Prodám Goodwe GW 2500 BP

Archiv ukončených inzerátů
Uživatelský avatar
LukasK
Příspěvky: 76
Registrován: pon dub 20, 2020 6:23 am
Bydliště: Jihočeská republika

Prodám Goodwe GW 2500 BP

Příspěvek od LukasK »

Prodám Power router GoodWe 2500 BP. Používaný 2 měsíce.
Plně funkční- záruka na funkčnost. Kompletní balení.

Retrofit sada - Ideální pokud chcete rozšířit jednofázovou síťovou fotovoltaickou elektrárnu o baterie. Možno použít více typů baterií. Včetně pylontech-stačí 2x US2000 ( nabíjecí/vybíjecí proud je max. 50A)

Jednoduše se zapojí mezi PV pole a stávající ongrid měnič.

Maximální hodnoty PV pole: 6000w/ 600V/25 A
MPPT : 150 -500V
Jmenovité Výstupní napětí/ proud: 360V/10A

Cena dohodou - nabídněte.

Návod zde: https://www.google.com/url?sa=t&source= ... pe3iJnJud7


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
LukasK
Příspěvky: 76
Registrován: pon dub 20, 2020 6:23 am
Bydliště: Jihočeská republika

Re: Prodám Goodwe GW 2500 BP

Příspěvek od LukasK »

Ještě poznámka.

Lze použít a nastavit pouze jako HV MPPT regulátor- nabíječ 48V/50A z HV stringu.

Viz. Strana 15 a 18 přiloženého manuálu. ( No grid charge)
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám Goodwe GW 2500 BP

Příspěvek od kodl69 »

zajímavá věc... Dá se nějak tomu aparátu říct, že má držet na výstupu konstatní napětí, třeba 320V? pokud ano, tak první polovina HF měniče už je v tomhle obsažena. Jako mppt regulátor z HV stringu by mě to možná zajímalo, ale netuším, jakou to má vlastní spotřebu z akumulátoru v době temna, to se nikde nepíše. 2.5kWp by mohl být zajímavej doplněk k fv ohřevu vody...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
feliz navidad
Příspěvky: 204
Registrován: stř říj 10, 2012 8:31 pm

Re: Prodám Goodwe GW 2500 BP

Příspěvek od feliz navidad »

kodl: Píšou Standby losses <8W
Tomanjan
Příspěvky: 214
Registrován: stř bře 07, 2018 12:34 pm

Re: Prodám Goodwe GW 2500 BP

Příspěvek od Tomanjan »

Zdravím,
tak mám ten nabíječ doma a nyní vymýšlím jak ho použít.
Budu ho instalovat na FVE pole které je momentálně zapojeno 2P x 7S Poly panelů 250Wp s Oplockého měničem a topným tělesem 2500W. Toto funguje skvěle ale nechávám hodně elektřiny na střeše.
Jsou asi tyto možnosti:
1) použít Goodwe jen jako nabíječ baterie - podle manuálu to je možné
2) zapojit FVE vstupy Goodwe a Oplockého společně a nějak je přepínat ( např. po nahřátí bojleru )
3) FVE zapojit na vstup Goodwe a Oplockého na jeho výstup. To by bylo krásné. Ohříval by se bojler, co by bylo navíc by šlo do baterie. Má to ale dva problémy:
a) píšou že jmenovyté napětí výstupu Goodwe je 360V a to je moc. Jde asi o to jestli je toto napětí závislé a vstupním z FVE. To mám nyní cca 220 až 250V. pokud bude toto i na výstupu z Goodwe tak je to OK. To půjde snadno změřit.
b) pokud toto má fungovat ve standarním zapojení, tak se na výstup z domu instaluje přiložený elektroměr ( prodový snímač ). Ten hlídá AC proud a podle něj nabíjí / vybíjí baterku.
Nemáte prosím někdo představu zda bude toto měření proudu fungovat pokud bych ten prodový senzor umístil mezi výstup Goodwe a vstup Oplockého na DC ?
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám Goodwe GW 2500 BP

Příspěvek od kodl69 »

Trochu popíšu moje řešení, sice jenom na 3s panely, ale výsledek stejnej. Siton i mppt nabíječ mám zapojenej paralelně, jenom u každýho diodu, kondenzátory ovlivňovaly hledání MPPT. Mám prioritu v baterkách, tj dokud není SOC 80%, nesepne se kontakt v regulátoru, kterej zapne siton. Drobek upravenej SW v sitonu dělá to, že nikdy nenechá klesnout napětí na vstupu pod 80V. Tím je zaručeno, že když je potřeba víc elektriky do mppt a baterek, tak se siton víceméně odpojí.
Elektorměr musí být modbus, tj ne levnej, a DC modbus elektroměr nevím, kde bych sháněl. A proč tak složitě.
Spíš z druhé strany 7s250Wp panely dají cca 210V DC v bodě mppt, 2.5kW těleso má 21ohm, takže v ideálním případě 2100W!!! na plným slunku to bude drobek víc, protože díky 2s se to posune kkousek nad mppt bod, ale na 3.5kW pole fakt špatně. To teda moc optimalizovaný nemáš, dával jsem na 2kW těleso 8s250Wp (30.5V 8.2A) panelů a potom to chodilo na ty 2kW co dají panely celkem optimálně. Poslední dvě instalace jsem dával 7s 330Wp (33.8V, 9.7A Jinko) panely a 2.4kW těleso (22 Ohm) , potom mám 236Vmpp by teoreticky teklo 10,7A, pokud by je panely daly... Tady je místo pro mppt zůžení impulsu. Ideální těleso by bylo 24Ohm, tj 2.2kW ale to zrovna do danýho boileru nebylo ke koupení. Na plným zářiovým slunku s panelama 20° od vodorovna to 2kW reálně dávalo, tj výkon panelů se reálně využije.
V tvým případě je většinu sezóny je 1/3 panelů zbytečná, v meziobdobí (2 měsíce v roce?) možná trochu pomůže to paralelní spojení, ale za mě pořád špatně. pokud mám pole, který dá 210V 16A, tak mám mít těleso 13.125 Ohm, tj 4kW/230V. Potom využiješ výkon panelů. Použité vzorce pro výpočet: základy elektrotechniky, P=U*I, R=U/I, P=U*U/R
a kalkulačka.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Tomanjan
Příspěvky: 214
Registrován: stř bře 07, 2018 12:34 pm

Re: Prodám Goodwe GW 2500 BP

Příspěvek od Tomanjan »

Ano, vím že je těch 7S špatně. Ta instalace měla být napřed 14S ongrid, ale od toho jsem upustil. Koupil jsem pak oplockého a běhá to tak už 3 roky. Funguje to, tak jsem to neřešil.
Nyní mám Studery a toto pole chci také využít. Ono 14S se ale špatně dělí 3 pro normální regulátor. Navíc přepojení panelů by bylo hodně složité.
Elektroměr je u toho originál GoodWe i s tou proudovou sondou. Já měl spíš dodaz jestli to nedokáže měřit i DC proud.
Tomanjan
Příspěvky: 214
Registrován: stř bře 07, 2018 12:34 pm

Re: Prodám Goodwe GW 2500 BP

Příspěvek od Tomanjan »

Tak DC proud to neměří.
Nemáte prosím někdo tušení zda by nešel zbastlit nějaký převodník ( emulátor ) který by snímal DC a nějak převáděl hodnoty pro elektroměr Acrel ACR10R se snímečem XH-SCT-T16/120, 120A/40mA ?
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am

Re: Prodám Goodwe GW 2500 BP

Příspěvek od zajo »

Tomanjan píše:Tak DC proud to neměří.
Nemáte prosím někdo tušení zda by nešel zbastlit nějaký převodník ( emulátor ) který by snímal DC a nějak převáděl hodnoty pro elektroměr Acrel ACR10R se snímečem XH-SCT-T16/120, 120A/40mA ?
GW 2500 BP ve zařízení které musí pracovat se sítí a on-grid měničem a vymyšlíš něco co nebude fungovat a když ano tak se prodraží a výsledek nebude nijak valný...
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
PavelRich
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 27, 2020 1:44 pm

Re: Prodám Goodwe GW 2500 BP

Příspěvek od PavelRich »

Zdravím, je ještě měnič k mání ???.... nebo, jestli jsem to dobře pochopil, je už u "Tomanjan"? Mám totiž stejný na stole koupený jako vadný z třetí ruky (údajně pře eBay z anglie), ještě je v 5-leté záruce a tak řeším co s ním.... Rozsvítí se, ale menu neodpovídá manuálu a stále vyžaduje EzConverter a nejde se mi dostat dál... U Solidpoweru se se mnou moc bavit nechějí a na požadavek updatu firmwaru od ofiko GW mě bylo řečeno, že je nejnovější a nic s měničem takto dál neudělají - jen poslat na servis. Takže funkční by se mi hodil a tento nechám na díly a nebo je tu někdo, kdo má přístup na servisní server Goodwe, nebo by mě nakopl co dál... Díky moc za jakoukoli odpověď. Pavel
Tomanjan
Příspěvky: 214
Registrován: stř bře 07, 2018 12:34 pm

Re: Prodám Goodwe GW 2500 BP

Příspěvek od Tomanjan »

Měnič se mi také nepodařilo vůbec rozchodit. Asi stejný problém. Úplné jiné menu než v manuálu. Baterie nastavena na pylontechy a nešlo to změnit. Pak jsem se ještě pokoušel změnit nastavení přes WiFi a jejich apku. Také nic. Když jsem vybral jinou Aku tak to celé zamrzlo a musel jsem apku přeinstalovat. Technická podpora GoodWe je naprosto příšerná. Na to co se již neprodává neexistují aktualizace softwaru. Ani žádný archiv. Kontaktoval jsem podporu v PRC. Ta mě prehodila na podporu v De. Od nich přišel obrázek s nastavením v menu které ale v meniči neexistuje. Za mě bych si nikdy nic od GoodWe už nekoupil. Nedovedu si představit řešit nějaký problém po pár letech. Zlatej Studer.
Jinak ho měl zpět LukasK. Můžeš se ho zeptat.