Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

xmasin píše:Tak a teď ještě vidět originál Victron, otázkou je, jestli kopie není ošizená až na hranu funkčnosti.
Mě se líbí jak češi jsou strašný pesimisti. mě to funguje mám na tom 4 kWp 3S panely.
originál victron nenajdeš takhle rozebranej. nebot jak ste viděli i tlumicky sem urval z DPS při demontáži.

Každej pesimista a nejlépe všichni sežrali celou moudrost.

Jestli si mylíš že ve 150V victronu jsou kondy na 350V DC tak tomu ani ve sni nevěříš... to samý ostatní věci..

dost lidí mě tu unavuje
já to kvuli vám nafotim rozeberu a tady se bude polemizovat jestli to neni vošizený?

Napište výrobci proč tam nedavaj 3 x takový kondy a o 22 tranzistorů navíc.
Fang je bezkonkurenční nemá ztráty ( cca 98 procent a víc účinnopst) nehřeje , proti axpertu je kurva rychlej, a funguje používám ho na přepanelovaným stavu s 4050 Wp.

funguje to ... je to spolehlivý... přetavil jsem přes to někoik MWh....
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od xmasin »

Nejde mně o to, jestli je nebo není Fangpusun ošizený, jde mně o to, jestli je to přesná kopie Victronu, tak není radno se pouštět s napětím výš než jsou deklarované limity i u originálu. Rozhodně si nemyslím, že to je špatný regulátor, spíš jsem chtěl zjistit, jestli je možné jít s VoC výše než je oficiální limit a teď vím, že to není vhodné, pokud nechci mít drahé těžítko.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

xmasin píše:Nejde mně o to, jestli je nebo není Fangpusun ošizený, jde mně o to, jestli je to přesná kopie Victronu, tak není radno se pouštět s napětím výš než jsou deklarované limity i u originálu. Rozhodně si nemyslím, že to je špatný regulátor, spíš jsem chtěl zjistit, jestli je možné jít s VoC výše než je oficiální limit a teď vím, že to není vhodné, pokud nechci mít drahé těžítko.
No tak jinak jsme u toho zase. dokážeš najit jedinej duvod proč přepanelovávat a nebo proč bejt jako chatař a dimenzovat systém na horní hranici?

jednou výrobek má nějaké parametry, nějaké svorky, nějaké jištění, možná i certifikát a my češi z toho chceme akorát vyjebat co nejvíc takže 3 x tolik panelů a 1,1 Un a pak se divíme že to bouchá a nebo že to po 3 letech jde do haje.

Proberme se tady do jednoho stejně je to samej kolenovrt.

Ja radši teda přikoupil další 2 fangy at můžu axpertům odlehčit atd. At se nemusí provozovat ani na nominálních hodnotách....
protože to za to nestojí. prostě ne.

jinak ten victron resp fang tam ma varistor jak jste si jistě všimli hodnotu neznám ale určitě to z 250V DC nevydrží srážet na 150V.

Mějte se moc fajn
feliz navidad
Příspěvky: 204
Registrován: stř říj 10, 2012 8:31 pm

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od feliz navidad »

xmasin píše:Tak a teď ještě vidět originál Victron, otázkou je, jestli kopie není ošizená až na hranu funkčnosti.
V tom Victronu bude +- to samý. Žádný ošizení tady nevidím, kondenzátory Nichicon jsou špička, čekal jsem spíš něco na úrovni Jamicon nebo Aishi, tranzistory od IR (Infineon), na fake to nevypadá. Napětí 150V je pořád dle datasheetu OK a pokud se při spínání nedostávají mimo SOA (což asi ne), tak není důvod to považovat za ošizené. Nemyslím, že v originál Victronu bude něco na vyšší napětí.

Ta cena Victronu není tak vysoká proto, že byly byly použity nějaké předimenzované ultra hyper součástky, je to jenom marže.
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od xmasin »

Samozřejmě, že jsem do 150V regulátoru nechtěl pouštět 250V z panelů. Uvažoval jsem o tom, že vezmu originál Victron 250V verzi a dle Victroní kalkulačky při zapojení 4S mých panelů se mohu při nízké teplotě a dostatečném osvitu dostat přes oficiální limit 250V o cca 5V a tak chtěl jsem vědět, jestli 150V varianta by snesla o těch 5V více, ale dle všeho ne, takže předpokládám, že v té 250V variantě budou 250V kondenzátory a ty by sice těch 5V navíc asi nezničilo, ale určitě by se jim zkrátila životnost a tím pádem i životnost celého zařízení.
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 873
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od beethowen »

xmasin píše:Samozřejmě, že jsem do 150V regulátoru nechtěl pouštět 250V z panelů. Uvažoval jsem o tom, že vezmu originál Victron 250V verzi a dle Victroní kalkulačky při zapojení 4S mých panelů se mohu při nízké teplotě a dostatečném osvitu dostat přes oficiální limit 250V o cca 5V a tak chtěl jsem vědět, jestli 150V varianta by snesla o těch 5V více, ale dle všeho ne, takže předpokládám, že v té 250V variantě budou 250V kondenzátory a ty by sice těch 5V navíc asi nezničilo, ale určitě by se jim zkrátila životnost a tím pádem i životnost celého zařízení.
Tak si to tak zapoj a uvidíš. Bylo to tu už několikrát řešeno i v jiných vláknech. Není to ale úplně normální to takhle provozovat a potom se divit, že to nevyšlo.
Jinak ten regulátor bude asi úplně to samé co originál, včetně součástek. Alespoň ty Studery od Fangpusunu jsou úplně věrná kopie. Je to zkrátka komplet ukradené. Proto asi Victron podniknul určité kroky. Protože jim ukradli jméno a ještě se živili na jejich software. Na druhou stranu, za tu cenu co stojí ten Victron, by to tu spostalidí asi nemělo.
Studer se v poslední době v nějakém prohlášení, též dosti znepokojoval, ale myslím, že už to nechají být, ono by to mohlo být i kontraproduktivní, kdyby odpálili pár originálů. Navíc už mají připravený Next, který se na západě asi bude prodávat slušně.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od redcrown »

feliz navidad píše:
xmasin píše:Tak a teď ještě vidět originál Victron, otázkou je, jestli kopie není ošizená až na hranu funkčnosti.
V tom Victronu bude +- to samý. Žádný ošizení tady nevidím, kondenzátory Nichicon jsou špička, čekal jsem spíš něco na úrovni Jamicon nebo Aishi, tranzistory od IR (Infineon), na fake to nevypadá. Napětí 150V je pořád dle datasheetu OK a pokud se při spínání nedostávají mimo SOA (což asi ne), tak není důvod to považovat za ošizené. Nemyslím, že v originál Victronu bude něco na vyšší napětí.

Ta cena Victronu není tak vysoká proto, že byly byly použity nějaké předimenzované ultra hyper součástky, je to jenom marže.
Plus vývoj, na to se často zapomíná!!
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od dano »

Victron dava tusim 5 rokov zaruku, aj ta nieco stoji.
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od jahodovák »

Pokud jsou použity kvalitní součástky tak záruka 5 let nic nestojí,pokud je ale plánovaná životnost uměle snižována aby kšeft kvetl,pak ano je třeba použít lepší součástky a nenší serie vždy stojí víc...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
feliz navidad
Příspěvky: 204
Registrován: stř říj 10, 2012 8:31 pm

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od feliz navidad »

redcrown píše:Plus vývoj, na to se často zapomíná!!
Nezapomíná, sám vývoj elektroniky také dělám a zhruba vím co to obnáší. Vývoj se Victronu zaplatil po nižších stovkách prodaných kusů.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek