Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od rob.brno »

Zde jsou výsledky měření vlastní spotřeby střídačů GoodWe serie ET.

Dále se připravuje nový firmware střídače se schopností nabíjet aku z přebytků vedlejší ongrid FVE(AC-coupling připojené).
Přílohy
Goodwe-et-vlastni-spotreba.pdf
(213.79 KiB) Staženo 2056 x
Postrc
Příspěvky: 11
Registrován: pát říj 23, 2020 7:47 pm
Reputace: 3

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od Postrc »

Dále se připravuje nový firmware střídače se schopností nabíjet aku z přebytků vedlejší ongrid FVE(AC-coupling připojené).

A jak by to mělo fungovat?
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od rob.brno »

GoodWe hybridy mají integrován nabíječ aku, nová funkce má hlídat přebytečnou EE(např. z druhé FVE bez aku), která by šla do DS jako přetok. Touto energií přes nabíječ nabíjí baterie.
Postrc
Příspěvky: 11
Registrován: pát říj 23, 2020 7:47 pm
Reputace: 3

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od Postrc »

Takto se choval už staré 1F GW5048 ES. jak poznal větší přetok na elektroměru přidal na nabíječi
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm
Reputace: 18

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od zbek »

Zdravím, nevíte zda bude i se i nějaký vylepšení firmware 1F GW3648 ES ?
Za dobu kdy ho mam se mě ho nepodařilo uspat na 12W
a taky bych uvítal menši přetoky do sítě
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od Quickyprd »

zbek píše:Zdravím, nevíte zda bude i se i nějaký vylepšení firmware 1F GW3648 ES ?
Za dobu kdy ho mam se mě ho nepodařilo uspat na 12W
a taky bych uvítal menši přetoky do sítě
Díky za info, tím jsi mě odpověděl částečně na SZ co jsem Ti psal. Stále hledám vhodné efektivním řešení na hybrida a u GW opakovaně čtu, že když je spotřeba třeba pod 200W tak moc nefungují..a u mě je klidová spotřeba domů od doby co se vypne TV až do rána právě pod 200W :(
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od rob.brno »

Quickyprd píše: Díky za info, tím jsi mě odpověděl částečně na SZ co jsem Ti psal. Stále hledám vhodné efektivním řešení na hybrida a u GW opakovaně čtu, že když je spotřeba třeba pod 200W tak moc nefungují..a u mě je klidová spotřeba domů od doby co se vypne TV až do rána právě pod 200W :(
To si musíš sám rozhodnout, jestli budeš v noci s plnou baterkou brát 200W z DS nebo dejme tomu s 50proc. účinností z baterky. Snížit vlastní spotřebu by mělo nepoužívat režim Back-up.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od Quickyprd »

Tak u mě jasné z baterky, jelikož od března do října mám tolik přebytků, že stejně by to šlo do sítě...jinak i u HV baterií je účinnost takto nízká? 50%? Diky
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od rob.brno »

Ztráty jsem jen tak nastřelil, ale tipuji, že to budou desítky procent. Jde o to, že tu efektivitu hodně srazí ta vnitřní stálá spotřeba střídače.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm
Reputace: 23

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od Quickyprd »

To jo, pokud se počítá i spotřeba sama, kterou mají všechny hybridy, tak jo. Mám to dát zadarmo do síétě, nebo neefektivně sám použít....právě ET 10kW je společně s AC Couplingem Multiplus II a posazení vše na jednu fázi, jsou jediná dvě slušná řešení co jsem našel. Ceny podobné, ET mnohem menší orloj, ale zasemenší efektivita. Victron větší efektivita, ale zase nebude vše ve 100% na FVE a navíc to bude šedá zóna stran ČEZ (AC coupling Fronius + navíc přímé nabíjení přes MPPT...oficiálmí funkční řešení přímo od Victronu). Navíc to bude už ětší orloj, na který je málo místa :-/ Díky
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm
Reputace: 18

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od zbek »

rob.brno píše:
Quickyprd píše: Díky za info, tím jsi mě odpověděl částečně na SZ co jsem Ti psal. Stále hledám vhodné efektivním řešení na hybrida a u GW opakovaně čtu, že když je spotřeba třeba pod 200W tak moc nefungují..a u mě je klidová spotřeba domů od doby co se vypne TV až do rána právě pod 200W :(
To si musíš sám rozhodnout, jestli budeš v noci s plnou baterkou brát 200W z DS nebo dejme tomu s 50proc. účinností z baterky. Snížit vlastní spotřebu by mělo nepoužívat režim Back-up.
Klidová spotřeba je problém pokud je cca pod 100W tak se přepne na sit , ale dal si baští cca 50W a nezaspi a nezaspí . A když jede z baterek tak frajer je schopen ještě poslat třeba 50W eonu
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od rob.brno »

zbek píše:
Klidová spotřeba je problém pokud je cca pod 100W tak se přepne na sit , ale dal si baští cca 50W a nezaspi a nezaspí . A když jede z baterek tak frajer je schopen ještě poslat třeba 50W eonu
V DS to píšou: "... při nastavení omezení přetoků na 0W, může docházet k přebytkům do sítě kolem 50-100W"

Takže nejhorší případ: máš spotřebu v domě 110W, z baterek jde těch 110W, plus 100W jako přetok do DS a ještě něco na vlastní spotřebu hybridu třeba 50W. Výsledkem může být účinnost 42proc :-(

Ovšem v DS se najde i pozitivní info, např: po dobu 60sec.snese GW 10K ET až 16,5kW(tedy 5,5kw rozběhového proudu na fázi).
Postrc
Příspěvky: 11
Registrován: pát říj 23, 2020 7:47 pm
Reputace: 3

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od Postrc »

Tak si nastav přetok -10 :D, nebo plus 10 .. podle toho, jaký chceš offset
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: Vlastní spotřeba střídačů GoodWe serie ET

Příspěvek od dave »

Dalsie meranie co som dostal od S-Power
Přílohy
GoodWe_Protokol.pdf
(1.26 MiB) Staženo 1147 x

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek