov

Re: Ostrovna chalupka

Příspěvek od JRM-666 »

el_salvadore píše:Mam tu istu centralu ako bart ale trochu odlisne skusenosti.
Kazdopadne ma celkom zaujalo riesenie aut. startu.

Bart, mohol by si sa prosim ta podelit o tvoju upravu automatickeho startu na danej centrale? Idealne v novom vlakne nech to tu panovi zbytocne nezanasame "off-topic" diskusiou.
To by bolo celkom dobré urobiť extra vlakno lebo aj ja by som mal nejake otázky a návrhy ohľadom témy! :idea: :yes:
V pláne mám vystavbu absolutneho ostrova! Zatiaľ naberam informacie a dobre rady od členov fora! Dakujem za pochopenie. 0948833957
bart
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 22, 2020 8:26 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Ostrovna chalupka

Příspěvek od bart »

el_salvadore píše: Bart, mohol by si sa prosim ta podelit o tvoju upravu automatickeho startu na danej centrale? Idealne v novom vlakne nech to tu panovi zbytocne nezanasame "off-topic" diskusiou.
jasně, klidně se podělím, mám v plánu ještě nějaký změny, tak až je aplikuju, vystavím nové téma.
ChlapeczDediny
Příspěvky: 229
Registrován: sob říj 16, 2021 10:55 am
Lokalita: Juh BBSK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1700
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrovna chalupka

Příspěvek od ChlapeczDediny »

qq357 píše:JRM-666-když už tento čínskej zázrak,proč LPG?Z flašky to bude topný propan-butan.
Igor, z fľaše 10 kg na PB to bude 11 kg čistého propánu. Ten nezamrza.
3s2p Amerisolar 285 1,7 kWp JJV, Epever 5420AN, 14s100p LiIon 18650 12 kWh + JK BMS 200A, Epever iPower 5 kW

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek