Dalsi nastaveni Infini 3f 10 kW

Měniče InfiniSolar
Odpovědět
frogale
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 02, 2021 12:35 pm
Reputace: 0

Dalsi nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od frogale »

Zdar kluci (a mozna i devcata).. Predem se omlouvam, jestli unasim vlakno nebo pisu offtopic..

Pred par tydny mi firma hradecka Rekupera osadila na strechu 12 panelu/400kWp a dodala lednici od Sunnycoldu ve ktere je trifazovy InfiniSolar a 7.2kWh Pylontechy.. Nejdriv jsem do toho nechtel sahat (zatim se resi dotace a povoleni k napojeni na DS), ale zvazuji, ze to kuchnu a napojim na USB pro kontrolu nastaveni. Nez to udelam, poradil by mi nekdo s chovanim, ktere ziskat predem neslo a i ted z nich vse leze jak z chlupate deky?

Jde mi o prikon samotneho menice, ktery mel byt kolem 100W, ale sledovanim prubehu nabijeni/vybijeni to vypada spise na dost pres 200W. Podle prispevku zde na foru to je asi znama nevyhoda InfiniSolaru, ale neni nejaka moznost, jak to resit treba prepinanim na noc do nejakeho jineho rezimu? Mackat instalovany "zaskok" a vypinat nejak rucne menic mi prijde uz kvuli relativne dlouhemu casu prepnuti nesmysl (pocitac mi pri tom bliknuti zdechne) a i jina elektronika pri takovych vypadcich urcite trpi.

Co mi prijde ale horsi, je cyklovani baterek. Jakmile dojde k vybiti pod urcitou uroven (dynamicky nekde mezi 25 a 50% podle nejakych jejich internich vypoctu) pokracuje nezatizeny menic se samovybijenim klidne az do 9%, kde baterky jednou kilowatou dobije opet na 25% (z DS) a zase vybije a zase nahodne nabije atd. Odhadem vic jak polovinu kapacity baterky vyflaka za den jen na svou rezii (dost mozna pres noc i vic), misto aby nechal baterky na 25% a cerpal si rezii z DS. Pylontechy pisou 6000 cyklu, ale s timhle chovanim jsem na polovine nebo i hur. Fakt je tohle normalni?

Inifini ma mit 3.3kW na fazi, ale dava zda se i mnohem vic (4.5kW mi v pohode drzel 10 minut). Nikdo mi ale nebyl schopny rict, jak dlouho to zvladne (minuty, hodiny?) a co se stane potom. Vypne se? Nebo sam udela nejaky bezvypadkovy bypass? Nemel jsem zatim tu kuraz to fakt zatezovat, kdyz o tom prd vim.

Kazdopadne predem diky za informace. Problematika FVE me docela chytla, ale informaci je na zacatek fakt moc :roll:
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: Dalsi nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od beethowen »

Tak každopádně firma to nedělala asi zadarmo, tak bych oslovil je, pokud nedodali, co slíbili. Z nás o tom nikdo neví jak je to zapojeno a nastaveno. ale zkušenost říká, že to úplně dobře nebude.
Jinak 400kWp na panel je teda docela slušné. To už máš asi přívod VN.
Obecně firma něco pokazila, dotace, atd. Nemyslím, že tu bude moc ochotných to řešit.
Možná. když tě ta FVE tak chytla, tak ses měl stavit prvně tady na kus řeči, minimálně, abys věděl co po firmě chtít.
Já osobně InfiniSolar nějak moc neznám, ale co se týče té klidové spotřeby, tak to tak nějak asi bude.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Dalsi nastaveni Infini 3f 10 kW

Příspěvek od marko250 »

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... =60#p76230

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=4326

Dá 3.3kW na fázi z solárních zdrojů a společně s DS i více.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek