Powerbanka jako záloha na dobití autobaterie

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Odpovědět
Goorath
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 13, 2020 5:23 pm
Reputace: 0

Powerbanka jako záloha na dobití autobaterie

Příspěvek od Goorath »

Čau kucí,
Potřebuju něco, co dokáže aspoň trochu nakopnout 100Ah baterii protože jsem hovádko co neustále zapomíná vypnout větrák nákl.prostoru a když ráno jdu na rozvoz, baterie je dead.. napadlo mě z powerbanky (72Wh) fiknout usb kluka kterej by šel do usb, na druhym konci stepup dcdc s regul. napětím, nastavit 14.5V a napájet to na cig.zásuvku resp. kluka konektor, kterej mě stál 6,-. Co vy na to? Autobaterie je přímo spojená se zásuvkou, tahá šťávu i když je auto zamčený
Díky
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Powerbanka jako záloha na dobití autobaterie

Příspěvek od mypower.cz »

Co takhle casove rele, ktere vypne vetrak za urcitou dobu, kdy auto neni nastartovane?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Powerbanka jako záloha na dobití autobaterie

Příspěvek od diablo007 »

Takže ty vymlatis baterií o kapacitě cca 1200wh a máš pocit že ti to 72wh v zásuvce autozapalovace zachrání? To držím palce
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Powerbanka jako záloha na dobití autobaterie

Příspěvek od Matess »

používám 4 články 26650 A123 lifepo4 v sérii... nastartoval jsem s tím zatím každé auto.

Je to fajn věc, ale neřeší to ve vašem případě vůbec nic. Doporučuji zapojit zásuvku tak aby jela jen když jede motor a problém je vyřešený.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Powerbanka jako záloha na dobití autobaterie

Příspěvek od jahodovák »

Nebylo by jednodušší napájet ten větrák z obvodu zapalovaní a při vypnutí motoru by nešel ani ten větrák...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm
Reputace: 26

Re: Powerbanka jako záloha na dobití autobaterie

Příspěvek od lubomirz »

nenapisal uplne presne to iste aj Matess rovno nad tebou ? :)

Spravne rady uz zazneli. Mne sa ta myslienka "len s beziacim motorom" paci - su nejake dovody preco vetrak musi bezat aj po vypnuti motora ? Ak nie, mas to jednoduche ; ak ano tak casove rele co je konstrukcne minimalna komplikacia navrch.
Goorath
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 13, 2020 5:23 pm
Reputace: 0

Re: Powerbanka jako záloha na dobití autobaterie

Příspěvek od Goorath »

Jen upřesním.. Jde o MercedesBenz510 Cdi s motorem 2.1 nafta. Větrák se zapíná přes vypínač pevně namontován na palubce a jede i pokud je vyplý zapalování. Auto je firemní (jiz.pekárny) tudíž do autoelektriky zasahovat nemohu. A samozřejmě je nesmysl ze 72 Wh banky dobít autobaterii na takovou úroveň, aby šlo nastartovat. Mě jde jenom o to, aby šlo alespoň otočit klíčkem a auto 'strčit', jde to na dvojku a velice dobře, altík ať se postará o zbytek.
Jde o to, že když je baterie 'total', tak se ani neodemkne volant (standardně když do zapalování strčíš klíč, tsk to udělá bzzz a odemkne se volant, až pak jde klíčem otočit)
Stačilo by jenom trochu zvednout v baterii napětí, řekněme tak aspoň na 10V??? Mělo by to jít ne?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Powerbanka jako záloha na dobití autobaterie

Příspěvek od mypower.cz »

Pokud se neda zasahovat do elektriky auta, pak zbyva jedine cedule "nebud de*il a vypni vetrak" na prednim skle a totez si dat na mobil jako zpravu k budiku vyzvanejicimu typicky po prichodu ze smeny domu. Na to asi jine reseni nebude mozne. Nebo se s takovou nepovede dojet do prace a zamestnavatel to odmeni srazkou z vyplaty. Pak se to zacne vypinat tak nejak automaticky.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek