Axpert 5048MK fault 32

Měniče Axpert
lumiror
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 01, 2020 10:21 pm

Re: Axpert 5048MK fault 32

Příspěvek od lumiror »

Vám tam prebieha nejaka komunikacia na USB a Rs232 ,ale prečo to vypisalo mne?
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert 5048MK fault 32

Příspěvek od Vitek »

lumiror píše:Vám tam prebieha nejaka komunikacia na USB a Rs232 ,ale prečo to vypisalo mne?
Nam vetsine ano.
Jestli ty poustis menic bez zaplych baterii tak jsi kaskader.
Chyba 32 se mi objevuje porad pri odstaveni resp vypnuti menice jak PV tak AC in a pri ponechani microUSB kablu mezi zaplym raspberry pi a menicem

Menic bez baterek se nezapina! Aspon ne MK
lumiror
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 01, 2020 10:21 pm

Re: Axpert 5048MK fault 32

Příspěvek od lumiror »

ja som nechcel zakladat nove vlakno a ako som pisal mam AXPERTE SMP 5KW je to asi nejaky klon a ten može byt zapnuty aj bez bateriek aspom to tak ma v manualy. Ale asi nie pri prvom zapnuti, budem muset pockat na baterky a skusit to potom s nima.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert 5048MK fault 32

Příspěvek od Vitek »

Pokud to neni stejne jako axpert king nebo pip 5048mk tak to sem nepatri menic axperte smp ani asi vetsina z nas nema
lumiror
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 01, 2020 10:21 pm

Re: Axpert 5048MK fault 32

Příspěvek od lumiror »

Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Axpert 5048MK fault 32

Příspěvek od Vitek »

lumiror píše:ťažko povedat aky je to model
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... web201603_
Toz tento menic jsem zde ani nevidel. Tak preju mnoho stesti. Chce to prostudovat tvuj manual a instalacni manual. Snad ti bude mebic delat mnoho radosti.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Axpert 5048MK fault 32

Příspěvek od gupa »

3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Axpert 5048MK fault 32

Příspěvek od hurvayz »

Rozuměl jsem jedno slovo inverter :)
Vypadá to teda, že přehrál soft a vyřešeno..
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
lumiror
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 01, 2020 10:21 pm

Re: Axpert 5048MK fault 32

Příspěvek od lumiror »

Pozeral som nejaké videa na youtube sice nie ten model čo mam ja ale podobny který môže pracovať bez bateriek a im to tam normálne išlo zapnut aj keď to napájali iba zo siete . Tak mi to nedalo a po skúsenostiach s inou elektronikou z činy a hlavne kvalitou kontroly som ho rozobral a hned mi padol do oka jeden plošak ktorý bol nakrivo. Bol povytiahnutý z patice lebo činan zabudol na jeden šrob :evil: (dúfam že iba na jeden). Keďže na druhej strane bol plošak přišrobovaný tak to pnutie ho pri preprave povytiahlo. To bol cely problém teraz to už šlape.
Přílohy
1.jpg
2.jpg
HonzaS
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 24, 2020 2:16 pm
Lokalita: Liberec a okolí

Re: Axpert 5048MK fault 32

Příspěvek od HonzaS »

Fault 32 nebo lépe warning 32 je podle manuálu chyba komunikace měniče a LCD panelu.
U svého Axpert MAX tutu chybu sleduji od doby, co jsou zapojeny baterie v těchto případech:
Podmínka je zapojený RS232 kablík do PC, odpojený kabel situaci vyřeší ale nemám data.
* Nabíjení do baterie proudem >20A a výstup měniče bez zátěže nebo jen s malou zátěží.
* Přechod nabíjení do FLOAT režimu, zde jakýkoli proud do baterie způsobuje pravidelně warning 32.

Vysledoval jsem, že stačí propojení datového kabelu i bez komunikace, vznikne tzv. zemní smyčka a podle charakteru rušení jehož majoritní vliv má nabíjení baterie. Změřit se to moc nedá. PC mám v kotelně v PC RACKU cca 3 metry od měniče. Společné zemnění jsou provedeny do hlavního rozvaděče. Propojil jsem RACK přímo s FVE rozvaděčem měniče drátem 16mm2. Nyní se opakovaně projevuje warning 32 pouze po přechodu do FLOAT režimu.

FW by tomu mohl pomoci, ale nemyslím si že zcela. Drátky mezi LCD a měničem jsou tenké, nestíněné a rušení co produkuje měnič je obrovské.

Konečné řešení je podle mě galvanické oddělení linky RS232 k čemuž jsem se zatím nedostal.

Vedlejším produktem nabíjení baterie vyššími proudy je zvýšená chybovost čtení dallasů (teploměr DS1820) v kotelně a to tak asi desetinásobně. Musel jsem upravit SW v PLC, aby se mi nevypínalo tepelné čerpadlo, protože množství chyb bylo již lehce za hranou tolerance systému.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek