Meteostanice- posílání na portál

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od hurvayz »

Ahoj, plánuji pořídit trošku lepší meteostanici která umí měřit UV index a intenzitu slunečního svitu, krom jiného.
Nemůžu se ale dopátrat at gůglím jak chci kam posílat data. Rád bych se podělil o data ze stanice. Vím že jsou portály https://www.wunderground.com/ www.weathercloud.net a spoustu jiných ale který vybrat, případně dá se posílat současně na všechny? Je tu snad nějaký nadějný meteorolog? Díky
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od dano »

Ahoj, ja mam meteostanicu. Zalezi kolko do toho chces investovat, ale to meranie UV a intenzity slnecneho svitu su u bezne dostupnych meteostanic akurat na paradu. Meranie teploty, tlaku, vlhkosti, vetra, zrazok je na tom lepsie. Ja pouzivam nejaku meteostanicu IROX, ale je to aj tak OEM-ko, ktore sa vyraba pre viacero znaciek. UV senzor som po otestovani uz ani neinstaloval. Meteostanicu mam cez USB pripojenu na RPi na ktorom bezi OS od https://wiki.meteohub.de/Main_Page ten vie data logovat a aj posielat snad na vsetky meteo portaly. Dokaze to generovat grafy, ktore si vies hodit na webstranku.
Odkedy som pouzil Sandisk SD kartu je to spolahlive, akurat v teplomeroch musim po par rokoch vymenit baterie. Data posielam na viacero portalov. Senzory mam v klasickej meteo budke, anemometer nad strechou.
Co sa tyka merania intenzity slnecneho svitu, tak mam prave na ceste toto
http://imtsolar.com/wp-content/uploads/ ... S485_E.pdf
Je to draha hracka, ale na eBay-i sa obcas objavi v cene 50-100€ a vyhodu ma, ze ma nativnu podporu od Victronu a da sa pripojit rovno do Venus-u.
https://www.victronenergy.com/blog/2019 ... -and-more/
Mam kamarata co sa profesionalne venuje meraniu vsetkeho mozneho vramci IoT a instaloval aj nejake UV senzory, tak mozem zistit co za senzory na UV pouziva. Pred nejakym casom som sa o to zaujimal, ale pri tych cenach som usudil, ze sa bez merania UV zaobidem.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od mobilik »

Ahoj

Ja posielam tu, zdá sa mi to najlepsie:

https://www.ecowitt.net/home/index?id=30363

A potom ešte sem: https://app.weathercloud.net/home#8476903231

Prvá možnosť je prehľadnejšia a aktualizujem sa každú minútu.

Neviem akú máš stanicu, ale dá sa posielať aj na všetky. Aspoň u mňa. Posielam aj na ten Wonder a aj ďalšie.

Ale sledujem len tie horné. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od hurvayz »

Ahoj, diky. Stanice bude Gogen ME 3900, není to sice Davis ale pro mě to stačí. Mám ted jiný model ale nemá wifi. Tahle už by měla posílat bez další mašinky, rappsb nebo miniPC. Ten portal pak zkusim.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od mobilik »

Máš tu istú co ja, akurát moja ma názov garni. :wink:
Ja som spokojný. Len jedna vec mi vadí, že čidlo teploty je hore a tým pádom ukazuje vždy vyššiu teplotu ako vo výške človeka.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od hurvayz »

jj koukal jsem garni a gogen(ETA) je nemlich to stejné, jen o 500 drahší. Navíc Gogen ted dává takový ten malý repráček grátis((už se těším jak budu vyřvávat v létě až p"jdu městem jako to dělaj náctiletí)) a po registraci mají 4 letou záruku.Tak já to celé dám na stožár k panelům do výšky 2m. Jako ten anemometr má být umístěný výš než 2m? na minulé mám ty čidla dělené což je výhoda.Vidím že Ti pribudla inoa počasie.. jdu kouknout.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od dano »

Teplota sa meria vo vyske 2m, vietor vo vyske 10m nad terenom, ja este meriam prizemnu teplotu 5cm nad povrchom zeme.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od tomas »

Instaloval jsem Warioweather Compact ME13
https://www.meteo-pocasi.cz/funkce-a-ho ... eostanice/
má Modbus TCP.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od mobilik »

Hmm, perfektná stanica. :wink:

Premyslam ako dat dole to čidlo dvoch metrov. Hmmm, zajtra sa na to pôjdem pozrieť.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od hurvayz »

