Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Novinky, zajímavosti, věda a technika v oblasti solární energie.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od PavelR »

mypower.cz píše:
PavelR píše:Halt se neshodnem. To se stává.
rekace se mi nezdaji divny. Lidi se na to divaji svojim pohledem podle toho co od auta potřebují a srovnávají auto z článku se svými potřebami.
Pocit beru v tom že se to ještě nikomu nepodařilo tak mě to připadá jako výzva. Dle Tvé odpovědi teď přemýšlím proč toto auto vlastně udělali.
Třeba proto:
karelkilian píše:Výrobce označuje použitou technologii jako Never Charge (bez nabíjení). Touto myšlenkou zjevně zaujal celou řadu potenciálních zákazníků, neboť v rámci předobjednávek došlo k vyprodání limitované edice modelů Paradigm (dojezd 640 km) a Paradigm+ (dojezd 1609 km) během necelých 24 hodin.
Divný. Asi vydali další limitovanou edici - šlo mi zadat předobjednávku až k checkoutu.
Rozsoudí nás všechny tady asi až budoucnost. Uvidíme v čem budeme za 20-30 let jezdit. Doufejme že ne mhd. :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od mypower.cz »

PavelR píše:Divný. Asi vydali další limitovanou edici - šlo mi zadat předobjednávku až k checkoutu.
Rozsoudí nás všechny tady asi až budoucnost. Uvidíme v čem budeme za 20-30 let jezdit. Doufejme že ne mhd. :D
Duvod, proc blokovat dalsi predobjednavky a nevyrobit dalsi kusy nad puvodni limit mi nejak neni jasny. Trh je proveren a pokud jim to vyjde nad ramec jejich ocekavani, tak pro vyrobce jen dobre. Jsem si jist, ze to, ze mezi zakazniky nebude napriklad zdejsi diablo, nebo lubomirz je vyrobci rekl bych v zadni casti tela.
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od lubomirz »

aj s tym Never Charge pekne narazia v nasej geografickej sirke... mozno to bude fungovat volakde v Kalifornii ked neparkujes v garazi a jazdis strasne malo, ale UNIVERZALNE Never Charge to rozhodne nebude. Mala plocha :)

mam navrh : dajme si vsetci do Outlooku meeting na 31.prosinec.2029, 15:00, porozpravame o tom kolko takychto alebo podobnych trojkolek sme videli za cely rok na ulici. Ja tipnem ze to budu HODNE MALE cisla :)
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od rottenkiwi »

Zalezi kde ta ulica bude. :)
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od PavelR »

Jo s tím souhlasím. Pokud to někdo užije tak ať si to koupí proč né.
Asi to nebude přesně ta specifikace jako v té limitce. To by byl podraz na ty co si objednali lim edici.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od mypower.cz »

Proc se "vsazet"? Copak nekdo tvrdi, ze tohle je masova globalni zalezitost? Ze to takhle bude jezdit vsude za 10 let? Kde to kdo tvrdil? I kdyby to byly hodne male cisla tak co jako? To je jako nejaky problem? Ci problem to vlastne je?
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od lubomirz »

to nebola sazka, to bol tip.

V porovnani s klasickymi elektroautami je to proste prilis drahe, prilis neprakticke s prilis zlymi jazdnymi vlastnostami. Za 47k$ v Amerike kupia vela standartnych elektroaut VRATANE najlacnejsej Tesly. Skoda ze sa fesaci nepochvalili kolko kusov vypredali za tych 24 hodin...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od mypower.cz »

I kdyby ani jeden, a existoval by jen jeden jediny model, prototyp, i tak porad je to zajimavy experiment.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2538
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od NOPARasito »

rottenkiwi píše:Tu je článok, kde udávajú pri paneloch 4.84 W na článok,
dostanete v NM pri aute smerujúcom na JUH, bez tieňov denne priemerne 5.32 kWh.
To je cca. 24 míľ.

https://www.solarreviews.com/blog/solar ... -good-idea
Dost tim clankem pisatel jakoukoli instalaci panelu na vuz zabil.
Sedet v prehratem aute nikdo nechce a pokud se bude klimatizovat, tak veskerou energii pouzije na to.
Porad jsou lepsi zakrytovat parkoviste panelama jak to dat na vozidlo.
Nikdy to jako ani na 20% pokryti spotreby vozu to nebude.
A dat na auto panely s vykonem 1,2kWh stoji oproti pevne instalaci kolik???
S PavlemR plne souhlasim.
Auto je pro me uzitkova vec nikoli modni trend a preferovani snobstvi pres nejakou znacku :uh:
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od PavelR »

Ty panelama krytý parkoviště jsou zajíémavej nápad. Velký benzinky nějakej ten hektar taky mají - to zastřešit panelama to by byla paráda. Nějakej MWp by se vešel. Ze sluníčka rovnou do autíčka :)
Jako zimní side efekt když panely spí mě napadá že by z parkujících kamionů v zimě nepadal led, netřeba odhrnovat sníh což se taky nedějě zdarma.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od mypower.cz »

Videt futuristicke auto, ktere ma urcitou cenovku a myslet si hned z fleku neco o snobstvi je zavist, demagogie, doktrina a totalni hloupost.
Howgh.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od diablo007 »

mypower.cz píše:
PavelR píše:Divný. Asi vydali další limitovanou edici - šlo mi zadat předobjednávku až k checkoutu.
Rozsoudí nás všechny tady asi až budoucnost. Uvidíme v čem budeme za 20-30 let jezdit. Doufejme že ne mhd. :D
Duvod, proc blokovat dalsi predobjednavky a nevyrobit dalsi kusy nad puvodni limit mi nejak neni jasny. Trh je proveren a pokud jim to vyjde nad ramec jejich ocekavani, tak pro vyrobce jen dobre. Jsem si jist, ze to, ze mezi zakazniky nebude napriklad zdejsi diablo, nebo lubomirz je vyrobci rekl bych v zadni casti tela.
Pro změnu začíná být na blití mne z toho že máš potřebu si mne brát do huby. Chodím tu snad já rozebírat tvé názory a vykládám o nich že jsou k zbliti jsme snad ve svobodné zemi tak si snad ještě můžu říct já svůj názor ne? Kde je problém nesedí ti to do mentality fóra nebo co?
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od matobabetak »

sice pekne na obrazku ale v praxi nepouzitelne... to asi vymyslel niekdo kdo sedi len u pc a zije na skole ale na bezne jazdenie nic moc... ako vravel elon musk: napad a myšlienka je 1% ale dostat to na cesty pre beznych ludi je 99% uspechu.
nemôžem si pomoct ale ak dokonci giga berlin a zrazi cenu auta pod 25 000€ tak ani takéto projekty nedokážu konkurovať tesle. pokial nemá niekdo spustenu hromadnu vyrobu nieje je to vyroba ale len drahy prototyp... a v EU maju problemy uradnici aj s elektrokolobezkami nie este s takymto výrobkom ktory nebude produkovat zist pre stat :)
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2538
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od NOPARasito »

Jeste jedno "videjko" o Aptera.
https://youtu.be/OrQqCLRXl2w
Vypada to, ze se to pred 7lety nechytlo, dle stari videa.
No, pro porovnani treba s Teslou a poctem prodanych kusu to bude asi porad stejne uspesne.
Treba po prilepeni par "flexibilnich" solarnich panelu to pujde na dracku. *fall*
Nebo se snad mylim?????
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od lubomirz »

takych tu uz bolo ... a este aj bude ...

https://www.pdfmagaz.in/wp-content/uplo ... -10-01.jpg
Hyp
Příspěvky: 263
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od Hyp »

PavelR píše:Ty panelama krytý parkoviště jsou zajíémavej nápad. Velký benzinky nějakej ten hektar taky mají - to zastřešit panelama to by byla paráda. Nějakej MWp by se vešel. Ze sluníčka rovnou do autíčka :)
Jako zimní side efekt když panely spí mě napadá že by z parkujících kamionů v zimě nepadal led, netřeba odhrnovat sníh což se taky nedějě zdarma.
Tady je pekny solarni parkoviste italský https://www.google.com/maps/@44.0326648 ... 384!8i8192

Francie to chce zavest povinne od 80 parkovacich stani https://energozrouti.cz/clanek/francie- ... ad-80-mist

Poradíte mi, jak se ty panely zatěsní, aby se z toho dalo udělat vodotěsná střecha ? Asi by to chtělo nějakou gumu tvaru T a svěrky pro svisle spáry a nějaký přesah na panelovým rámu pro vodorovné spáry - aby se to nemuselo všechno lepit silikonem, to musí být dost pracný a nespolehlivý

Chtělo by to tady na to samostatný vlákno…
Neo
Příspěvky: 261
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: Solární „Velorex“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy

Příspěvek od Neo »

Svislé spoje omega profil, vodorovné nějaký T profil. Na Gumexu něco najdeš. :)
++

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek