typy na akumulaci

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Brumla
Příspěvky: 109
Registrován: ned kvě 22, 2011 6:05 pm
Lokalita: Beroun
Výkon panelů [Wp]: 12 kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Beroun

Re: typy na akumulaci

Příspěvek od Brumla »

spotřeba za letošní zimu 2400 m3 plynu ale topím 220 m podlahové plochy a 3 ženský
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: typy na akumulaci

Příspěvek od camel1cz »

Ta spotřeba je krásná! Rodiče dávaji o něco víc, ale na 150m2... to ale bude jiná story - asi hodně dobře zainzolováno.

K tomu termosoláru - zvažoval sem právě kvůli topení udělat velkou akunádrž, ale tohle bude větší akce - myšlenka byla udělat ji vyzděnou a perfektně izolovanou, spočítám ještě kolik m3, ale čekám alespoň 2... s tím, že u hladiny by měla být zúžená na prostor o objemu cca. bojleru (300l?) - kde by se měla držet TUV (možná udělat i nějakou komoru pro TUV pokud by se voda moc mísila a zvyšovala se spotřeba přes léto)... no ale to je další projekt na fulltime :-) Líbí se mi na tom, že by se do toho snadno udělal výměník na jakýkoliv zdroj, který bych měl - určitě termopanely a určitě klasika kotel na pevná paliva (dřevo, pelety, obilí atp. - plynovod není a nebude). Otázka je, jestli má smysl v tom hřát energií z FVE - ale zase je to topení do vody jednoduché a účinné, odpadají střídače a jiné nesmysly)
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: typy na akumulaci

Příspěvek od camel1cz »

To hřívání vody elektřinou z FVE je blbost - termosolár má několikrát vyšší účinnost - to sem ulítnul.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: typy na akumulaci

Příspěvek od avatar »

Brumla

libi se mi jak jste tam uvedl 3 žensky :))) je fakt ze ja topim take vic 2 žensky )))
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Typy na akumulaci

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

na toto fórum sem dostal odkaz před pár dny . Sám již pár let experimentuji s fotovoltaikou přinichž jsem nasbíral dost
poznatků a zkušeností se kterými bych se rád podělil :idea: .

Akumulace vyrobené elektřiny byl , je a bude docela problém , ikdyž vyhlídky vypadají slibně :) .
Systém elektřina > vodík > elektřina mi v dnešní době nepřipadá masově použitelný , ale má to i své výhody , člověk by mohl dát sbohem nejen čezu a le i rwe protože na vodíku se musí vařit :) .

Já se dal cestou baterek , když jede FVE tak je nabíjím a v noci na ně jede celý barák :lol: .
Sestava : 120A nabíječka + 4 x 2 13,3V 80Ah LiFeYPO4 + sínus měnič 2.500W = 0W odběr ze sítě v noci :lol: .
Po přečtení problémů kolem měničů a k nim připojených spotřebičů mohu jen říci "bez pípnutí utáhne cokoliv do součtu 2.400W , včetně lednice , 1kW darlinku , mikrovlnky , světel a bojlér na teplou vodu" . Samozřejmě , sepne-li cokoliv silnějšího tak pohasnou světla , ale to je tak vše jak se pozná že jedeme na baterky .
Ještě to musím dotáhnout do konce , zatím to samo nejede , protože se taky učím za pochodu .
foto1.JPG
Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D