Tady tuhle podobnou mám jako postl tomas, má čidlo teploty dělené což je ideální. Jen už mě za ty roky zatuhl anemometr, i směr větru je k.o. Ale hadex to má za pusu. Já pravě ten Gogen ještě nemám ale něco vymyslím jak to rozdělit, třeba.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od dano »

Vcera mi dosiel kalibrovany senzor na meranie slnecneho svitu Si-RS485TC-T-MB, pripojil som ho na Venus a data idu samozrejme aj na VRM portal. Sledujem udaje z meteostanice GoGEN, ktora odo mna cca 150m, jemu udava senzor intenzity slnecneho svitu 153.0 W/m² a moj 658.8W/m², takze ani orientacne to nieje pouzitelne, podobne nepresne funguju aj snimace UV ziarenia.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od hurvayz »

mobilik píše:Máš tu istú co ja, akurát moja ma názov garni. :wink:
Ja som spokojný. Len jedna vec mi vadí, že čidlo teploty je hore a tým pádom ukazuje vždy vyššiu teplotu ako vo výške človeka.
Ahoj Mišo. Ty snímače máš umístěné komplet na slunku? Neovlivnuje to moc, že na to pere v létě slunko? To mohli fakt oddělit, aby to šlo do dat do stínu. Ten solární panýlek snímá intenzitu světla počítám? Dík
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am
Reputace: 28

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od matobabetak »

vcera som nainstaloval me3900 zatial doma, potom pojde na zahradu kde cez wifi uvidim pocasie a hlavne zrazky ci treba ist polievat (v budúcnosti zavlaha obladana na dialku). podla mna dobry pomer vykon/cena...
a to meranie solaru celkom sedi s tym co vyrabaju panely momentalne 80-90w/m²

neviete co ten solárny panel aj dobija bateriu alebo pokryva spotrebu ci je to len cisto na meranie?
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od hurvayz »

Já dnes taky instaloval. Dobrá je že...
Zkoušel jsem panel zakrýt ale akorát se zatáhlo..
Přílohy
20201225_115404.jpg
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od NOPARasito »

hurvayz píše:Já dnes taky instaloval. Dobrá je že...
Zkoušel jsem panel zakrýt ale akorát se zatáhlo..
Hodne blby misto nemyslis. To bude ovlivneno vsim.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od hurvayz »

čím vším? právě top místo.
Když hod dám za panely do stínu tak to nebude dobře měřit rychlost větru ani W/m2. Předchozí jsem měl podobně, myslíš jakože půjde hic od panelů, to uvidím můžu pak přesunout.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od mobilik »

hurvayz píše:
mobilik píše:Máš tu istú co ja, akurát moja ma názov garni. :wink:
Ja som spokojný. Len jedna vec mi vadí, že čidlo teploty je hore a tým pádom ukazuje vždy vyššiu teplotu ako vo výške človeka.
Ahoj Mišo. Ty snímače máš umístěné komplet na slunku? Neovlivnuje to moc, že na to pere v létě slunko? To mohli fakt oddělit, aby to šlo do dat do stínu. Ten solární panýlek snímá intenzitu světla počítám? Dík
Nie, mam to priamo na slnko a neovplyvňuje sa to. Ten solar tam je na meranie svetelnosti a nenabija batériu.
Mas to blbo umiestnené. Panely budú ovplyvňovať teplotu, a lámať vietor taktiež. Malo by to byt umiestnené minimálne 2.metre nad terénom.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od NOPARasito »

hurvayz píše:čím vším? právě top místo.
Když hod dám za panely do stínu tak to nebude dobře měřit rychlost větru ani W/m2. Předchozí jsem měl podobně, myslíš jakože půjde hic od panelů, to uvidím můžu pak přesunout.
Jak pise Mobilik, panely bud budou vitr nasobit nebo lamat. Proste nejlepsi volnejsi prostranstvi.
Screenshot_2020-12-25-22-10-20-300_com.android.chrome.jpg
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od hurvayz »

Ok. Ja Vam zitra poslu celou fotku.
Je to ve vysce 1.7m. To lamani vetru bych skousl.. kdyz me se to tam tak libí.. ok pripravim solo stozar, no ..
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am
Reputace: 28

Re: Meteostanice- posílání na portál

Příspěvek od matobabetak »

co tak na zadný profil nejaky jakl ci trubku smerom hore, tak 1m a tam snimace... len pozor na blesky
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek