PWM regulátor a panel s vyšším napětím.

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

PWM regulátor a panel s vyšším napětím.

Příspěvek od vla »

Uvažuji o koupi nových panelů, líbí se mi výkon kolem 400 W, jenže tyhle panely obecně mají napětí v bodě max, výkonu kolem 40V. Mám měnič s PWM regulátorem a systém 24V. Nejsem si zcela jistý, jestli tomu dobře rozumím, ale domnívám se, že o ten větší výkon panelů mě regulátor připraví, protože napětí baterek je asi 28 V. Nebo je to jinak?
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: PWM regulátor a panel s vyšším napětím.

Příspěvek od shuty »

ano rozumies tomu dobre. pre pwm je potreba panel s napatim len o trosku vacsim ako napatie baterie. pre vacsi rozdiel je potreba mppt inak nevyuzijes cely vykon panelu.
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: PWM regulátor a panel s vyšším napětím.

Příspěvek od vlkazajac »

S trendom zvyšovania výkonu panelov by sa otvárali ďalšie možnosti pre použitie pwm regulátorov. Dnes nie je problém vyskladať olovenú alebo lítiovú batériu na optimálne napätie prispôsobené panelu. Dajú sa nájsť aj regulátory s napätím 24, 36, 48 a dokonca aj 96 V. Bohužiaľ pre 36 V, ktoré nie sú práve typické, sa nedá nájsť menič a tým je to zabité.
Zatiaľ je pre 24 V systém praktický horný limit napätia 32 - 34 V a pre 48 V dvojnásobok. Priestor je teda pre cca 240Wp - 350 Wp. Treba však pripustiť, že účinnosť meničov je tiež závislá na napájacom napätí. Táto závislosť sa v datalistoch obvykle odčítať nedá, ale celkom určite nebude najvyššia v okrajových hodnotách napájacieho napätia ...
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek