SolPIPLog

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Raspberry Pi.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

SolPIPLog

Příspěvek od Plazivec »

Tak jsem konečně rozjel na RPi VNC, po dlouhém trápení s vypínáním blankscreen, úpravou rozlišení a dalších asi 10 pastí, než jsem měl RPi v mém PC. Rozjetí Solpiplogu jem už jako disciplinovaná cvičená vopice dal podle videa nějakýho španěla. Radost nastala po přenesení RPi do garáže, připojení k PIP 3024 MSE a z tohodlr co se objevilo na obrazovce:

Kód: Vybrat vše

/dev/ttyHID3
/dev/hidraw0

use ttyPORT and ttyHID if available.

Interfaces found.
connected PIP on: /dev/hidraw0
connected PIP on: /dev/hidraw0
Hádám správně, že mám connect s PIPem?
A tady končím, account sice na Emoncms mám, ale nemám ani páru co kam naťukat v RPi nebo na serveru Emoncms, aby se ti dva propojili.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
padre
Příspěvky: 70
Registrován: pát říj 03, 2014 9:11 pm
Bydliště: SM

Re: SolPIPLog

Příspěvek od padre »

Plazivec píše: Hádám správně, že mám connect s PIPem?
A tady končím, account sice na Emoncms mám, ale nemám ani páru co kam naťukat v RPi nebo na serveru Emoncms, aby se ti dva propojili.
Že Solpiplog načítá data z PIPu poznáš na záložce Main načítají se a mění data.
Při zatržení connect to Inverter on a správném spojení také zšediví okno "inverter" s nastavením v záložce Config/ system

Nastavení posílání dat na EmonCMS se pak provede na záložce Config / logging
do prvního řádku zadat adresu emoncms serveru: emoncms.org
do druhého řádku write api key (najdeš ve svém emoncms v menu My Account)
zatrhnout zatržítko send to emoncms

Ve svém účtu emoncms v sekci inputs zkontroluješ přicházející data.
Dale můžeš třeba postupovat podle mého videa http://tnweb.tode.cz/logovani-a-zobrazo ... i-emoncms/
FV ohřev vody -> 2040Wp + Arduino střídač Siton 210 + 2x topná vložka 2kW s prioritou
12x Suntech 295Wp (3540Wp) JV + 12x Suntech 300Wp (3600Wp) SZ; PIP5048MK; Aku. 52V 100Ah (16s EvBattery) + 140Ah (16s24p 32700); DiyBMS_v4
Tom http://tnweb.tode.cz ... http://46.174.61.40/emoncms/eemon/fotovolt
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am

Re: SolPIPLog

Příspěvek od Plazivec »

Tisíceré díky, nějak jsem to nakonec dopotácel i dík tvé pomoci k tomu, že tečou živé data na Emoncms. Jenomže nevím, jestli nakonec nepůjdu do ICC, pač na tohle asi nebudu mít čas.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: SolPIPLog

Příspěvek od Vitek »

Plazivec píše:Tisíceré díky, nějak jsem to nakonec dopotácel i dík tvé pomoci k tomu, že tečou živé data na Emoncms. Jenomže nevím, jestli nakonec nepůjdu do ICC, pač na tohle asi nebudu mít čas.
Tohle dává smysl, proto taky používám ICC. jednoduché , user friendly, a celkem to funguje. stejně hlavně používám emoncms a pv output
kdybys potřeboval o ICC napiš nebo zavolej V.
Uživatelský avatar
hamran
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 01, 2023 8:21 pm
Lokalita: Cadca

Re: SolPIPLog

Příspěvek od hamran »

Chcem sa spytat ci niekomu na solpiplog-u funguje komunikacia s 2-oma, 3-oma PIP(Axpertami a jeho klonmi)?
Mam dva paralelne zapojene - navzajom sa vidia aj spolu komunikuju. K RPi 3B som pripojeny cez USB-RS232 prevodnik. Vidim ale len jeden "master" invertor, ten ktory je napojeny na RS232. Skusil som zapojit aj druhy RS232 k druhemu invertoru, ale tam sa v config karte solpiplog neda potom nic uz zakliknut, ze mam pripojeny dalsi invertor. Ako dostat data z druheho menica do solpiplogu ?
2x iGrid_SV_IV 5.6kW (par connection). 3x pylontech US3000C (10.8kWh), 20 PV ISOLA 540Wp.
FVE 10,8 kWp - 11.2kW inverters (2*5.6)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek