Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

ikovlabs píše:Nerozumim proc to beres osobne - ten komentar miri k tomu ze prodavaji kabel ktery nejde pouzit(tedy minimalne s MPTT)
Nic jineho v tom nehledej.
Diky ze si mi vysvetlil jak to vlastne funguje .
Ahoj osobně to neberu jen píšu co si myslím.
Jaktože použít nejde, však není problém... použít to mužeš, jen nesmíš upgradnout fw ve fangpusunu, jak to zajistit nevím protože jsem upgrade asi nevědomky udělal osobně.

tož asi tak.

Jinak kdo chce nastavit mu to mužu, kdo nechce at si brečí na foru že to nenastaví za pomocí originál victron connect sw a origo VE direct prevodníku.

Já si rozhodně nestěžuju a možná by se tyhle duležité infa vubec ven nedostaly kdybych Vám to sem nenapsal respektive kdybych to neposral sám a neudělal zde ze sebe blbečka co se hrabe do věcí do kterých mu nic neni.

Jsem rád že minimálně já jsem se z toho poučil a proto jsem si přiobjednal další 2 regulátory a ještě ten mppt control panel, se kterým to pujde.

Ale to je jako když se háže hrách na zed jelikož mi přijde že se neustále opakuju...

Prominte mi muj výplod a uzavírám debatu z mojí strany. přeju Vám klidný den
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Vyzkumna chatrc byla pritomna rozborce ze zvedavosti
Co je v fangpusunu 150 60 TR. Je tam toto celkem malo 32V 70A pojistka PV vstup pojistku zdase nema.
Je tam hafo tranzistoru a 2 obri civky. Rozebrat nedestruktivne asi nejde leda horkovzduskou... to jsem nezkousel. Zbyva porovnat plosnaky s victronem.
Co se tyka procaku je tam
Ale co to je nevim atmel poznam.
Je to cerny a ma mnoho nozicek. Kdyby nekdo z Vas chtel desku muzu muji darovat. Tlumivky si necham a chladic taky.
Co se tyka strev je to ztejme lepsi nez makesky aspon provedeni letovani mnohovrstvy DPS atd. Civky bejmene 2 nasobne. Neverim ze makesky dokaze predat stejne jako fang.
Mrknere na fotky a jak rikam kdo chce desku je tam asi 11 tranzistoru 8 kondu na 160V 330uF jinak evidentne je na desce napsany 70A TR takze budte v pohode 60A verze ma jen jiny soft a takzr to vypada ze i bude mene zatizena deska je stejna dle info na ni.
20201118_173658.jpg
20201118_173936.jpg

Hezkej vecer vyzkumnici
20201118_173703.jpg
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

deska je zamluvena
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od DanoP »

Len pre zaujimavost ako sa ho podarilo otvorit? Vyzera to mechanicky neposkodene (az na chybajuci tranzistor).
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

DanoP píše:Len pre zaujimavost ako sa ho podarilo otvorit? Vyzera to mechanicky neposkodene (az na chybajuci tranzistor).
mechanicky se urvaly cívky z desky.... takže poškozené vela
FRSO
Příspěvky: 2253
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od FRSO »

asi vyrvané prokovy dírek pro tlumivky-ty by se ale daly lehce opravit.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

FRSO píše:asi vyrvané prokovy dírek pro tlumivky-ty by se ale daly lehce opravit.
vyrval sem to já. problém je ten že sem ho sw odpravil... ten regl sem prostě ze zvědavosti otevřel abych Vám pomohl kdo se do toho budete poštět. ještě zkusim horkovzduškou opražit ten hliník jestli to jejich debilní lepidlo povolí
Foxxx
Příspěvky: 214
Registrován: úte bře 05, 2013 8:34 am
Reputace: 12
Bydliště: Podolí Brno-venkov

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Foxxx »

Zdravim kolegove

Jelikoz mam od fangpusun take objednany dva regly hledal sem na netu jiz zmineny problem s upgrade.
Prolezl sem co se dalo. Nasel sem nekolikrat info ze to dela od verze 1.19 a posledni victronconnect ktery tuto aktualizaci nenuti je victronconnect v1.9 . Pro android sem si instalacku nasel ale pro win odkaz mrtvejm
Lide psaly ze upgrade fw na 1.17 jeste probehne ok. Fang pry pouziva 1.16 . Pak sem take nasel info z kvetna roku 2020 ze nekdo udelal UP z 1.17 az na v tu dobu nejnovejsi a regl mu prezil to ale neni overena inormace.

Edit: verze v1.9. Fw verze 1.17
verze v.1.4. Fw verze 1.16

Nema te nekde v PC takto starou instalacku victronconnectu ?

Diky Foxxx
Ostrov na chatě 6 x 55Wp amorf + oplocký = 10L bojler. 1,2Kw (6x poly), 24V 140Ah LiIon :-) . PCM60X , Mppsolar 3000VA / 2,4Kw , rozvody 24V/12V
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Foxxx píše:Zdravim kolegove

Jelikoz mam od fangpusun take objednany dva regly hledal sem na netu jiz zmineny problem s upgrade.
Prolezl sem co se dalo. Nasel sem nekolikrat info ze to dela od verze 1.19 a posledni victronconnect ktery tuto aktualizaci nenuti je victronconnect v1.9 . Pro android sem si instalacku nasel ale pro win odkaz mrtvejm
Lide psaly ze upgrade fw na 1.17 jeste probehne ok. Fang pry pouziva 1.16 . Pak sem take nasel info z kvetna roku 2020 ze nekdo udelal UP z 1.17 az na v tu dobu nejnovejsi a regl mu prezil to ale neni overena inormace.

Nema te nekde v PC takto starou instalacku victronconnectu ?

Diky Foxxx
Čau já ti teda neodpovím napřímo. jsou dvě věci. spolehat se na to že připojený PC nebude upgradovat victrona ( pozor tuším že victronconnect si sám stahnul aktualizaci a v tichosti ji nainstaloval na tom PC)
Pak je další varianta na nastavení použít sw který naprogramoval jeden z místních tuším danoP ( promin jestli jsi to nebyl ty a autore promin že jsem zapomněl)
další varianta je nastavit ho přes mppt controller taky od fangpusunu.

Chápu že chceš data z něj ale uvědomme si, že to je kopie victrona a victron se brání. fangpusun žádný ovládací PC soft dosud nemá, pokud se nic nezměnilo.

Tak a pokud nemáš ani jednu možnost až dojde hromadná objednávka tak já si objednal i ten displej takže bych teoreticky měl bejt schopnej to nastavit.

Jedna technická, já to určitě nebudu připojovat do žádnéo softu victronconnect.
Ted ještě jsem zaukoloval maniho aby na ICC doprogramoval za extra prachy možnost mít až 3 fangpusuny na každé licenci ICC. takže pak nebude nutné se ničeho než počátečního nastavení obávat.
ahoj V.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Foxxx píše:Zdravim kolegove

Jelikoz mam od fangpusun take objednany dva regly hledal sem na netu jiz zmineny problem s upgrade.
Prolezl sem co se dalo. Nasel sem nekolikrat info ze to dela od verze 1.19 a posledni victronconnect ktery tuto aktualizaci nenuti je victronconnect v1.9 . Pro android sem si instalacku nasel ale pro win odkaz mrtvejm
Lide psaly ze upgrade fw na 1.17 jeste probehne ok. Fang pry pouziva 1.16 . Pak sem take nasel info z kvetna roku 2020 ze nekdo udelal UP z 1.17 az na v tu dobu nejnovejsi a regl mu prezil to ale neni overena inormace.

Nema te nekde v PC takto starou instalacku victronconnectu ?

Diky Foxxx
Čau já ti teda neodpovím napřímo. jsou dvě věci. spolehat se na to že připojený PC nebude upgradovat victrona ( pozor tuším že victronconnect si sám stahnul aktualizaci a v tichosti ji nainstaloval na tom PC)
Pak je další varianta na nastavení použít sw který naprogramoval jeden z místních tuším danoP ( promin jestli jsi to nebyl ty a autore promin že jsem zapomněl)
další varianta je nastavit ho přes mppt controller taky od fangpusunu.

Chápu že chceš data z něj ale uvědomme si, že to je kopie victrona a victron se brání. fangpusun žádný ovládací PC soft dosud nemá, pokud se nic nezměnilo.

Tak a pokud nemáš ani jednu možnost až dojde hromadná objednávka tak já si objednal i ten displej takže bych teoreticky měl bejt schopnej to nastavit.

Jedna technická, já to určitě nebudu připojovat do žádnéo softu victronconnect.
Ted ještě jsem zaukoloval maniho aby na ICC doprogramoval za extra prachy možnost mít až 3 fangpusuny na každé licenci ICC. takže pak nebude nutné se ničeho než počátečního nastavení obávat.
ahoj V.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Foxxx píše:Zdravim kolegove

Jelikoz mam od fangpusun take objednany dva regly hledal sem na netu jiz zmineny problem s upgrade.
Prolezl sem co se dalo. Nasel sem nekolikrat info ze to dela od verze 1.19 a posledni victronconnect ktery tuto aktualizaci nenuti je victronconnect v1.9 . Pro android sem si instalacku nasel ale pro win odkaz mrtvejm
Lide psaly ze upgrade fw na 1.17 jeste probehne ok. Fang pry pouziva 1.16 . Pak sem take nasel info z kvetna roku 2020 ze nekdo udelal UP z 1.17 az na v tu dobu nejnovejsi a regl mu prezil to ale neni overena inormace.

Nema te nekde v PC takto starou instalacku victronconnectu ?

Diky Foxxx
Čau já ti teda neodpovím napřímo. jsou dvě věci. spolehat se na to že připojený PC nebude upgradovat victrona ( pozor tuším že victronconnect si sám stahnul aktualizaci a v tichosti ji nainstaloval na tom PC)
Pak je další varianta na nastavení použít sw který naprogramoval jeden z místních tuším danoP ( promin jestli jsi to nebyl ty a autore promin že jsem zapomněl)
další varianta je nastavit ho přes mppt controller taky od fangpusunu.

Chápu že chceš data z něj ale uvědomme si, že to je kopie victrona a victron se brání. fangpusun žádný ovládací PC soft dosud nemá, pokud se nic nezměnilo.

Tak a pokud nemáš ani jednu možnost až dojde hromadná objednávka tak já si objednal i ten displej takže bych teoreticky měl bejt schopnej to nastavit.

Jedna technická, já to určitě nebudu připojovat do žádnéo softu victronconnect.
Ted ještě jsem zaukoloval maniho aby na ICC doprogramoval za extra prachy možnost mít až 3 fangpusuny na každé licenci ICC. takže pak nebude nutné se ničeho než počátečního nastavení obávat.
ahoj V.
Foxxx
Příspěvky: 214
Registrován: úte bře 05, 2013 8:34 am
Reputace: 12
Bydliště: Podolí Brno-venkov

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Foxxx »

Ty asi nezjistis jakou verzi FW natom svem mas ze ? Nebo neni to nekde uvedeno ? Nove FW je vkazdem novem victronconnectu. Kdyz nenaistalujes novej tak zadnej novej FW ti to tam nenahtaje. A vzdy by se mel zeptat a upgrade potvrdit aspon tak sem to ted zkousel u BMV od fanga abych zjistil jakej je tam FW . Bez upgrade ti ho ale nova verze connectu nedovoli nastavit.
Ostrov na chatě 6 x 55Wp amorf + oplocký = 10L bojler. 1,2Kw (6x poly), 24V 140Ah LiIon :-) . PCM60X , Mppsolar 3000VA / 2,4Kw , rozvody 24V/12V
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Foxxx píše:Ty asi nezjistis jakou verzi FW natom svem mas ze ? Nebo neni to nekde uvedeno ? Nove FW je vkazdem novem victronconnectu. Kdyz nenaistalujes novej tak zadnej novej FW ti to tam nenahtaje. A vzdy by se mel zeptat a upgrade potvrdit aspon tak sem to ted zkousel u BMV od fanga abych zjistil jakej je tam FW . Bez upgrade ti ho ale nova verze connectu nedovoli nastavit.
Ted je každej chytrej tušim že já byl první komu se to posralo a první kdo se tim veřejně zde pochlubil a dal upozornění že něco není OK...
Foxxx
Příspěvky: 214
Registrován: úte bře 05, 2013 8:34 am
Reputace: 12
Bydliště: Podolí Brno-venkov

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Foxxx »

Tos byl a na zaklade toho jsem prave patral na za zahranicnich forech celou noc. Za to info ti patri diky jinak bych mel taky mrtvolu jak me dojde.
Ostrov na chatě 6 x 55Wp amorf + oplocký = 10L bojler. 1,2Kw (6x poly), 24V 140Ah LiIon :-) . PCM60X , Mppsolar 3000VA / 2,4Kw , rozvody 24V/12V
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Foxxx píše:Tos byl a na zaklade toho jsem prave patral na za zahranicnich forech celou noc. Za to info ti patri diky jinak bych mel taky mrtvolu jak me dojde.
No a vypatral jsi něco konstruktivního?
já se obávám že je vše kvůli ochraně victron produktů jelikož byly kopírovány. Uvidím až mi ted doraz 2 70A fangy tak jak se to bude chovat. už ted je jasné že jsem na vše dobře připraven a k destrukci nedojde.

Co se týká fangu jako takového funguje to dobře.
Ještě jedna věc kdybys přece jen měl problém ty a nebo někdo z dalších členů zde na foru, tak až dojde mppt dispej od fanga a kabeláž tak budu schopný i přenastavovat a číst parametry na nabíječích. takže až to dojde budu otevřen k dalším informacím.... případně k nastavování reglů uživatelům, když bude zájem...
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od DanoP »

Kto bude potrebovat nastavovat fangpusung MPPT (victron clon) tak SW je tu https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... pt#p134286.
Da sa s nim nastavit vsetko potrebne, ak by nejaky parameter chybal da sa doplnit. SW bezi pod windowsami, potrebny je akurat kabel USB - UART TTL s galvanickym oddelenim (ako origo kabel), v pripade nudze aj bez galvanickeho oddelenia ale potom radsej pouzit notebook beziaci na baterie (tusim ze GND TTL signalu je spojene s minus polom baterie).
Ja mam regulator 150 45 Tr a FW je 116. Na regulatore bola velka nalepka - neupgradovat.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

DanoP píše:Kto bude potrebovat nastavovat fangpusung MPPT (victron clon) tak SW je tu https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... pt#p134286.
Da sa s nim nastavit vsetko potrebne, ak by nejaky parameter chybal da sa doplnit. SW bezi pod windowsami, potrebny je akurat kabel USB - UART TTL s galvanickym oddelenim (ako origo kabel), v pripade nudze aj bez galvanickeho oddelenia ale potom radsej pouzit notebook beziaci na baterie (tusim ze GND TTL signalu je spojene s minus polom baterie).
Ja mam regulator 150 45 Tr a FW je 116. Na regulatore bola velka nalepka - neupgradovat.
Ahoj tak jsem to trefil, SW jsem zkoušel i u mě a funguje...
Foxxx
Příspěvky: 214
Registrován: úte bře 05, 2013 8:34 am
Reputace: 12
Bydliště: Podolí Brno-venkov

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Foxxx »

Jo.

Lze bez obav pouzivat victronconnect verze v1.9 ktera obsahuje fw 1.17 a tento upgrade probehne jeste bez problemu a nanic to nema vliv. A nebo jeste starsi FW (v1.4) a ta nenuti k zadnemu upgrade protoze fangy pry obsahuji nebo donedavna obsahovaly verzi 1.16(proto sem se ptal jestli nevis jakou verzi FW mas ty ) . Ta verze je z roku 2016. Dalsi verze victronnconectu uz obsahuji verzi 1.9 a dal ktera fangy vyradi z provozu. Verzi pro android sem si na jednom odkazu stahl ale pro win sem zatim nenasel odkazy uz nebyly funkcni. Asi se pokusim obratit na nektereho z clenu zahranicniho fora. Na teto informaci se tam hodle lidi shodlo.
Na telefonu uz to mam a chtel sem to otestovat na bmv ktere uz mam ale nemam se ktomu jak pripojit mam kabel jen k PC.
Ostrov na chatě 6 x 55Wp amorf + oplocký = 10L bojler. 1,2Kw (6x poly), 24V 140Ah LiIon :-) . PCM60X , Mppsolar 3000VA / 2,4Kw , rozvody 24V/12V
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Vitek »

Foxxx píše:Jo.

Lze bez obav pouzivat victronconnect verze v1.9 ktera obsahuje fw 1.17 a tento upgrade probehne jeste bez problemu a nanic to nema vliv. A nebo jeste starsi FW (v1.4) a ta nenuti k zadnemu upgrade protoze fangy pry obsahuji nebo donedavna obsahovaly verzi 1.16(proto sem se ptal jestli nevis jakou verzi FW mas ty ) . Ta verze je z roku 2016. Dalsi verze victronnconectu uz obsahuji verzi 1.9 a dal ktera fangy vyradi z provozu. Verzi pro android sem si na jednom odkazu stahl ale pro win sem zatim nenasel odkazy uz nebyly funkcni. Asi se pokusim obratit na nektereho z clenu zahranicniho fora. Na teto informaci se tam hodle lidi shodlo.
Na telefonu uz to mam a chtel sem to otestovat na bmv ktere uz mam ale nemam se ktomu jak pripojit mam kabel jen k PC.
Moje verze fangu :
charger.png
charger.png (63.18 KiB) Zobrazeno 513 x
Vítek
Foxxx
Příspěvky: 214
Registrován: úte bře 05, 2013 8:34 am
Reputace: 12
Bydliště: Podolí Brno-venkov

Re: Fangpusun regulátor 150 60 TR Problém

Příspěvek od Foxxx »

Diky takze pouzivaji opravdu 116 nebo 117 ktera sla ukradnout.
Ostrov na chatě 6 x 55Wp amorf + oplocký = 10L bojler. 1,2Kw (6x poly), 24V 140Ah LiIon :-) . PCM60X , Mppsolar 3000VA / 2,4Kw , rozvody 24V/12V

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek