Home Assistant + Studer

Diskuze, rady a návody ohledně HomeAssistant
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Home Assistant + Studer

Příspěvek od mgx »

DanoP ma so svojim c-kodom inspiroval a rozhodol som sa v tejto zimnej temnej dobe konecne doriesit integraciu studer XTM a Home Assistenta. Neviem ci som zle hladal, ale v podstate nic neexistuje. Okrem Studer portalu (kvalitu nekomentujem) a komercnych rieseni v cenach mimo reality. Takze cas nieco sa naucit a nieco spravit.

Vzdy som bol v HA len cisty BFU, takze mi to bude trvat trosku dlhsie, ale aspon sa mozem pohrat s designom/vizualizaciou, aj ked vysledok spravim asi v grafane a spol.

Ako nultu fazu som urobil ziskavanie dat z menica cez XCOM232i a lokalnu siet/Portal + RESTAPI broker a nacicavanie dat do HA (vyrobil som nieco ako studer senzor).
Aktualne mi uz data vo forme JSON objektu chodia raz za 30 sekund do HA. Trapna vizualizacia vyzera nejak takto

v dalsich krokoch sa skusim pozriet na rozparsovanie dat do premennych a ich zobrazenie. tam uz sa da inspirovat, napr. goodwee ma peknu integraciu.

ono HA by sa dal pouzit ako taky "poor man green bono aku" vytazovac, kde by pri urcitych stavoch mohol pripajat zataz (napr. cez shelly). Urcite to nebude take vymakane ako greenbono, ale nie kazdemu sa GB do rozvadzaca zmesti. Tiez nie je zadarmo...
Přílohy
Screenshot 2021-01-13 131420.jpg
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Home Assistant + Studer

Příspěvek od redcrown »

Paráda, jen tak dál. Vděčných ti bude určitě víc lidí, pokud se tedy budeš chtít podělit o kód.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Home Assistant + Studer

Příspěvek od mgx »

samozrejme, trosku to este dorobim, ucesem a upracem a zverejnim. poprosim trosku strpenia este. ale bude to velmi rana alfa verzia. chcel by som, aby to u mna doma slapalo aspon mesiac, aby som odladil aspon zakladne veci.
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: Home Assistant + Studer

Příspěvek od lubomirz »

mozno by stalo za uvahu sa podelit aj v rannom štádiu pretoze tu mozes najst programatora/spriaznenu dusu ktora ti pomoze vyriesit nejake veci, problemy atd. Je to samozrejme na tebe, je to tvoje dieta.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Home Assistant + Studer

Příspěvek od mobilik »

Bolo by to fakt fajn ak by niekto vedel nakodit a zverejniť komplet návod ako na to. Pretože originál je na prd...
Takže budem rad a ak treba prispejem kľudne na vývoj. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Home Assistant + Studer

Příspěvek od mgx »

Mensi sneak-peak.

data v JSON objekte (battery, energy, power). S tymto zatial uz hybat nebudem, na lokalny polling to chce aspon 2tyzdne-mesiac ladenia a na to zial nemam cas. A v garazi je zima :). +- to nejak ide, vacsia optimalizacia neskor/nikdy.

Zatial len POLL metoda, nie lokalna (docasne bude nutne StuderID), bez databazy len na event bus Home Assistantu. Zatial vypisujem aktualne data (+- menej presne, studer mera dost vselijako)
Neskor sa da dorobit lokalny parser beziaci na scom-e, ktory prelezie studer a bude krmit cez JSON home assistant.

ako zaklad pouzit toto:

https://github.com/hesso-valais/scom

influxdb/mysql a grafy budem riesit tento tyzden, zatial je tam len take male nic. na kazdu polozku sa da kliknut a pozriet poslednych 24/48h.
Přílohy
studer3.png
studer2.png
studer1.png
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm

Re: Home Assistant + Studer

Příspěvek od dave »

ahoj @mgx hladam ako tie data zo Studer dostat do InfluxDB a nasledne vizual do Grafana, pohol si sa s tym nejako dalej? pozeram ze je to uz nieco cez rok co si to riesil.

dik
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Home Assistant + Studer

Příspěvek od mgx »

Skus tuto: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... xe#p131037

Ak rozchodis upload dat do MQTT brokera alebo cez webapi do HA, tak dostat to do influx/grafany je zalezitostou 15tich minut. Staci si pozriet moje videa.

Zial lokalny poll ani remote poll neviem nazdielat. Treba si ho spravit na mieru. Dokumentacia ako na to tu je, treba len citat.

Rad by som ti zabalil moje riesenie, ale zial nejde to. Kovacova kobyla chodi bosa, nemam cas to ani dokoncit ani upratat.
Přílohy
Screenshot 2022-04-25 195701.jpg

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek